SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg co robię źle?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5534

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
Hej, mógłby ktoś zobaczyć co robię źle? Oraz zastanawiam mnie czemu mimo spiecia łopatek i mocnego prostowania pleców zostaje mi taki garb? Jakaś hiper kifoza czy co? Da się to poprawić? I co ogólnie i jak poprawić mogę?



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
Czyli jeśli będę robić jak ten gość powinno być ok? Pytam bo wydaje mi się oglądając, że robi podobnie jak piszecie, a przepadam za jego filmikami na yt.





Bo nie wiem czy np mogę się tym wzorować, bo jednak ma inną pozycje niż ta z obrazka (Bo kiedyś właśnie z tego starałem się nauczyć techniki)?






Zmieniony przez - Koszrek w dniu 2018-05-09 07:26:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Jest ok, to nie klifoza, masz normalną krzywiznę kręgosłupa w odcinku piersiowym. Bardziej popracowałbym nad głębokością siadu i kocim grzbietem, których jednak trochę robisz. Tracisz poprawną pozycję między powtórzeniami.
1

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
A gdzie najbardziej widać ten koci grzbiet i jak z tym walczyć :D?

A co do głębokości. Bardziej czy mniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Koszrek
A gdzie najbardziej widać ten koci grzbiet i jak z tym walczyć :D?

A co do głębokości. Bardziej czy mniej?


1. Koci grzbiet - musisz zwiększyć mobilność bioder, ael ważne też żeby solidnie się rozgrzać przed treningiem. Poczytaj o tym.
2. Więcej. Tyłek niżej

Ale zapraszam do wypowiedzi kogoś jeszcze, ogarniam temat na swoje potrzeby ale nie jestem ekspertem od techniki.
2

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1037
Tak jak przedmówca, przede wszystkim zejdź niżej tyłkiem. Możesz jeszcze w końcowej fazie spiąć pośladki i wypchnąć trochę biodra do przodu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Nie znam się, ale dla mnie też wygląda ok. Może ćwiczenia na thorasic extension coś by zmieniły? Może z ziemi to po prostu dla Ciebie anatomicznie za nisko i powinieneś z podstawek?


Tylko trzeba pamiętać, by w tych ćwiczeniach mieć spięty brzuch, bo na zdjęciach z neta ludzie tego nie robią.
Mi te pierwsze pomaga w otwarciu klatki, jak dobrze zrobię, to aż mi strzela w kręgosłupie piersiowym.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Na górze robisz lekki przeprost kręgosłupa, pilnuj tego. I prawda jest taka, że nikt przy dużym ciężarze nie trzyma spiętych łopatek. Tu chodzi jedynie o to, by zainicjować powstanie naturalnej krzywizny kręgosłupa.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
Przerost tzn? Za bardzo odchylam do tyłu? To jest około 70% maksa, więc chyba nie powinno być problemu? Jak to poprawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak, pod koniec. Zdaje się, że starasz się spiąc łopatki co nie jest bezpieczne jak będziesz miał +200kg na gryfie.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
A Twoim zdaniem reszta jest ok? W sensie nic mnie nie boli. Ale to nie wyznacznik. Nie podoba mi się mega ta górka pod łopatkami stąd dociaganie łopatek :/. Dalem pod sztangę 2x 15 kg żeby było wyżej i to samo. A miałem gryf w połowie piszczela.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Ja mam zastrzeżenia co do szyi. Takie zadzieranie jej jest bardzo niezdrowe i sprzyja nieprawidłowemu ustawieniu całego kręgosłupa.
Tył szyi powinien być rozciągnięty, przód i podbródek ściągniete, wzrok skierowany bardziej w dół.
Czyli patrzysz nie w lustro a prostopoadle do tułowia
Klatka wypięta, mięśnie brzucha napięte, łopatki neutralnie tak jak napisał ronnie220.



Ten koleś wydaje się ładnie robić, ustawienie szyi najlepsze ma na końcu. Myślę, że powinno być takie przez cały ruch.


Zmieniony przez - xorton w dniu 4/29/2018 10:15:36 PM
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan SPLIT do oceny

Następny temat

Liczba treningów w tygodniu

WHEY premium