SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg - technika (moj film)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Witam,

prosze ocencie technike wykonywania przeze mnie martwego ciagu.

Jest to juz 5ta seria gdzie jestem zmeczony wiec powinienem popelnic najwiecej bledow. Ciezar roboczy to tylko 40kg, az tak wiele nie bylbym wstanie dorzucic, moze 5-8kg, jednak najpierw chce sie nauczyc wykonywac to cwiczenie poprawnie.

Film:


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Tak czy siak było to dawno temu, tekst na charakter informacyjny tak samo jak wszystkie inne treści znajdujące się na forum a z tego co zauważyłem młody człowieku to jesteś ekspertem w wytykaniu i eksponowaniu czyichś, w zasadzie nieistotnych błędów .

Pozdrawiam wszystkich serdecznie a co do pleców to radzę odnieść się do artykułów Wodyna albo Krzych666 zresztą wszystko jest w podwieszonych

Pozdrawiam

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 193
Expertem nie jestem ale przy większych ciężarach to stań blisko sztangi dupa nisko, plecy proste!! i ciągnij sztange po piszczelach i potem po udach na końcy klata do przodui wszystko.

( mam nadzieje że pomogłem a nie odwrotnie :D)


Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Z teoretycznego punktu widzenia wiem ze tak to powinno wygladac :)

Jednak prosilbym i wytkniecie konkretnych bledow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Wg mnie robisz przysiad :)


od 5:20 opisuje ciebie

milion filmów jest na yt z opisem i błędami

Zmieniony przez - Raadek1990 w dniu 2013-09-08 10:24:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18013 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267031
Radek filmik który dałeś za przykład to totalne bzdury
Martwy ciąg a martwy ciąg na prostych nogach to dwa zupełnie inne ćwiczenia.
Martwy ciąg klasyczny niema nic wspólnego z przysiadem a martwy ciąg na prostych nogach niema nic wspólnego z plecami (przynajmniej teoretycznie )

Co do prawidłowej techniki to: sztanga po piszczelach, udach, prosty grzbiet, klatka wypięta do przodu no i musisz wzrok kierować przed siebie a nie na podłogę. Po każdym powtórzeniu odkładasz sztangę na podłogę i zaczynasz nowe powtórzenie.

Siłownia - http://www.sfd.pl/t878173.html
CrossFit dla początkujących - http://www.sfd.pl/t865734.html

"Wpadłeś kibicować, czy może na randkę w ciemno/albo dopingujesz albo nie wpadaj z panienką/masz ją, ja wiem to, prawie jak Lech fajna/pamiętaj, że Kocioł, to nie park ani kawiarnia”

Znów ten sam banał: sterydy, kaftan, ojej...
Tylko dlatego, że macham sztangą, ty się machnij joy'em.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Luk_aszz
Radek filmik który dałeś za przykład to totalne bzdury
Martwy ciąg a martwy ciąg na prostych nogach to dwa zupełnie inne ćwiczenia.


"Zupełnie innym ćwiczeniem o którym teraz nie mówimy jest martwy ciąg na prostych nogach" cytuje goscia z filmu.
Luk_aszz
Martwy ciąg klasyczny niema nic wspólnego z przysiadem

obejżyj film autora i powiedz że tam nie widzisz przysiadu, wg mnie gość na filmie opisał dokładnie tą sytuacje która pokazał nam autor.
dlatego też dodałem ten film i napisałem w którym fragmencie o tym mówi, reszta filmu mnie nie interesuje i nie ogladalem go calego :D


Zmieniony przez - Raadek1990 w dniu 2013-09-08 10:45:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18013 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267031
Napisałem ,że filmik to totalne bzdury

Siłownia - http://www.sfd.pl/t878173.html
CrossFit dla początkujących - http://www.sfd.pl/t865734.html

"Wpadłeś kibicować, czy może na randkę w ciemno/albo dopingujesz albo nie wpadaj z panienką/masz ją, ja wiem to, prawie jak Lech fajna/pamiętaj, że Kocioł, to nie park ani kawiarnia”

Znów ten sam banał: sterydy, kaftan, ojej...
Tylko dlatego, że macham sztangą, ty się machnij joy'em.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Ale odpowiadał na pytanie autora nawet zademonstrował błędne wykonanie takie jak wykonuje Kubeek, koniec spamu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Co do wzroku, kierowania sztangi po piszczelach i udach, wypieciu klatki to zgadzam sie musze nad tym jeszcze popracowac.

Robie przysiad? Z tego co widzialem na filmikach prawidlowa pozycja startowa wyglada tak:



U mnie wyglada to tak:



Z tego co moge zauwazyc gosc na pierwszym screenie (Scott Herman) ma bardziej wsuniete stopy pod sztange, prawdopodobnie sztanga lezy dokladnie w polowie, u mnie jest posadzona troche za palcami. Oczywiscie powininem sie patrzec przed siebie oraz wypiac bardziej klatke. Tylek moglby byc kilka cm wyzej ale prawdopodobnie jest to nastepstwo zlego ulokowania sztangi nad stopami oraz zle wypietej klatki.

Musze poprawcowac jeszcze nad ruchem, zwlaszcza w fazie opuszczania gdzie najpierw powinno sie oposcic sztange do kolan a dopiero potem zaczac je w pelni uginac.

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-09-08 12:44:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Raadek- poćwicz jeszcze kilka lat i weź się dopiero za doradzanie:
https://www.sfd.pl/_INSTRUKTAŻ_DO_MARTWEGO__łokurva__S._Cypel__masakra!-t692039.html

A ty Kubek weź sobie załóż normalną ilość kg, bo na 30 kg nie nauczysz się "techniki". Od 60 kg w górę (talerze olimpijskie, dużo wyżej sztanga się znajduje) proponuję początek nauki.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-09-08 13:00:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
No dobra może nie najlepszy film podałem
ale chodziło mi o to ze on aż kuca przy robieniu tego, nogi tworzą kąt 70*+/- aż kolana wychodzą poza palce stóp, a to chyba nie jest poprawna technika MC.
Jeśli się mylę to można mnie besztać ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Od kiedy zacząć?

Następny temat

Nogi :)

WHEY premium