SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg 2x w tygodniu ????

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Ostatnio dałem do sprawdzenia na forum plan treningowy w poscie <<<Chcesz, aby ktoś ocenił Twój plan? Wklej go
tu!>>> tam nie ma miejsca na pojedyncze pytania dlatego pisze tutaj. Otóż w środe jedno z moich cwiczen na nogi to "matrwy ciąg na prostych nogach" użytkownik który zmieniał mi troche plan wstawił jeszcze martwy "ciąg klasyczny" w piątkowy trening gdy ćwicze plecy. I tu pojawia sie moje pytanie czy jest sens robić 2 razy w tygodniu martwy ciąg? Rozumiem ze oba MC angażują troche w innej mierze rózne partie mieśni... ale czy to nie lekka przesada? Czy nielepiej wyżucic z mojego planu jeden MC a wstawic jakieś inne ćwiczenie? Ewentualnie jak chcecie moge wrzucić plan to zobaczycie co i jak pozdrwaiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Krzych666 dobrze prawi.

Panowie - "dla leniwych" oznaczalo ze jak komus sie nie chce szukac to dla nich wypisalem. Nie ze to grupa cwiczen "dla leniwych osob" albo grupa "leniwych cwiczen".

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2008-06-07 22:52:06

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
w fbw robi sie nawet 3x tydz

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale czy ma to sens? Nie lepiej zeby kregosłup troche odpoczął po co go tak katowac... ja to bym coś w tym zmienił i dał jakieś inne cwiczenie. Jak radzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
jezeli nie dasz rady dwa razy w tyg to zmien cwicz na dwuglowy uda a martwy w plecach zostaw

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no mysle ze dać to dam rade Okej to dzięki za pomoc. W tym tygodniu zrobie te 2 MC i jeżeli nie bedzie mi szło to coś zmienie a jeśli będzie spoko to zostawie jak jest. A jakie ćwiczenie na nogi doradzasz ewentualnie zamiast tego "MC na prostych nogach" jezeli ćwicze przysiady ze sztanga i Hack przysiady może znasz jakies lepsze ćwiczenie na dwugłowe ud zamiast tego MC ? Choć robiąc MC które angażuje takie duże partie mieśniowe tym cwiczeniem w naturalny sposob zwiękasza sie poziom GH w organiźmie więc mysle ze raczej pozostane przy tej rozpisce 2x MC tygodniowo pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
osobiści robiłem kiedyś siady z martwym 2x tydzień,
wytrzymałem tylko 3 tygodnie,
potworne obciążenie.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2008-05-31 17:07:56

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no waśnie... te 2-3 tygodnie można porobić ale na dłuższa mete to myśle ze nie da rady.... ale i tak spróbuje jak sie będe katował za mocno to dam spokój. To jakie jeszcze cwiczenie doradzacie na dwugłowe ud?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ale mc na prosych i mc klasyczny to dwie różne sprawy- jeśli chodzi o obciążenia, technikę, pracujące mięśnie/zarówno pod względem intensywności jak i obszaru zaangażowania/
przy odpowiednio wykonywanym mc na prosych nogach zaangażowanie dolnych pleców powinno byc waściwie znikome.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-05-31 21:03:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No szczeże mówiąc to nad technika musze jeszcze popracowac bo jak ćwicze MC na prostych to na drugi dzien czuje ze mi w pewnym stopniu weszło w prostowniki. Zobacze w na następnych treningach jak to będzie dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Apropo przeciazania prostownikow grzbietu oraz odcinka ledzwiowego:
http://www.exrx.net/WeightTraining/LowBack.html

Przeczytaj i wez sobie to do serca. I zanim uwierzysz ze ktos robi MC 2-3 razy w tygodniu + jeszcze robi przysiady, dziendobry, hyperextensions i wioslowania (itd) daja ci dobra i inteligentna i bezpieczna na dluzsza mete rade - przemysl to 10 razy.

Nie zregenerowane, przeciazone miesnie dolnego grzbietu odmowia wkoncu na treningu posluszenstwa. A wtedy jak myslisz, co peka ? I co dalej ? wozek jak masz pecha, rekonwalescencja lub dozywotnie problemy z libido. w najlepszym razie - cholernie dluga przerw od silowni. Traktuj to jako rade przyjacielska.


Zmieniony przez - puma666 w dniu 2008-06-02 01:54:44

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 380 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3764
puma nie ma co demonizować z tymi plecami. Oczywiście, że trzeba pamiętać o tym że prostowniki biorą udział w ogromnej ilości ćwiczeń i o tym ze muszą mieć czas na regeneracje średnio jak podają te 48 godzin ale(to sie też zmienia w zależności od intensywności). Klasyczny martwy ciąg 2,3 x w tygodniu? czemu nie, jeśli np po jednej serii... Martwy ciąg na prostych nogach to zupełnie inna sprawa, tutaj obciążenie daje sie naprawde małe i rozciągane sa dwugłowe ud - wątpie a nawet jestem pewien żeby po tym ćwiczeniu prostowniki potrzebowały 48h na regeneracje. Trzeba jeszcze powiedzieć o jednej rzeczy - problem z przetrenowaniem plerów(kręgosłupa) na pewno ma większe znaczenie u osób zażywająsych "suple" kiedy obciążenia treningowe są dużo większe od naturanych możliwości organizmu.

Link który podałeś jest spoko, daje do myślenia jak często pracują prostowniki.

Zmieniony przez - _kostek_ w dniu 2008-06-02 09:55:59

Selekcja naturalna, patrzysz która będzie idealna, ta choroba nie jest uleczalna o nie...hehe

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Kilka ważnych pytań

Wiecej