SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg klasyk

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 439 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 75126
Ćwiczę już sobie 11 lat. Jestem amatorem ale przez ten okres czasu zbudowałem już całkiem niezłą sylwetkę. Nigdy nie miałem problemu z plecami ani kręgosłupem. Martwy ciąg to ćwiczenie które lubię i przy którym podnoszę największy ciężar. Wcześniej ćwiczyłem w jednej bardzo dobrze wyposażonej siłowni naprawdę z wielkimi koniami. Nikt nigdy nie przyczepił się do mnie o złą technikę i koci grzbiet. Sam wiem że im ciężar większy tym moje plecy nie są proste nad dupą a ona sama lekko ucieka w pierwszej fazie ruchu. Przeprowadzając się do innego mieszkania niestety musiałem zmienić i siłkę. Chodzę teraz do Calypso ( moim zdaniem porażka ) i spotykam tak tkzw. trenerów którzy obiektywnie mówiąc wyglądają gorzej ode mnie a niekiedy nie wyglądają w ogóle. Ich wyniki siłowe także są mizerne. I jadą mi po ambicji że porażka , tragedia i w ogóle by nie wstali po takim ciągu. Mówią że mam plecy ze stali skoro jeszcze chodzę. I mógłbym powiedzieć sobie j**ać to , typ nie wygląda i zazdrości więc pieprzy głupoty. Ale z drugiej strony analizuję to co ludzie do mnie mówią i oceniam czy aby przypadkiem nie mają racji.
Więc mój martwy na chwilę obecną to ciężar roboczy z rzędu 190 - 220 kg. Roboczy czyli robię nim serie minimum 4 ruchy max. 8 I tutaj mam pytanie do koni. Tak , do większych od siebie ponad 100 kg gości operujących takimi ciężarami. Czy Wy zawsze macie proste plecy czy po prostu lecicie dynamicznie z ciężarem i macie wypracowany swój własny wzorzec ruchowy , rozstaw nóg etc. ? Dodam że przejrzałem sobie wiele filmików np. Animali na YT i powiem szczerze że niektórzy mają na to mocno wywalone. Albo ich grzbiet jest już tak duży że ja nie widzę tam idealnie prostych pleców nad tyłkiem.
Ktoś kiedyś powiedział : Nigdy nie słucham rad kogoś kto nie osiągnął tego co ja sam już osiągnąłem. Dlatego ten temat kieruję do wielkich chłopów na towarze.
Dzięki , pozdro.

Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 298 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11202
100kg nie mam, ale na towarze jestem to odpowiem przy 4-5 ruchach technika jest b.dobra, ale jak przykladowo ciągnę maxy, to już nie jest tak kolorowo. Dlatego robie raz na 3-4 miesiące, żeby zanadto się nie połamać. Przy 2-3 ruchach muszę się mega pilnować. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Wrzuciłbyś film z tym swoim mc i by sprawa była jasna czy jest do przyjęcia czy nie - a tak to temat jest bez sensu. Jeśli inni walą ciężar bez tołku to i ja też mogę - takie niepisane motto tego tematu. Owszem jak bijesz rekord to często nie jest idealnie. Ale jak 8 powtórzeń jedziesz w pozycji srającego kangura to prędzej czy później kręgosłup Ci się odwdzięczy. Gnaty nie są z tytanu niestety a dyski kręgowe mają swoją wytrzymałość również.

A dla jasności ja nie biję towaru ale ważę ponad 100 kg i ćwiczę 20 lat siłowo.


Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-01-04 21:54:36

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Mój maks 160 ale raz technicznie, u mnie prędzej chwyt leci niż plecy do 140 doszedłem w seriach z prostymi plecami, jak czuje że coś puszcza koncze serie. Zawody/ rekordy to inna bajka w technice ćwiczenia.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 439 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 75126
Mój problem jest taki że to już robię odruchowo. I wtedy po prostu mi idzie. Zero dolegliwości i bardzo ładny progres. A jak zaczynam o tym myśleć , skupiać się to sobie sam wszystko psuję. Robię to wtedy wolno , nogi z automatu dostają po dupie i przejmują większą część pracy , rysuję sobie piszczele gryfem do krwi i ogólnie źle się z tym czuję. Trochę ciężko byłoby mi się przestawić nagle na mały dla mnie ciężar i zaliczyć regres dla idealnej pozycji w każdym ruchu. Tak czy inaczej dzięki za odzew.

Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Bez filmiku trudno wogole będzie się zabrać za ocenę, a przydałoby się skoro glosy są tak rozne, chyba, że Ci na pierwszej siłowni po prostu nie wnikali...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Roczny plan pod trójbój. Cel 2019.

Wiecej