SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy Ciąg

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
Witam
Moim problemem jest bol w dolnym odcinku kregoslupa, jestem pewien ze to wina braku prostownikow, boli np. po przysiadach, wioslowaniu, szrugsach itp.
Cwicze juz 2,5 roku i do tej pory nie cwiczylem wogole MC (moj wielki blad), wogole prostowniki nie cwiczone...
bylem u lekarza, zbadal mnie dokladnie, mialem robione zdjecia i powiedzial ze mam lekko skrzywiona dolna czesc kregoslupa, mowil mi zebym nie robil wyciskania na bary wogole...
bol juz mam od jakiegos czasu, nawet jak mam przerwe w treningach, lekarz nic nadzywaczjnego nie wykazal oprucz tego lekkiego skrzywienia...
Jestem przekonany ze to przez PROSTOWNIKI
Wlasnie zaczelem robic MC - 4 serie samym gryfem (20kg) nawet tak maly ciezar doskonale dziala, bo po zrobieniu MC bardzo mocno czuje prostowniki, bede powolutku dokladal obciazenia z tygodnia na tydzien...
po zrobieniu pierwszy raz MC do konca dnia ani razu nie poczulem ze mnie cos boli, dopiero z rana jak juz odeszlo napiecie w prostonikach bol znow czasami bylo czuc, ale zajobiescie sie czulem
Nie wiem tylko jak z technika, wydaje mi sie ze jest dobra, chce glownie wzmacniac prostownik wiec niewiem jak mam sie prostowac czy z SZEROKIM czy z WASKIM rozstawem nog ???????
Czytalem tez troche postow na ten temat i wiele osob pisalo ze po MC przeszly im bole w kregoslupie, jak myslicie dobrze robie, pomorze mi to ???????

Zmieniony przez - Pytajło w dniu 2007-10-13 15:05:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 813
Bardzo dobrze robisz... Kolega z siłowni ma ,a raczej miał ten sam problem.
Ćwiczenie prostowników mu pomogło i teraz jest ok. Po miesiącu ćwiczeń prostowników (Jeden trening na tydzień)Było nieporównywalnie lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
i boli niema juz wogole ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Przyjacielu jeśli powodem Twojego bólu w 100% nie jest uraz lub tym podobne schorzenie moze to byc wina słabych prostowników jednak nie wzmacniałbym ich od razu martwym ciagiem.
Zacznij od unoszenia tułowia z opadu bardzo proste technicznie i przynosi odpowiednie wyniki.

Bólu pleców nie lekceważ wywoływany jest najczęściej stanem zapalnym lub zaburzeniem równowagi statycznej mięsni okołokręgosłupowych lub stawów.
Nie słuchaj tekstów typu "idz ćwicz martwy ciąg plecy sie wyrobią i ból zniknie" jeśli ból jest spowodowany jakims zaburzeniem martwy ciąg moze drastycznie pogorszyc stan kregosłupa zwłaszcza w połaczeniu z niedokładną techniką wykonywania ćwiczenia.

PS. Ja bym sie udał do lekarza rehabilitacji który prostymi testami manualnymi jest w stanie określić przyczynę bólu a przynajmniej czy jest to ból wywołany stanem zapalnym czy powstały w wyniku mechanicznych uszkodzeń.

Jak ze sam mam teraz problemy z kręgosłupem przestrzegam przed lekceważenem symptomów bólowych pozdro

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2007-10-13 15:29:09

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
bol ujawnia sie tylko i wylacznie przy dluzszym pochyleniu ciala,
najlepszym przykladem bedzie mycie glowy nad wanna, wtedy najbardziej czuc, a tak w ciagu dnia to nic
a martwy robie samym gryfem (20kg) wiec mysle ze marne to obciazenie dla plecow, nawet moich hehe


piszcie wiecej, wypowiadajcie sie, napewno wiecej osob mialo z tym problem !

Jeszcze moge dodac ze rozbieralem sie przed lakarzem i kazal mi sie schylac we wszystkie strony, jakies dziwne wygibasy robic, naciskal swoimi paluchami w kazdy odcinek kregoslupa i nic nie wykazal, ja bolu tez nie czulem, powiedzial tylko ze na dole lekko mu sie cos nie zgadza, no i zdjecia potwierdzily skrzywienie na dole, a tak nic po zatym, wiec ja mysle ze to na 90% wina prostownikow, nie wiem moze sie myle...
Zmieniony przez - Pytajło w dniu 2007-10-13 16:10:09

Zmieniony przez - Pytajło w dniu 2007-10-13 16:18:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2366 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6196
Ja poprzez robienie martwych ciągów z dużym i bardzo dużym obciążeniem bez zachowania 100% techniki spowodowałem kontuzje dolnego odcinka pleców.
To było ponad 9 lat temu i do tego czasu zdarza sie ze czuje ból pleców.
Ale walczę z ta dolegliwością wzmacniając mięśnie okolokregoslupowe czyli m.in. mięśnie brzucha i prostowniki pleców -bardzo pomaga a do tego moja sylwetka wyprostowała sie. Przy robieniu martwego ciągu konieczne są silne mięśnie brzucha -bez tego kontuzja niemal murowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1543 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28474
no to ja musze sie pochwalic ze brzuch akorat mam dosc silny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3215 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21170
najlepiej rob takie ćwiczenie i brzuszki tylko tyłem.wznosy tułowia w górę czy jakoś tak...martwy ciąg tez ale bez przesady zanim sie nie nauczysz dobrze wykonywać.skrzywiony został dolny odcinek właśnie przed słabe prostowniki..stosuj wszelkie ćwiczenia rozciągające przez ćwiczeniami właściwymi.skłony itd

Zmieniony przez - Artek90 w dniu 2007-10-13 18:28:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 318 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4602
ja mam problem z technika martwego nie wiem czy sobie wogole nie dac z tym cwiczeniem spokoju !!!??????? ;/
nigdy nie robilem MC chodz plecy mam spore, i co ? okazalo sie ze kompletnie nie moge go wykonac wlasciwie , gorzej robie niz paralityk
dlatego boje sie no kregoslup ;/
w koncowej fazie kiedy przechodzi sztanga przed kolanami lamie sie w ledzwiach robie sie koci luk co jest niebezpieczne !!!
wiec pytam jak sie nauczyc tej cholernej techniki , bo cwicze nie ejst dobre + wykancza maxymalnie !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3215 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21170


zacznij od małego ciężaru.tyłek monco wypięty do tyłu.proste plecy.koci grzbiet masz bo zaduzo nalozyłes.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 813
"bol ujawnia sie tylko i wylacznie przy dluzszym pochyleniu ciala"
Tak to nawet ja miałem ;] np. jak myłem naczynie ,a zlew mam dość nisko :(
Jak tylko to zauważyłem wiedziałem że muszę trenować wytrzymałość prostowników.
Dlatego na następnym treningach martwy ciąg wykonywałem z małym ciężarem i dużą liczbą powtórzeń.
Teraz nie ma problemu z myciem garów ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barki, klata, plecy...

Następny temat

moj plan do oceny

WHEY premium