SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwe Ciągi i Przysiady - pytania

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
Witam
Planuje wreszcie włączyć dwa wymienione ćwiczenia do planu.( do tej pory raczej od nich stroniłem ) Czy mógłby mi ktoś obcykany opisać czym się charakteryzują i różnią poszczególne wersje ( chodzi mi o jak najmniejsze obciążanie kręgosłupa itp. )

I MARTWY CIĄG :
1. Klasyk
2. Sumo ( ciężko znaleźć coś ciekawego o odmianie sumo ;/, nie
wspominając już o dokładnym opisie jego wykonywania. )
3. Branie sztangi z podwyższenia

II PRZYSIADY :
1. Ze sztangą trzymaną z tyłu
2. Ze sztangą trzymaną z przodu
3. Hack przysiady

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
ja właśnie jak robie bez podstawek to się pochylam tak jak koleś na pierwszym filmiku.
Tylko , że na drugi dzień mnie plecy bolały.

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2878
w atlasie cwiczen masz wszystko
http://www.kulturystyka.pl/atlas/


a tu sumo
https://www.sfd.pl/martwy_ciąg_sumo_-t161098.html

Zmieniony przez - bazibart w dniu 2009-07-27 14:02:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
w atlasie niema nic, po za tym przy takich ćwiczeniach wole nie kierować się atlasem. Mi chodzi o to który z ciągów najbardziej obciąża kręgosłup i inne stawy.
A w drugim linku praktycznie nic niema o sumo ( tylko że stopy szeroko xD , ja już szukałem na forum a tym ćwiczeniu i to co znalazłem jakoś mi niewystarczy.

Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2009-07-27 16:47:51

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Zle pytanie zadajesz i od zlej strony patrzysz na cala sprawe.

Glowne ciagi z perspektywy kulturysty to

1. Klasyk
2. Rdl - rumusnki
3. Sumo

Glowne przysiady z perspektywy kulturysty to

1. Sztanga na plecach
2. Sztanga z przodu

Pierwsze najwazniejsze pytanie ktore powinienes sobie zadac to:

Do ktorej wersji moj organizm jest stworzony. W dzisiejszych czasach [zabetonowane biodra, scisniety zespol dwuglowych uda, garby, pochylenia i ine skrzywienia] zazwyczaj statystycznego kowalskiemu przypasuje tylko jedno pozycja. Nasi dziadowie mogli trzaskac wszystkie - ale oni nie siedzieli w krzywej pozycji przed kompem/tv pol zycia.

Zacznijmy od przysiadu - to najwazniejsze cwiczenie kulturysty. Matka wszystkich cwiczen, najwiekszy budowniczy masy miesniowej. Jesli nigdy nie robiles przysiadu, nie atakujesz 2-3 krotnosci masy ciala i zamierzasz byc kulturysta - wybierz sztange na plecach.
I tu rodzi sie pytanie - ktora wersje masz robic ?
Odpowiedz - taka na ktora pozwala ci cialo.

Do wyboru masz
- przysiad lekko ponizej poziomu rownoleglosci
- przysiad sporo nizej niz poziom rownoleglosci
- ass to grass - czyli najnizej jak sie da

Jak to sprawdzic ?
Zaladuj minimalny ciezar na sztange 20-30 kg. Odpal kamere i czlowieka ktory bedzie cie obserwowal. Ubierz tylko spliki/obcisle bokserki i zrob przysiad w pozycji trzechnicznej w kazdym z powyzszych trzech wariantow w pozycji usrednionej pnogi nie za wasko, nie za szeroko.

Pozycja techniczna to:
- klata wypieta
- lopatki sciagniete
- glowa patrzy przed siebie
- tylek wypiety

Nie wolno ci zlamac pozycji na zadnym etapie ruchu.

Schodzisz do poziomu ponizej rownoleglosci - badasz czy tylek sie nie cofa pod spod i czy nie robi sie koci grzbiet.
Schodzisz nizej - badasz jw.
Schodzisz najnnizej jak sie da.

Statystycznie wiekszosc osob ma problem juz w 2 kroku.

Nastepnie testujesz rozstaw stop = wasko, szeroko, bardzo szeroko. Dla kazdego wairantu robisz jak wyzej.
I viola - juz wiesz jaka pozycja jest dla ciebie. [najczestrze - klasyk ponizej rownoleglosci i sumo ponizej ronowleglosci].
I juz wiesz co masz robic, ale jednoczesnie uruchamiasz zestaw cwiczen korekcyjnych na mobilnosc w biodrach, rozciagniecie dwuglowych itd itp [pisalem wielokrotnie, poszukaj tu albo na t-nation].

Z martwym sprawa jest analogiczne. Przyjmujesz pozycje techniczna - zalozenia jak w przysiadzie.

Robisz klasyczny MC z ziemi i badasz czy nie lamiesz pozycji.
Jesli lamiesz - sprawdzasz sumo.
Jesli nie lamiesz - sprawdzasz RDL - to ma najlepszy parametr kulturystyczny [nie silowy].

O wydluzonym ROMie pisac nie bede. Dla wiekszosci ludzi RDL jest niedoprzeskoczenia, a co dopiero z wiekszym ROMem.

Naucz sie najpierw podstaw ktore jest w stanie wykonac twoje cialo. Twoje, nie sasiada.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Ja potrafie zrobić wszystkie wersje najniżej jak się da, jestem bardzo rozciągnięty, ale najbardziej lubie siady sumo na dość niską skrzynię ( boxy ), przydaje się do SW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Ciupelek, wpadles sie pochwalic ? ;)

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2009-07-28 01:46:47

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Chciałem opisać wersje jaką robie, przy okazji napisałem że nie mam problemu , tak chwaliłem się hehe;p
Tak na marginesie może bedzie Ci się chciało opisać różnice między wąskimi a szerokimi siadami ?

pozdro szefie;p

Zmieniony przez - Ciupelek w dniu 2009-07-28 01:52:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Nie, ale widze ze zglosiles sie na ochotnika. Tak 3-4 strony a4 na kazdy. Forumowicze beda ci wdzieczni.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 408 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5857
W dziale z bojami siłowymi, jest baaaaaaardzo obszerny artykuł o przysiadach. Nie czytałem bo mi się nie chciało, ale może kiedyś się skusze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
ee You're very scurvy for me :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 383 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7839
PUMA666 - zrobiłem tak jak radziłeś , nagrałem sobie porządne filmiki , w domu w splipkach ( więc raczej nie chce ich tu wrzucać ). I tak zauważyłem, że przy przysiadach z podstawkami pod pięty mniej pochylam się do przodu, bez podstawek tułów w momencie przysiadu sam leci trochę w przód.

Według mnie najprostsze plecy zachowuje przy robieniu przysiadów sumo z podstawkami. Przy sztandze trzymanej z przodu to plecy niby ładnie ale coś mi tam nie pasuje.
Czy mogę takie wogóle robić ( sumo + podstawki ), co do martwego to w obu technika wydaje mi sie dobra.


PS:robiłem to z zerowym obciążeniem, tylko przedmiot wyglądem przypominający gryf ( który nieważył nawet 1 kg. )
czekam na dalsze wskazówki


Zmieniony przez - Beny 179 w dniu 2009-08-05 22:13:58

"Lepiej być sądzonym przez ludzi 12-stu , niż niesionym przez 4-ech na wieki do piasku"
Karramba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak cwiczyc brzuch

Następny temat

Czy ten plan to bedzie dobry na rzeźbe ??????

WHEY premium