SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martainn / Moje boje

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
1. Dane:
Wiek: 24 lata
Wzrost: 170 cm
Waga ciała: 86
Brzuch (na wysokości pępka): 94
Klatka: 106
Biceps (napięty) lewy: 36
Biceps (napięty) prawy: 37
Przedramię lewe: 30
Przedramię prawe: 30
Udo (środek)lewe: 53
Udo (środek) prawe: 55
Udo (góra)lewe: 60
Udo (góra)prawe: 60
Łydka lewa: 38
Łydka prawa: 38

2. Fotki:










3. Dieta (zarys na podstawie dnia jutrzejszego):
Zarys diety:
1. Śniadanie:
Olimp Egg Protein 40g
Warzywa 250g
Olej lniany 20ml
2. II Śniadanie:
Udziec sarny 150g
Warzywa 250g
3. Obiad:
Pieczeń z karkówki 150g
Warzywa 250g
4. Przed treningiem
Whey Protein 45g
5. "Podwieczorek"
Pierś z kurczaka 150g
Warzywa 250g
6. Kolacja:
Łosoś dziki 200g
Dieta jest to ekstremalna wariacja 0 carb. Brakuje w niej tłuszczy poza zdrowymi z suplementacji omegą-3 i lnianego z rana.
4. Trening:
Poniedziałek:
Nogi/Klatka

Wtorek:
Aeroby

Środa:
Barki/Plecy

Czwartek:
Siłowo-wytrzymałościowy

Piątek:
Ramiona

Sobota:
wolne

Niedziela:
GPP

Ćwiczeń celowo nie napisałem. Trening zmienia się co około 3 tygodnie. Od jutra rozpoczynam nowy cykl z nowymi ćwiczeniami.

5. Suplementacja:
Omega-3 do śniadania, obiadu i kolacji 1g
Universal Daily Formula do śniadania
Aminokwasy Xtend po treningu
Olimp Egg Protein do śniadania 40g
Dymatize Elite Whey 40g przed treningiem
Błonnik do shaków 3g


6. Cel, przemyślenia:
Celem jak zawsze jest redukcja. Chociaż nie. Tym razem nastawiam się bardziej na rekompozycję. Tzn. schodzę z pasem do akceptowalnego przeze mnie poziomu (jakieś 87-88 cm) o buduję maksymalnie suchą masę. A jak wiemy budowa max suchej choć powolna pozwala też zredukować nieco tłuszcz.
Część już zrealizowałem bo zacząłem to wraz z testem pasibrzuchów. Zdaniem wielu uzyskałem słaby wynik, ale ja byłem zadowolony, bo ja wiem jak trudno mi szło przez ostatnie kilkanaście miesięcy. - 6 cm (a do teraz już - 8 cm) i -6kh w prawie 4 tygodnie jest dla mnie dobrym wynikiem. Ta ekstremalna wariacja 0 carb będzie stosowana tylko do realizacji celu odpowiedniego obwodu pasa. Potem stopniowo dokładane będą węglowodany z pilnowaniem obwodu pasa owego. Zresztą zobaczymy. Będzie dobrze!

EDIT:
I jeszcze maxy w siłówce.
Przysiad 145kg
Martwy Ciąg 150kg
Podciąganie 6 (tragedia)
Wyciskanie leżąc 70 kg (jeszcze większa tragedia)
Wyciskanie sztangi na barki stojąc 55kg (żenada)

Siłowo-wytrzymałościowy:
10x Sumo DL HI Pull (20kg)
9x push up
8x swing (12kg)
7x sit up
6x burpee
29:33 sek 20 obwodów.

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2010-03-14 20:59:58

Zmieniony przez - obliques w dniu 2010-03-23 12:46:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
Przepraszam, ale nic z tego nie będzie. Dopiero co wróciłem z wyjazdu roboczego, a znów jadę na kolejny i nie będzie mnie przez kilka następnych dni. Nie ma to sensu większego. Proszę o zmianę tematu na "Moje boje". Dziennik będę w miarę możliwości prowadził, ale w taki systemie pracy moje uczestnictwo w konkursie jest pozbawione sensu. Bawcie się dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1065 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15416
Siad dobry, martwy ok, wycisk słaby - nadrobisz

Ps. Czemu w profilu wyniki siłowe i wymiary sporo wyższe?? tylko waga ta sama.

Pozdro !

Trening nie jest dodatkiem do diety, ani dieta do treningu.
To tylko niewielkie dodatki do genów, które posiadamy.
Natomiast wygląd początkującego, niekoniecznie musi odwzorowywać jego potencjał genetyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
Ławka była dużo lepsza. Niestety w ostatnim czasie nadgarstki mi przeszkadzają powyżej 70kg (oba złamane), ale w tym cyklu planuję to ruszyć. Może już nawet jutro zaatakuję więcej.
A profil nieaktualizowany od bardzo dawna:)

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2010-03-14 21:51:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Chwytliwy temat

Nie ma co za dużo kombinować z dietą tylko przerzucić się na dużo białka i dużo zdrowego tłuszczu a węgle tylko około treningu. Wiem po sobie, sprawdzone działa a budowę ciała mam identyczną jak Ty.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 478 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4159
Będę dopingować! Powodzenia!

"Największym twoim wrogiem jesteś ty sam, na treningu walczysz z samym sobą
i jeżeli na każdym treningu dajesz z siebie 110% to wygrałeś"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
Wuchta34 masz rację. U mnie to się również sprawdza. Chcę jednak wyciąć jeszcze trochę fatu i wtedy wchodzę na taką dietę jak mówisz. Przy szybkości palenia może to być już za 2-3 tygodnie. No i wtedy też na pewno siła w końcu pójdzie, bo teraz jest ciężko. Niestety 0 carb ma to do siebie, że wypłukuje glikogen na maxa. A brak tłuszczy poza śniadaniem i omegą-3 jeszcze przyspiesza ten proces. Niestety w moim przypadku tłuszcze trzymają wagę. Jednak celem jest rekomp, a wtedy oczywiście będą wskazane. Mam 12 tygodni. Dość ciężkie 12 tygodni, ale i jestem dobrze zmotywowany, bo w końcu ruszyłem cokolwiek po wielu miesiącach prób z różnymi rodzajami żywienia.
Wiem jedno. Będę miał problem z aero po treningu, bo ostatnio są one na max intensywne i ostatnie o czym myśle to aero. Szczególnie po treningu nóg, gdzie jest problem z dojściem do szatni

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2010-03-15 07:57:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Szacuny 94087 Napisanych postów 363925 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667564
powodzenia.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Powodzenia, jak zrobisz pomiar wytrzymałości to dopisze do pierwszego posta.
Bardzo dziki masz jadłospis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
powodzeniaa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
TRENING NR 1 - Poniedziałek 15.03.2010
Nogi + klatka
Przysiad ze sztangą:
65kg x 25 powtórzeń
110kg x 8 powtórzeń
130kg x 6 powtórzeń
145kg x 3 powtórzenia

Przysiad przedni:
4 x 55kg x 15 powtórzeń

Prostowanie nóg na maszynie w superserii z uginaniem:
4x 48kg x 15 powtórzeń + 30kg max
4x 30kg x 15 powtórzeń

Wspięcia na palce:
5x 138kg x max

Klatka:
Wycisk na płaskiej:
3x 65kg x 10 powtórzeń
1x85kg rekord

Wyciskanie na maszynie: (Taka na dopompowanie, krótki ruch)
4x 40kg x 10 powtórzeń

Wyciskanie sztangielek w skosie:
4x20kg x 10 powtórzeń

Butterfly:
4x40kg x max

Wrażenia:
Dziś pierwszy trening na sztandze w siadach po hack siadach na maszynie. Jestem zadowolony. Swój max (145kg) zrobiłem na 3 powtórzenia i czuć zapas. Za tydzień robię rekord na 150 lub 155 kg. To samo w klatce, która jest tragiczna. Zawsze 70kg to był max i potem bolały nadgarstki. Dziś co prawda tylko 1 powtórzenie, ale bez bólu poszło. Generalnie bardzo ok i padam na pysk. Dobrze, że za 5 dni ładowanie

Dieta:
Śniadanie:
Egg Protein 40g
Warzywa
Lniany

II śniadanie:
Placki z piersi 150g
Schab w galarecie 100g
Warzywa

Obiad:
Pieczony udziec sarny 200g
Warzywa

Przed treningiem:

Whey 40g

Po treningu:
Xtend 30g


Teraz:
Karkówka pieczona 200g
Koktajl warzywny własnej roboty (pomidor, cebula, brokuł, seler, papryka, papryka pepperoni, ogórek, kapusta pekińska) 200g

Suplementacji nie rozpisuję bo jej nie ma poza aminami i witaminami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASÓWKA DO OCENY

Następny temat

trening na rzeźbe

WHEY premium