SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mariusz Pudzianowski - Pyton

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 105890

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez lifter z działu Doping.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Znalazlem w necie wywiad z Pudzianem i postanowilem go wam tu wkleic i odrazu wszysc ekilka fotek

Wywiad zaczoł sie od trudnego pytania- siedzial pan?

Mariusz Pudzianowski: Siedziałem, i to wcale nie tak krótko, bo 19 miesięcy. Do aresztu sledczego wsadził mnie miejscowy boss. Jest człowiekiem bardzo bogatym, bardzo wpływowym i wyjatkowo brutalnym. Wlaśnie poszło o te brutalność, bo nie mogłem patrzeć, jak sie znecał nad osiemnastoletnim chłopakiem. Bił go, aż chłopak upadł, potem skopał leżącego i stanał mu butem na twarzy. Wlaśnie ta scena z butem wyprowadziła mnie z równowagi.

Nie opowiada pan filmu ze Schwarzeneggerem?

Mariusz Pudzianowski:Nie opowiadam żadnego filmu, zdarzyło się to naprawdę kilka lat temu w Bialej Rawskiej, gdzie mieszkam, i wszystko widziałem na własne oczy. Nie wytrzymałem tej brutalności, wkroczyłem do akcji. No i stało się.

Co sie stalo?

Mariusz Pudzianowski:Poskromiony przeze mnie bandzior poleciał niczym baba na policje i oskarzył nie tylko o pobicie, ale także o kradzież złotego łancucha. Ten łancuch, którego nie widziałem na oczy, miał byc wart tysiąc złotych, a ja mialem być bandytą, który pobił go po to, żeby mu zrabować złoto. Jako człowiek niekarany w przeszłosci za pobicie byłbym zwolniony po pierwszym takim czynie, wiec wymyślono ten łancuszek. Pobicie i kradzież to przecież rozbój.

Jaki był wyrok?

Mariusz Pudzianowski:Sąd uwolnił mnie od zarzutu popełnienia kradzieży, ale odpowiadałem za pobicie. W pierwszej instancji miałem wyrok skazujący na 3,5 roku pozbawienia wolności, po apelacji zmniejszono do 2,5 roku. Wyszedlem na wolnosc przed upływem dwóch lat za dobre sprawowanie.

Pan powinien być świadomy swojej siły. Panu nie wolno jej naduzywac, bijąc bliźniego.

Mariusz Pudzianowski:Blizni, którego pobiłem, był mego wzrostu, przybliżonej tuszy, ponadto uprawiał boks w przeszlosci. Wtedy nie wygladałem jeszcze tak jak dzisiaj i nie byłem mistrzem świata strong-manów. Była to walka dwóch meżczyzn tej samej kategorii wagowej. On znecał się nad młodszym i słabszym, ja wystapiłem w obronie tego słabszego. Myślalem, że jako człowiek silny powinienem bronić słabszych, przynajmniej tak mnie uczono w domu. Sąd był innego zdania.

Mówi pan jak Janosik z Białej Rawskiej. Ma pan jakieś oferty filmowe?

Mariusz Pudzianowski:Własnie wczoraj otrzymałem do przeczytania scenariusz filmowy i juz go pierwszy raz przejrzałem. Nie ma w nim dla mnie roli ani Janosika, ani Terminatora lub Rambo. Film ma być dosyć krwawy, trup sciele sie gęsto, w finałowej scenie dobry mezczyzna walczy ze złym. Niestety, zaproponowano mi rolę tego złego. Jest on wielkim chłopem, bardzo silnym, wiec pewnie dlatego pomyślano o mnie. Ten wielki chłop przegrywa z o wiele lżejszym karateka, który walczac o dobro, jest wyjatkowo silnie zmotywowany i dlatego może łatwo pokonać tego złego.

Nie chce pan być tym dobrym?

Mariusz Pudzianowski:Wolałbym role dobrego, ale o ile mi wiadomo Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger na początku swoich karier filmowych tez byli obsadzani w roli czarnych charakterów i zagrali po kilka drugoplanowych ról. Jak sie dostaje pierwsza oferte, nie mozna wybierać i ja nie zamierzam grymasić. Zagram złego meżczyzne po to, żeby kiedyś móc zagrać dobrego. Jak dzisiaj odmówie, moga wiecej nie zadzwonić.

Spotkal pan Schwarzeneggera?

Mariusz Pudzianowski:Nie mogę powiedzieć, że gubernator Kalifornii jest moim kumplem, ale spotkałem go kilka razy. Wymienialiśmy uściski dłoni i poglądy na temat dźwigania sztangi. Zarówno Schwarzenegger, jak i Stallone, są zawsze obecni na naszych corocznych zawodach w USA. Pierwszy raz spotkałem Terminatora jak jeszcze był kandydatem na gubernatora i wtedy był swój chłop. Ubrany w dzinsy i T-shirt, miły, grzeczny, taki jeden z nas.

Jako gubernator jest inny?

Mariusz Pudzianowski:Zdecydowanie tak. Dalej grzeczny, dalej miły, ale strasznie elegancki. Odwiedził nas ostatnio w Columbus w stanie Ohio na dorocznych zawodach strong-manów. Garnitur, jasna koszula, krawat - wszystko chyba bardzo drogie. Był trochę sztywny, już tak do nas nie pasował. Chyba malo dźwiga, bo jest szczupły, nie wazy wiecej niz dziewiecdziesiąt kilo. Ale chodzi spreżyście, widać w nim dawną siłę.

A Stallone dalej jest taki Rambo?

Mariusz Pudzianowski:To strasznie miły facet. Zupelnie nie wygląda jak filmowy Rambo, bo przecież wiadomo, ze jest niskiego wzrostu. Poza tym to pan po piećdziesiątce, ma trochę zmarszczek na twarzy. Gdzie mu do tego Rambo, którego pamietam z ekranu.

Skoro mówimy o znanych ludziach, powiedzial pan jednej z gazet, ze kobieta, która pana fascynuje, jest Jolanta Kwasniewska. To prawda?

Mariusz Pudzianowski:Wie pan, jak to jest. Jade szosa katowicka dosyc szybko, nagle dzwoni telefon i jest pytanie o kobiete, która mnie fascynuje. Szanuje pania prezydentowa, ale nigdy jej nie spotkalem i z nia nie rozmawialem. Tak naprawde nie moze fascynowac ktos, kogo sie zupelnie nie zna. Przyznaje, ze dalem sie zaskoczyc.

Zostańmy przy kobietach. Czy patrzą na pana jak na meżczyznę, czy raczej jak na czlowieka z żelaza?

Mariusz Pudzianowski:Zdecydowanie jak na czlowieka z żelaza. Wypytywałem kobiety, które były mna zainteresowane, która czesc mojej osoby jest dla nich najważniejsza. Wiekszość odpowiadała szczerze, żze mięśnie, ponieważ czują sie przy mnie bezpieczne. Pod tym względem jesteśmy chyba podobni do zwierząt: stado chroni najsilniejszy osobnik i jest on poszukiwanym reproduktorem. Z drugiej strony są też pewne różnice, bo w przeciwieństwie do zwierząt samice czlowieka dostrzegaja nie tylko silne muskuły, ale patrza także na zawartośc portfela.

Lubi pan kobiety?

Mariusz Pudzianowski:Boję sie ich. Tylko raz płakalem - z powodu kobiety.

Ma pan tytuł najsilniejszego człowieka świata. Złamie pan podkowę?

Mariusz Pudzianowski:Jeśli kupimy podkowę wykutą ze stali w sklepie z artykułami żelaznymi, nikt jej nie złamie. Nie wyłączając najsilniejszego człowieka świata, który nazywa się Mariusz Pudzianowski. Podkowy, które kiedyś siłacze łamali czy zginali w cyrkach, musiały być robione z miekkich metali specjalnie na użytek ich popisów.

Czy to znaczy, ze ciezarówki marki Mercedes, które przeciągacie o kilkanaście metrów, są ze styropianu?

Mariusz Pudzianowski:Bo sie obrażę. My nie wystepujemy w cyrku, tylko na normalnych zawodach. Wszystkie ciezarówki, które ciagniemy niczym konie, sa prawdziwe. Prosimy też na arenę naocznych świadków, żeby spróbowali to zrobić. Niestety, przecietny widz nie jest w stanie ruszyć takiej ciezarówki z miejsca. Do tego potrzeba co najmniej trzech meżczyzn, a jeśli są to pracownicy banku, to nawet i pięciu. Taka cysterna do przewożenia paliw jest naprawdę cieżka.

Czy strong-mani mają w Polsce jakąś widownie?

Mariusz Pudzianowski:Pan chyba żartuje. Wiekszą od pilkarzy, nie mówiąc o lekkoatletach. Z nami może konkurować pod tym względem tylko Adam Małysz. Czy na pilkę nożną w Zgierzu przyszłoby 20 tysięcy ludzi? A na naszych zawodach była taka widownia. Kłopot organizatorów polega zazwyczaj na tym, gdzie pomieścić ludzi, a nie na tym, zeby przyszli. Często naszą areną jest rynek miejski i ludzie wytrzymują na stojąco bite cztery godziny albo i dłużej.

Tyle trwają dwa mecze piłkarskie. Czym wy zajmujecie uwagę widza przez cztery godziny?

Mariusz Pudzianowski:Jest nas sześciu lub siedmiu, każda konkurencja trwa około 50 minut. Mamy konferansjera, są zawsze jacyś artyści, bo trzeba wypełnić czas w przerwach między konkurencjami. Jakie to konkurencje? Takie same jak na wielkich miedzynarodowych zawodach, które możemy zobaczyć w telewizji. Najogólniej mówiac, prezentujemy swoja siłę, rzucając wielkimi kamieniami, przenosząc cieżkie wiadra, przeciągajac cysternę czy podnosząc za hak samochód osobowy. Co mnie zaskakuje, ludzie stale prosza o to, żebym podniósl za hak lub zderzak ich samochód. To działa na wyobraźnie.

Miewa pan kontuzje?

Mariusz Pudzianowski:Jak wszyscy, którzy dzwigaja cos ciezkiego. Od czasu do czasu, na skutek zmęczenia, upuszczamy sobie na przykład ciężar o wadze 180 kilogramów na stope. Nie musze chyba tlumaczyć, jak to boli.

Gdzie pan się ubiera?

Mariusz Pudzianowski:Tylko u swego krawca w Bialej Rawskiej. W sklepach nie kupię koszuli, którą się dopnie pod szyją. Nie ma też dla mnie spodni, bo w pasie mam tylko 92 centymetry, czyli tyle, ile wielu młodych mężczyzn, ale w udach ponad 130 centymetrów. Dżinsy ze sklepu wciągam tylko do kolan, bo dalej są te grube uda. Ubierając sie, nie mogę się spieszyć, bo porwałem już wiele par spodni, za szybko je wciągąjac.

Lepiej chyba pana ubierać niż żywic. Rozmawiamy w porze obiadu - co pan dzisiaj zje?

Mariusz Pudzianowski:Co mama ugotuje. Jak jest mielony, to jem mielonego, jak schabowy to schabowego. Mama decyduje o tym, co jest na obiad, a nie ja. Jem wszystko, co jest na talerzu.

A ponadto?

Mariusz Pudzianowski:Wiem, co pan ma na myśli. Na pytanie o doping, bo przecież dla mediów to jest najważniejsze, odpowiadam nastepujaco: każdy zawód ma swoje tajemnice i nasz, strong-manów, też. Jak chcesz wiedzieć, jakie ksiądz ma tajemnice, idź na księdza.

Myslał pan o tym?

Mariusz Pudzianowski:Nie nadaję się na księdza. Do kościoła chodzę tylko wtedy, kiedy nikogo w nim nie ma. Jak jestem w Częstochowie, idę sobie na Jasną Górę, siadam w ławce i rozmawiam z Matką Boską Czestochowską. Lubię być w kościele sam.

Material znalazle na jakiejs stronce a pochodzi z gazety Rzeczpospolitej
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


A tu mamy porownanie Polskiego Kulturysty i Polskiego StrongMena
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Pudzian z Dymkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


A tu mzoemy zobaczyc łapke mistrza i zwyklych ludzikow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 240 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6955
niezly artykulik
lape tez ma niezla

..:: Śmierć jest tylko kolejną ścieżką, którą każdy musi przejść ::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 8068 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39197
Pewnie Pudzian serdecznie Cię pozdrawia,zważywszy w jakim dziale jest ten post.

Nie ma postępów? Dodaj węgla a nie koksu !

LeonCountryChopper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dalem tu bo tlyko tu siedze a po drugie to on tkaiej sylwetki nie zorbil na solidnym treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2715 Wiek 4 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81386
fajny koleś może go kiedyś spotkam

I Play Rugby
Vale Tudo & Muay Thai fighting

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 8068 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39197
Jak to nie , na bananach i bułkach

Nie ma postępów? Dodaj węgla a nie koksu !

LeonCountryChopper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 815 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7629
He,he
..."Wiem, co pan ma na myśli. Na pytanie o doping, bo przecież dla mediów to jest najważniejsze, odpowiadam nastepujaco: każdy zawód ma swoje tajemnice i nasz, strong-manów, też. Jak chcesz wiedzieć, jakie ksiądz ma tajemnice, idź na księdza." - ten tekst był dobry.

pozdrawiam

Siła i Honor, bracie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REKORD + ZAWODY

Następny temat

zawody w 5 boju boju

WHEY premium