SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Marcin Karkula - przygotowania do Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Leżąc 2017

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

Ilość wyświetleń tematu: 21072

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2139
Witam wszystkich serdecznie :)

Nazywam się Marcin Karkula. Lat 34.Startuje od trochę ponad 2 lat w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc.Nawet z niezlymi efektami :)
Postanowiłem, założyć (za namową Przemka Górynowicza) na forum dziennik treningowy, gdyż najbliższe miesiące będę się przygotowywał do Mistrzostw Świata Wpa które w tym roku w grudniu odbędą się w Siedlcach. Jest więc niebywała okazja na start w tak prestiżowej imprezie na własnym terenie ;)

Czy znajdzie się tu coś dla ludzi niezwiązanych konkretnie z wyciskaniem?
Myślę,że tak.
Ćwiczę pod okiem Kamila Koczwary z Barbell Brothers, oraz reprezentuje Tytan Team z Łodzi jako członek tej drużyny.
Kamil znalazł dla mnie bardzo nietypowa metodę na budowanie siły,dzięki której zrobiłem największy progres z wszystkich zawodników startujących w wyciskaniu, osiągając wynik 267.5kg w formule Raw (czyli bez koszulek wspomagających - one są dobre dla dzieci ;)) wciskając na 3 komendy.
Więcej szczegółów w późniejszych postach.
Szczegóły z treningów,detale techniczne,suplementacja i wspomaganie jakie stosuje może się przydać każdemu.
A jako ciekawostkę podam iż w pewnym okresie robiłem przez 2 miesiące wyciskanie na lawie codziennie,5x w tyg,na każdym treningu robiąc powyżej 10,a czasem nawet 20serii roboczych i nie było mowy o żadnym przetrenowaniu.
Ale tak jak pisałem wcześniej,o tym będzie później.

W tej chwili jestem w fazie roztrenowania, na mostku,praktycznie bez diety i suplementacji.
Waga ok 148kg.
Więc myślę,że to dobry okres by zacząć taki dziennik i powoli budować siłę aż do zawodów w grudniu.

Z osiągnięć mam kilka tytułów mistrza Polski w kat +140kg,Mistrza Europy open w kategorii wiekowej submasters i wiele wygranych na zawodach niższego szczebla.

Myślę,że tyle tytułem wstępu i zapraszam do śledzenia dziennika.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 4568 Napisanych postów 49011 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522667
witamy w dziale, wyciskacza żadnego tu chyba jeszcze nie było - powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958388
dokładnie, nie ma - tutaj sami fit modele

powodzenia, bede obserwował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2139
Haha no do fit modela brakuje mi ciutke ;)
W sobotę zawody w wyciskaniu na plaży w Szczytnie, więc będzie sprawdzian obecnej siły.
Do tego czasu odpoczynek a od pon już normalny trening,więc będzie opis,może jakieś ciekawsze filmiki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2139
Dziś przyjechałem do Szczytna na zawody w wyciskaniu leżąc.
Waga rano (o 10.00) na czczo pokazała 149kg.
Start ok 12-13,więc czas na małe ładowanie :)
Pół kilo kopytka z boczkiem i pół kilo pierogów z mięsem polanych tluszczykiem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2139
No i po zawodach :)
Szczytno ma potencjał na b.fajne zawody w wyciskaniu.impreza zorganizowana została na miejskiej plaży,zbudowana scena,odpowiednie nagłośnienie. Niestety wczoraj nie dopisała pogoda,było b.zimno,wiatr,momentami kropilo.
Wygrałem swoją kategorie +120kg,oraz open całych zawodów.Ale wynik mało satysfakcjonujący gdyż zaliczyłem jedynie 250kg w pierwszym podejściu.
Drugie próbowałem 260,ale sztanga mi trochę uciekła i nie dałem rady.
Niestety zimno i duża ilość zawodników powodowały,że przerwy między podejściami trwały ok 15min i zwyczajnie wszyscy stygli, ja nawet nie miałem bluzy żadnej by jakoś utrzymać ciepło ciała.
Trzeciego podejścia nie robiłem, nie chcąc ryzykować kontuzji,bo czułem po próbie na 260mocno spieta klatkę i bicepsy.bicepsy do tej pory mam trochę naciagniete.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2139
Poprzednie zdjęcie to dekoracja open,zdjęcie z tego posta do dekoracja najcięższej kategorii.
Pytanie do forumowiczów :jak dodać film na forum?może być link do fb?
I jak dodawać kilka zdjęć w jednym poście?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2139
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
Filmiki poprzez yt wrzucasz. Wyślij odp w prawym dolnym następnie opcja do wklejenia linku i jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2139
Ok,czas rozpocząć relacje z treningów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DamiosL - przygotowania

Następny temat

Artur Białek start Jesień 2022

WHEY premium