SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PIERWSZY START

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 36697

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ach, ach, uwielbiam zakładać nowe dzienniki treningowe :3

wiek: 28
staż: 3 lata

PARAMTERY OBWODÓW:
wzrost: 168-169
waga startowa: 63
barki: 108
bic luzem: 31
biust: 87
pod biustem: 76
talia: 67
pępek: 75
biodra: 95
udo: 57
łydka: 37

Filmik z wyginania/pozowania wysłałam do Pani Agnieszki - kto tam jeszcze potrzebuje, też może dostać link. Mam wrażenie, że na filmie wyglądam lepiej niż na zdjęciu ;)

STAN ZDROWIA
Generalnie zaczęłam trenować po artroskopii kolana 4 lata temu. Miałam po operacji bardzo głupi pomysł, żeby przejść na głodówkową dietę. Skończyło się to dość poważnym zanikiem mięśni. Dla zwizualizowania - przy mniej więcej tej samej wadze miałam w udzie 8 cm mniej, niż obecnie.

Stan moich stawów i moja wada postawy praktycznie determinują to jak i co ćwiczę. Oto krótkie podsumowanie:

-jedna noga krósza o ok. 1 cm, czyli w pakiecie skolioza, rotacja miednicy i lordoza
-stopy płasko koślawe
-nadmierna wiotkość więzadeł + wypłaszczenie toru ruchu rzepki, co oznacza ni mniej ni więcej ciągłe problemy z podwichaniem rzepki w okresie dojrzewania,
-chondromalacją 3go stopnia, leczona 3 lata temu artroskopią (lewa noga),
-poważne ograniczenia w mobilności, ściągnięte zginacze bioder, ograniczona rotacja w biodrach (nie zrobię plie ani sumo).

Co jest dziwne to to, że praktycznie swojej asymetrii nie odczuwam w czasie ćwiczeń, nie mam znaczącej dysproporcji siły ani obwodów. Do treningów używam wkładek korekcyjnych.

DIETA:
I to jest też dość zabawny temat. Bo ja proszę państwa nie tyję. Nie ważne ile i co jem. Z drugiej strony też nie chudnę. Mój bilans zerowy jak na razie rozciąga się od jednej niewiadomej do drugiej, przez ostatnie 4 lata nie udało mi się siebie samej ani utuczyć, ani odchudzić. Zrobiłam za to praktycznie książkowy rekomp, przy wahaniach wagi nie większych niż +/- jeden kilo. Serio nie zarejestrowałam w tym okresie ani razu wagi wyższej niż 64 kilo i niższej niż 61 (i to 61 tylko jeden, jedyny raz). Jakby mnie ktoś spytał, to powiedziałabym, że to niemożliwe. A jednak.

Jeśli kogoś ciekawią moje zdjęcia i wymiary z początków na sfd, to są w moim starym dzienniku.

Stylem jedzenia bliżej mi do IF/HF/paleo niż do typowej diety kulturystycznej.

TRENINGI:
Układałam je sobie sama i ćwiczę w domu. Długo moim priorytetem była regeneracja mięśni ud i pośladków. Na dzień dzisiejszy mam opracowany mniej więcej zestaw sprawdzonych ćwiczeń, które mogę wykonywać bez bólu i bez dyskomfortu. Trenowałam głównie w układzie góra-dół, potem przerobiłam cykl splitem na partie. Mój obecny trening to wariacja na temat FBW, ale zakladam, że nie ma sensu go tu wrzucać, bo i tak pewnie się zmieni.

MAKSY:
martwy ciąg klasyczny: 120x1
wyciskanie leżąc: 56x4
wyciskanie żołnierskie: 38x6
przysiad: nie robię
podciągnięcia nachwytem: ccx9

I CO DALEJ?
Chciałabym wreszcie się dociąć i zrobić tę symboliczną "formę życia". Nauczyć się pięknie poruszać, dopracować proporcje i detale sylwetki. Wreszcie skorygować moje teorie samouka odnośnie treningów i diety ze specjalistami i, ojej, to szczyt marzeń, nauczyć się robić przysiad ze sztangą. Bez bólu i bez buttwinka.

A jak wszystko się uda i sama się sobą na koniec zachwycę, to może i wdzieję te klapki i założę cekiny. A co.












Zmieniony przez - jurysdykcja w dniu 2016-02-01 13:05:20
21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 393 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48771
Pierwszy fan z Ladiesek melduje sie
Nie bede Ci spamowac, licze tylko na dziennik - konkret (tu wiem, ze nie zawiedziesz, bo jestes rzetelna firma) + multum fotek.
Do boju Jurysdykcja, na koniec zaloz te klapki, cekiny i rozwal im ta bude, hell yeah!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1763 Napisanych postów 2895 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 73346
Tu się będzie działo. Podziwiam i trzymam kciuki za tą wymarzoną formę życia .


Zmieniony przez - nadine 21 w dniu 2016-02-01 18:20:57

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 216 Napisanych postów 8941 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84012
Jur, kibicuję mocno!

"Optymista to ktoś, kto wie, że zrobienie kroku do tyłu zaraz po tym, jak się zrobiło krok do przodu to nie katastrofa tylko cza-cza."

http://www.sfd.pl/Zrozumieć_kobietę_;_czyli_Female_Phase_Training_by_Ejpi-t1087093.html# 

"Ludzi z nadmiarem teścia sie tylko ogląda"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12117 Napisanych postów 21920 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 626897
Nie chcę spamować - ale Ty i Megan wyciągnęłyście mnie z Vitalii ponad rok temu - i nie mogłabym, no nie mogłabym nie trzymać za WAS kciuków. Zaciskam więc do białości i będę dalej podglądać. Chcę zobaczyć tę formę życia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
megan292 Mistrzyni Polski FB
Ekspert
Szacuny 453 Napisanych postów 846 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22024
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 779 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12820
Jur, trzymam mocno kciuki, ciśniesz

Musisz podnosić spore sztangi by mieć spore sukcesy. Jak podnosisz małe, masz małe.


When life throws me lemons… I make lemonade!

DT: http://www.sfd.pl/DT_prin__eat,_train_&_gain-t1072009-s38.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22476 Napisanych postów 11090 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 355827
Melduję się!
Będę kibicować, inspirować się i uczyć - bo Twoje posty b. dobrze się czyta a i pomysły treningowe są ciekawe.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 293 Napisanych postów 4340 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24891
Bede Cie podgladac i wrzucac swoje 3 grosze od czasu do czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Juryś! Kibicuję i ja ; )!! Powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
I ja i ja kibicuję, wspieram, trzymam kciuki
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ELJOT - The game is changing, the level is raising but i've got nothing to loose !

Następny temat

KAROLINA NOSKOVITZ - Puchar Polski 2017 - Bikini fitness

Wiecej