SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maminka - redukcja BMI przed ciążą

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3712

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Witam,
Od nowego roku planuję rozpocząć starania o dziecko (pierwsze).
Obecnie moja waga, BMI i ilość tt są za wysokie.
77kg / 169cm /
Więc chcę wykorzystać ostatnie tygodnie aby to nieco ustabilizować.
W ciąży chcę stosować racjonalną i zdrową dietę aby nie przytyć więcej niż powinnam, a teraz jeszcze zrzucić choć kilka kg i poprawić sprawność.

Mam:
-nieodczynosc tarczycy
-anemie z nieprzyswajania żelaza
-migrenę
-endometriozę

Moja obecna dieta to 1600kcal na 5 posiłków:
-3 posiłki do białko z: drób, wołowina, ryby, jaja, twaróg + warzywa + brazowy ryż/kasza
-2 posiłki do whey

Przyjmuję codziennie:
-euthyrox
-Jodin
-kw.foliowy
-olej z wiesiołka
-selen

Chcę włączyć CLA i ty pierwsze pytanie - czy coś jeszcze dołożyć do suplementacji co nie jest zabronione przed i w ciąży?

Trening:
-3 x tydz aeroby (1-1,5 h)
-2 x tydzień obwodówka
-co dzień rano stretching

Będę wdzięczna za porady i wskazówki.

Na dniach zrzucę pomiary obwodów.



Zmieniony przez - maminka w dniu 2012-11-16 13:25:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Wiek : 28
Waga : 76
Wzrost :168
Obwód w biuście(1) :102
Obwód pod biustem :88
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):81
Obwód na wysokości pępka :96
Obwód bioder (3):105
Obwód uda w najszerszym miejscu:62
Obwód łydki :38
W którym miejscu najszybciej tyjesz :brzuch / boczki + uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz :biust, uda?
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: do tej pory żaden, sporadycznie (basen, scianka, rower)
Co lubisz jeść na śniadanie: jajecznicę, kanapki
Co lubisz jeść na obiad : makaron/ryż z sosem i mięsem, kluski, zapiekanki
Co jako przekąskę : serki, jogurty, deserki dla dzieci
Co jako deser : wszystko z czekoladą, ciasta z owocami
Ograniczenia żywieniowe : powinnam unikać glutenu
Stan zdrowia: anemia, niedoczynosc tarczycy, migrena + problemy naczyniowe
czy regularnie miesiączkujesz: nie
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak
Preferowane formy aktywności fizycznej: nie podnoszące znacznie cisnienia i tetna
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko w proszku, batony proteinowe, dawno temu termaline
Stosowane wcześniej diety : dukan




Zmieniony przez - maminka w dniu 2012-12-04 23:46:54

Zmieniony przez - maminka w dniu 2013-01-03 19:58:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A to CLA i inne suplementy to po co niby miałyby być?

Po cholerę ten whey i to 2x? Skoro się do ciąży chcesz przygotować to zacznij dostarczać sobie składników odżywczych z pełnowartościowego jedzenia, a nie z prochu.

1600 kcal to za mało.

Co to jest "obwodówka"?

Udaj się do regulaminu, tam jest napisane, jakie dane są potrzebne, aby uzyskac konkretną pomoc.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-11-16 13:37:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Ponieważ obecnie w pracy spędzam ponad 10h dziennie + 3h dojazdu, a nie mam możliwosci zrobić ani podgrzać tu posiłku to whey jest uzupełnieniem białka podczas tych 13 godzin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
zrób posiłek w domu taki, który możesz jeść na zimno. Ja w tamtym roku nie miałam w pracy możliwości podgrzania to robiłam sobie różne mięsa na zimno, albo sałatki jakieś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeby było jasne: nie jestem wrogiem, baaa... jestem zwolennikiem odżywek białkowych jako podbijaczy białka, ALE u osób, które potrafią się prawidłowo odżywiać i u których uzupełnianie diety odżywką nie stanowi ryzyka niedoboru składników odzywczych.
Biorąc pod uwagę fakt, że Ty stosujesz whey jako zamiennik dwóch (!!!) posiłków dziennie, zapewne przez 5-6 dni w tygodniu, wnioskuję, że zbilansowanie Twojej diety pozostawia bardzo wiele do życzenia.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-11-16 15:37:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Whey jest w dni kiedy nie dam rady przygotować odpowiedniej ilości na wynos (zazwyczaj są to 3 dni w tygodniu takie) gdy mi białka brakuje w bilansie.
Reszta jest 5/5 robiona zazwyczaj.

CLA - doradzono mi by przyspieszyć spalanie tt i przerabianie jej na mięśniowa, czy słusznie?

Posiłki układam w Dzienniku Posiłków.

Ćwiczenia miało być ogólnorozwojówka - a nie obwodówka.
Czyli ćwiczenia na wszystkie partie naprzemiennie po ciążeniu średnim po 12 powtórzeń po 3 serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ponieważ jesteś czym czym jesz, wiec odpowiedz sobie na pytanie czym sie stajesz jedząc proch i co zdrowego ma to dac twojemu przeszłemu dziecku. Posiłki na wynos dasz rade przygotować bez problemu. jeśli nie nauczysz sie jeść zdrowo to dalej będzie tylko trudniej.
CLA nic nie daje, a tkanka tłuszczową nie da sie przerobić w mięśniową Tłuszcze to zapas energii, mięśnie do budowy potrzebują białka i ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816

Wszystko właściwie zostało powiedziane. Dodać tylko wypada, że trening na "średnim obciążeniu" daje nawet nie średnie, a mierne rezultaty. Zawsze dążymy do maksymalnych obciążeń, jakie jesteśmy w stanie udźwignąć zachowując prawidłową technikę w ćwiczeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Zaczęłam dietę z potreningu.pl
Dobrze mi idzie, tylko mam wrażenie że bardzo często twaróg jem :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
My tutaj nabiału jemy max 150 gram na dzień.
Jedz co innego. Mięsa, ryby, strączki.

Jak dziewczyny tu prowadza dzienniki, to wrzucają codziennie sprawozdanie z dnia (zrzut z miski i treningów), wtedy łatwiej skorygować błędy i wskazać co poprawić. Bo tak to jak wróżenie z fusów...

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2012-11-25 10:51:35

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Też mi się za dużo nabiału wydaje w tej diecie. Czasami mam w ciągu dnia aż 300g. Ponieważ whey mam jako 2-3 posiłki na tydzień, to jeśli przejdę z części twarogu na wheya, czy będzie to korzystniejsze? Będę wtedy miec dziennie do 150g nabiału, a whey wyjdzie mi jako 1 z dziennych posiłków.

Zmieniony przez - maminka w dniu 2012-11-25 13:16:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ART]Dlaczego pieczemy chleb na zakwasie?

Następny temat

redukcja bezglutenowa karope - walka o lepszą sylwetkę

WHEY premium