SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam wątpliwosci jak wykonac pewne cwiczenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1859
Siemano czytalem sobie ostatnio kilka artykulow i nasunely mi sie pewne pytania:
1. w jednym z artykulow (10 podstawowych bledow treningu) Elunia napisala zeby nie wstrzymywac oddechu i : wdech przy podnoszeniu ciezaru wydech przy opuszczaniu -wydaje mie sie powinno byc na odwrot na co jeden koles zwrocil uwage ale autor stwierdzil ze chyba czegos nie zrozumial i czytal jeszcze raz - ja czxytalem 5 razy i dalej nie kuimam https://www.sfd.pl/temat30931/ oto link do artykulu chodzi o pkt 3
2. w tym samym artykule bylo napisane ze chodza ploty ze zbytnie uginanie nog w przysiadzie moze powodowac kontuzje a ja to robe tak ze uginam nogi do samego konca (prawie kucam) i teraz mam watpliwosc czy robic tak czy np zaczac sie prostowac zanimzetkna sie uda z lydkami (to bedzie chyba sporo ciezsze)
3. dotyczy planu treningowego act gr 1 cykl 1 mam klopot z 2 cwiczeniami po pierwsze podciaganie do klatki - to do klatki to jest nachwytem czy podchwytem ? po drugie Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy), - nie wei mco to znaczy ze zostalo zaznaczone ze na lawce skosnej (jakby nie mozbnabylo siedziec gdzie indziej ) ale powaznie czy to znaczy ze mam sobie ustawic skos i sie polozyc plecami czy po prostu usiasc normalnie ? (jesli sie poloze to nawet przy maksymalnym u mnie skosem ok 45 stopni chyba moze wiecej w opewnym momencie grawitacja zmienia wplyw na moje cwiczenie - zamiast stawiac opor bicepsom zaczyna mi przyciskac ciezar do klatki a to chyba na tric dlatego mysle ze tak nie jest dobrze) i jeszcze jedno jezeli to jest w siadzie to mam ramiona prostowac tylko do kolan (do 90 stopni) czy do pelnego wyprostu po bokach nog ? to chyba tyle na razie jak zwykle sie troche rozpisalem o 3 rzeczach ... czekam na lawine odpowiedzi z gory dzieki pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1859
Tak dzieki wielkie za fatyge troche mi teraz gluio bo staralem sie was nie fatygowac jesli mozna gdzies cos znalezc ale coz mozna to chyba uznac za wypadek losowy jeszcze raz dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 221 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4214
co do oddychania to masz racje powinno yc na odwrot ... np przy wiciskaniu wdech robi sie przy opuszczaniu a wydech przy podnoszeniu ... cos sie temu osobnikowi pomylilo ... jak mozna robic wdech przy podnoszeniu a co do nog to przy im wiekszym przysiadzie widmo kontuzji zwieksza sie tak samo jest z barkami czym nizej tym wieksze ryzyko kontuzji

co by bylo gdyby...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
1. no oodychac trzeba - blokowac oddechu nie bardzo... wydech przy najciezszej czynnosći... mi tak zawsze gadali
2. roznie to jest - cale przysaidy niszcza stawy ;/ ciezarowy je robią, atomiast kulturysci ogolnie wola polprzysaidy -- i dupa nie rosnie za bardzo
3. klatka podchytem ?nigdy .. ech poczytaj na dole masz linki do wiczen z techniką bo ona u ciebie leży .. http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1859
a co z tym naprzemianstronnym uginaniem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
- j/w przy opuszczaniu wdech, przy podnoszeniu wydech
- też uginam do samego końca i nie mam żadnych kontuzji, a mięśnie lepiej sie rozciągają
- jeżeli chodzi Ci o podciąganie sztangi w opadzie tułowia to robi sie ono nadchwytem
- przy położeniu sie na ławce skośnej i ćwiczenie bicepsów w ten sposób odciąża inne partie mięśni i pracują tylko te co powinny - czyli bicepsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1859
cholercia zapomnialem napisac ze chodzi mi o podciaganie na drazku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
podciąganie na drążku można robić i nadchwytem i podchwytem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
o kurcze zkleprzeczytalem --- pzeczyalem o wyciskaniu na kaltke a nie podciganiu do kalty ----- mozna i NA i POD chwytem

CO DO BICóW CZTYASZ LINKA JAKEGO DALEM ??? ?BO NIE SADZE

Zmieniony przez - ****master w dniu 2004-07-03 13:10:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Na początek polecam każdemu lekturę Atlasu Ćwiczeń-http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Bez podstawowej wiedzy o technice wykonywania ćwiczeń oraz układaniu treningu-NIKT nie zajedzie daleko w tym sporcie.

JAK UŁOŻYĆ WŁASNY PROGRAM TRENINGOWY:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=107470 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1859
jesli chodzi o atlas to juz sporo czytalem ale jak widac nigdy za wiele a jesli chodzi o to podciaganie to w takim razie nie ma roznicy ? bo w atlasie jest napisane ze w sumie oba te cwiczenia dzialaja na praktycznie te same miesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
podchytem daje wiekszy nacisk na biecepsy, podczas gdy nachytem szerokim - najszersze grzbietu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY !!!!!!

Następny temat

podciąganie

WHEY premium