SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Maksymalna dzienna utrata tłuszczu

Wysłana -
Witam. Interesuję się trochę tematem odżywiania itp. poniekąd przez to, że sam robię długą już redukcję. Zainteresował mnie temat maksymalnej dziennej utraty tkanki tłuszczowej. Wiadomo, że stracić 10kg w 10dni to pestka ale stracić 10kg tłuszczu w 10dni czy to mozliwe? W sieci znalazłem artykuł mówiący, że nasz maksymalny deficyt kaloryczny powinien wynosić 69kcal x ilość tkanki tłuszczowej w kg. Jeśli jest on większy wtedy lecą też mięśnie. To by tłumaczyło czemu otyłe osoby są w stanie szybko tracić tłuszcz a szczuplejsze już niekoniecznie. Natomiast chciałbym się dowiedzieć czy to rzeczywiście prawda czy ktoś z was ma inną wiedzę lub badania na ten temat? Czy jest możliwość manipulowania możliwościami organizmu w związku z maksymalną dzienną utratą tłuszczu. Jak te wyliczenia mają się do diet VLCD u osób zaawansowanych z dużą muskulaturą a niewielką ilością BF? Wrzucam linki do artykułu, badań oraz kalkulatora jaki maksymalny deficyt dzienny mozna miec aby nie stracić mięśni. Pozdrawiam

artykuł:

https://facet.onet.pl/fitness/jak-szybko-tracimy-tkanke-tluszczowa/qz02vc4

badania:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15615615

kalkulator Fat to Energy Conversion:

http://fastfoodmacros.com/maximum-rate-of-fat-loss.asp#f2e
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
10kg tluszczu w 10 dni = mission impossible. mysle ze i przy dobrym wspomaganiu farmakologia jest to malo realne
Wysłana -
Spalenie 1kg tłuszczu to wydatek 7700 kcal. Nawet gdybyś był ogromnym, muskularnym facetem, to na granicy niemożliwości.
Wysłana -
Nie da się tego określić. Poza tym, nawet gdybyś nie jadł nic i trenował ekstremalnie ciężko, to w 10 dni nie zredukujesz 10kg tkanki tłuszczowej. Musisz wliczyć równiez, wodę/mięśnie, więc ogólnie zapewne musiałoby wyjść 15-20kg.
Wysłana -
Nie chodzi o mnie tylko ogolnie o możliwości organizmu w tej kwestii. Generalnie interesuje mnie kwestia maksymalnego dziennego spalania tłuszczu czy ktoś potwierdzi te rozważania dotyczące 69 kcal x kg bf czy ma inne dane lub badania
Wysłana -
Nie da się tego określić, gdyż spalanie tłuszczu zapasowego jest zależne przede wszystkim od sprawności aparatu enzymatycznego, a każdy z nas jest inny. Istnieje zbyt wiele czynników zmiennych na to aby to oszacować. Oczywiście to o czym napisałeś to bzdura, kolejna kwestia - nie wiem po co sobie takimi duperelami zawracać głowy. Nasz organizm ma pewne ograniczenia fizjologiczne, których nie da się przeskoczyć.
Wysłana -
Porównać to można do możliwości wysiłkowych/siłowych organizmu. Czy możliwe jest przebiegnięcie 400 metrów w 55 sekund po miesiącu treningów? Zapewne są osoby, które przebiegną w takim czasie za pierwszym podejściem. Jednak jest to bardzo mało prawdopodobne. Większość nie zbliży się do 1 minuty. Jakie jednak są możliwości ludzkiego organizmu nie jesteśmy w stanie określić. Znam osobę, która nigdy nie trenowała i na pierwszym treningu wycisnęła 120kg 8 razy. Mnie po 16 latach treningów pewnie by to zabiło.
Wysłana -
Zgadza się, tutaj nie da się stricte określić jak to będzie przebiegało, gdyż pewne procesy metaboliczne mają swój limit.
Wysłana -
Poza naukową ciekawości nie widzę też praktycznego aspektu tego pytania. Nie ma żadnych tajnych metod spalania tłuszczu. Gdyby dało się spalić 10kg tłuszczu w 10 dni, wszyscy by to robili. Kulturyści już dawno by znaleźli ten sposób.
Manipulacje metabolizmem energii raczej nie są możliwe (może poza skrajnymi, wyniszczającymi metodami typu stosowanie dnp). W praktyce utrata tłuszczu sprowadza się do deficytu kalorycznego, utrzymanego przez dłuższy czas i na takim poziomie, by nie upośledził naszego funkcjonowania i treningów. NIe ma obejścia.
Wysłana -
To troche sprawa wysoce indywidualna, co badanie mozba zobaczyc inne wyniki, sporo bedzie zalezalo tez od rodzaju treningu.
Wysłana -
Jestem zielony w tych sprawach ale mówicie ze żeby spalić 1kg tłuszczu trzeba spalić 7700kcall. A co jeśli w 2 dni zrobię 200km rowerem i spale te 7700? Zejdzie mi kg tłuszczu ?
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź