SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maksowanie

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 639
Witam, trenuję planem treningowym Jima Wendlera 5,3,1, jestem już po paru cyklach, jednym delodzie i moje pytanie jest takie.. chciałbym sprawdzić swoje maksy, jakie są obecnie. W ksiązce i na internecie jedynie wyczytałem o seriach "joker" ale mało mi to odpowiadało.. Moje pytanie czy ma ktoś z was jakiś wzór powtórzenia i serie na jeden trening z procentami żeby jak najwięcej udało się zmaksować ?
dziękuje z góry i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
no tak, miałem przyjemnosc rozmawiac z nim na temat treningów z 9-10lat temu jak miał sklep z suplementami w Radomiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Na początek , może coś o sobie ?
Wiek, staż treningowy i co oznacza ,,jestem już po paru cyklach ,, ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 639
Zrobiłem 4 cykle i bede dalej kontynuował ten plan, aczkolwiek w między czasie chcialem sprawdzić swoje maksy dla siebe poprostu, obecnie stosuje 5,3,1 z akcesoriami first set last pause sqauat and pause benches z książki. Wszystko idzie bardzo dobrze stąd biorac ood uwage dosc luźny tydzień chcialem sie sprawdzić
Pozdriam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
SORRY Stary ale nadal nie wiem co to są dla Ciebie cykle....?
Dalej nie wiem jak długo trenujesz , jakie ciężary , jaki staż .....rozumiem że interesuje Cię sprawdzenie maksów w 3-ech bojach z TS ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 639
Plan 5,3,1 i cykle w nim chyba prościej sie nie da? Czyli tydzień 5,5,5 i ttdzien 3,3,3 i tydzien 5,3,1 i potem jest deload i to sie składa w jeden cykl. Cykle wylicozne sa z procentów według Książki Jima. Wiec Tm juz swoją mam. Chodziło mi jak ulozyc tydzien osobny bez planu zeby ulozyc pobicie rekordów. Mam 19 lat ale nie wiem ci to ma do mojego pytania?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 639
Co do treningow i stażu to trenuje juz trochę a samym planem na sile 3 miesiące okolo ale mysle ze to tez znaczenia nie ma bo plan juz mam potrzebuje jedynie pomocyw ustaleniu jakiegoś fajnego przedziału powtórzeń i procentów do pobicia maksow od osob bardziej doświadczonych niz ja :D
Moj plan treningowy nawet kiedys gdzies ja forum wklejalem ale to jzu danwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Dalej lubisz pisać zagadkowo....bo nie wiem ile trenujesz , a z opisu wynika że siłowo dopiero raczkujesz.
Ciągle nie wiem jak np. wygląda Twoja rozgrzewka przed danym bojem podczas codziennego treningu ?
Podaję sposób rozgrzewki według mnie w miarę odpowiedni ....

rozgrzewka
50% CM x 10
60% CM x 8
70% CM x 5
80% CM x 2

I w zasadzie możesz wchodzić na maksa...

Tak na prawdę rozgrzewka do próby na max , powinna wyglądać podobnie jak ta jaką wykonujesz na każdym treningu przed danym bojem...



Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2018-03-22 11:38:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 639
dzięki , własnie o to mi chodzilo , :) ale niestety już się nei przyda bo zdiagnozowano u mnie zanik lewego średniego posladkowego i martwe ciągu mam zglowy na miesiąc .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Dresu13
dzięki , własnie o to mi chodzilo , :) ale niestety już się nei przyda bo zdiagnozowano u mnie zanik lewego średniego posladkowego i martwe ciągu mam zglowy na miesiąc .


To nie przeszkadza w zrobieniu próby w wyciskaniu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 289 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14211
przeszukałem 5stron i nie znalazłem tematu z wyciskaniem lezac.
zapytam tutaj poniewaz jest to w temacie a nie bede zakladał nowego tematu.
Czy przygotowujac sie do naszego maxa czy tez zawodow jest sens wprowadzic do treningu wydłuzona faze ekscentryczna?
chodzi mi o wyciskanie bez pauzy na klatce ale tez bez odbijania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
00PiotR00
przeszukałem 5stron i nie znalazłem tematu z wyciskaniem lezac.
zapytam tutaj poniewaz jest to w temacie a nie bede zakladał nowego tematu.
Czy przygotowujac sie do naszego maxa czy tez zawodow jest sens wprowadzic do treningu wydłuzona faze ekscentryczna?
chodzi mi o wyciskanie bez pauzy na klatce ale tez bez odbijania


Tak na prawdę wiele zależy od doświadczenia zawodnika...jesli trening bez zatrzymania jest cały czas w jego systemie treningowym i nie przeszkadza to w prawidłowym wykonaniu zatrzymania na zawodach to spokojnie może przeciagnąc tą fazę.
Znam wielu zawodników którzy w ogóle nie trenują zatrzymania , a mimo to z powodzeniem wykonują prawidłowo na komendy z zatrzymaniem na klacie.

Nalezy również mieć na uwadze , że nie na wszystkich zawodach wymagane jest zatrzymanie....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AMATORSKIE ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC - MYSZKÓW 17.03.2018

Następny temat

Mistrzostwa Świata IPF w Wyciskaniu Leżac Klasycznym - Vantaa-Finlandia 14-19.05.2018 r.

WHEY premium