SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makroskładniki w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam Was, potrzebuje pomocy w temacie makro obecnie mam ułożone na ok 3045kcal B: 250 T: 85 W: 320.
Trening siłowy 4 razy w tygodniu do tego cardio 2 razy w tygodniu i 2 razy trening HIIT. Mój problem polega na tym że jestem w czwartym tygodniu redukjcji a zeszło z wagi 4.4 Kg. Startowałem z wagi 91.8 uważam że to za duże tempo i straty są również w mięśniach.
Pomóżcie dorzucić kalorii? czy może tylko węgli a obciąć terochę białka np B: 220 T: 85 W: 350



Płeć : mężczyzna
Wiek : 24
Waga : 87.6
Wzrost : 180
Obwód klatki : ?
Obwód ramienia : ?
Obwód talii : ?
Obwód uda : ?
Obwód łydki : ?
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 14%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - Split, w DNT aero/HIIT x4
Odżywianie : Nie mam problemu w trzymaniu diety
Cel : Redukcja - Powoli żeby jak najwięcej miesa zostało
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : B. Dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Witaminy, białko, BCAA, B6, Cynk, Magnez, Ostropest, Glukozamina, D3, Omega 3-6
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : TAK
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Radzę spojrzeć na swój poziom, a na poziom kulturystów ( najpewniej zobaczysz różnice ). W dodatku informacja głosząca, iż Arnold budował masę na tłuszczach jest mocno przekoloryzowana.

Warto opierać wiedzę zarówno na podstawowej wiedzy akademickiej jak i rzetelnych badaniach naukowych. Okazuje się, że dieta HF nie jest tak znakomita jak się wydaje, tak jak napisałem w którymś temacie, ograniczenie węglowodanów w diecie wcale nie zainicjuje wzmożonego spalania tłuszczu zapasowego, gdyż na diecie HF organizm w procesach energetycznych wykorzystuje głównie lipidy pokarmowe co zostało potwierdzone w badaniach naukowych przeprowadzonych pod nadzorem dr. Kevina Hala i to nie jest literatura sci-fiction. W krótkiej konkluzji można rzez, iż kluczowym czynnikiem jest bilans kaloryczny. Poza tym długo utrzymywana dieta uboga w węglowodany może w sposób skuteczny doprowadzić do obniżenia aktywności hormonów tarczycy, a zwłaszcza konwersji t4 do t3, tudzież warto nadmienić, iż to od poziomu t3 uzależnione jest tempo spalania tłuszczu zapasowego. Co więcej, deficyt węglowodanów szybciej obniża wydzielanie leptyny i jej poziom w surowicy krwi. Dlatego niezbędne są ładowania w trakcie stosowania LC.. co więcej, jeśli posuniemy się jeszcze dalej i pokusimy się o wejście w ketozę to trzeba umieć umiejętnie z niej wychodzić, gdyż w innym przypadku może dojść do wielu komplikacji zdrowotnych..

Uzupełnienie tematu.
http://potreningu.pl/articles/4846/czy-ciecie-wegli-jest-konieczne-w-okresie-redukcji-tkanki-tluszczowej-cz--iv/page/2

Zgadzam się z Domerem.
Osobiście nie jestem zwolennikiem HF, ale jeśli chcesz - spróbuj (szkoła doświadczenia jest najlepsza).

Z całym szacunkiem, ale nie zapatruj się w to co mówią kulturyści m.in Piotrkowicz.

EDIT: zagalopowałem się i z miejsca pisałem o redukcji, nie zauważyłem kluczowej treści ( dziś mało ogarniam - za dużo słońca )

Wracając do meritum, HF ( w nadmiarze kalorycznym ) może negatywnie wpływać na parametry zdrowotne. Dodatkowo to nie jest tak, że przy zbilansowanej diecie nie można budować czystej masy mięśniowej. Nadwyżka energetyczna może pochodzić w głównej mierze z lipidów, a po mimo tego możesz również zwiększyć udział tkanki tłuszczowej w ustroju, potocznie pisząc możesz się ,,zalać'' ( energia w przyrodzie nie ginie). Nie widzę sensu obżerać się cholesterolem i tłuszczami nasyconymi, w kosmicznych ilościach. Osobiście jestem na 4k kcal, nie wyobrażam sobie dostarczać takiej ilości głównie z tłuszczu .. ble.. już abstrahuując od bardziej istotnych spraw, jakimi są markery kondycji zdrowotnej organizmu.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-11 17:06:20
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Robisz redukcje i nie wiesz ile masz w pasie ? To akurat jest ważniejsze niż sama ogólna masa ciała .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Regularne wykonywanie pomiarów w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej jest niezwykle ważne.

Większość suplementów które wymieniłeś jest zbędnych.
Zdecydowanie za dużo systemów energetycznych jak na początek.

Wstaw swój całokształt strategii żywieniowej.
https://www.sfd.pl/.-t922822.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Wiem, że ilość witamin jest spora ale zostawmy to w mojej gestii. Pas zmierzony jest 87cm, nie mierzę się bo dla mnie ważne jest lustro i robie to dla siebie ;). Akurat w pasie może wydawać się dużo ale jest to przez dziwną budowę ciała wstawie zdjęcie dla zobrazowania sylwetki, i podgląd diety- mniej więce to tak wygląda teraz wprowadzałem na szybko więc może idealnie w 100% się nie zgadza. Proszę was o jakieś podpowiedzi bo jest to moja pierwsza redukcja w życiu.

Pozdrawiam.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Czy jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Sylwetka jest solidna.

Jak zamierzasz urozmaicać menu? jadłospis jest zbyt monotonny, w taki sposób nie pokryjesz wymagań ustrojowych na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Odnośnie nabiału - wybieraj półtłusty albo pełnotłusty, odtłuszczony jest wysoce przetworzony. Oczywiście twaróg nie jest koniecznym produktem stosowanym na noc. W rzeczywistości podaż białka możesz zredukować do 2,5g/kg masy ciała, za to ilość lipidów zwiększyć do tych 1g/kg. Warzywa wprowadzałeś spontanicznie? bowiem powinny być częścią praktycznie każdego posiłku (różnokolorowe) nie ograniczaj się do brokuł. Każdy składnik odżywczy spożywany w nadmiarze może stanowić zagrożenie dla naszego organizmu. Wprowadź tłustą rybę 2-3 razy w tygodniu aby pokryć zapotrzebowanie na kwasy EPA I DHA. Co do kapsułek omega .. wybieraj samo o3. Dodatkowo witaminowo-minerałowy preparat to kiepski wybór (mało potasu, wit.d, magnezu..) co więcej wit.E w przyrodzie to 8 różnych związków, a w tego typu produkcie zazwyczaj występuje jeden (dl-alfa-tokoferol). Profilaktyka niedoborów powinna być starannie przemyślana. Osobiście polecam suplementować witaminy kierunkowo czyli tego czego nie ma w diecie. Niemniej jednak niektóre substancje zawarte w multiwitamine mogą sobie wchodzić w interakcje.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-05-08 07:13:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Osobiście to ja tu nie widzę powodu do prowadzenia redukcji skoro jak npisałeś robisz to dla siebie i na scenę nie wychodzisz.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tak czy siak masz niski poziom tkanki tłuszczowej bowiem jest to zależne od priorytetów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Jasne twaróg półtłusty myślałem o tym właśnie, od dziś wejdzie a w diecie dorzucam jeszcze inne warzywa staram się różnokolorowe w ciągu dnia i stosuje zamiennie je tylko takich jak pomodor lub ogórek to nie wliczam w makro. Lipidy masz na myśli tłuszcze tak ? Niski poziom tkanki tłuszczowej jest ale jeszcze efekt nie zadowala chciałbym zrobić to konkretnie i mimo wszystko dla siebie więc bd redukcja szła dalej. Czyli ma być taka szybka utrata wagi i jest normalna i nie zagraża że spadnie też mieso ?

Dzięki za podpowiedzi wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdro !


Zmieniony przez - smartiess w dniu 2017-05-08 16:04:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tłuszcze inaczej lipidy - tak. :)

Rzeczywiście tempo spadku wagi jest relatywnie szybkie (1g glikogenu zatrzymuje około 3g wody) samo w sobie ograniczenie kalorii mogło się do tego przyczynić. Niemniej jednak obserwuj ogólną kompozycję sylwetki i co najważniejsze wykonuj pomiary, zwłaszcza pas. Osobiście zrezygnowałbym z aerobów na Twoim miejscu ze względu na odpowiedź hormonalną i adaptację fizjologiczną do tego typu aktywności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Jeśli możesz wyjaśnij trochę temat jeszcze tych aerobów jak możesz oczywiście. I zostawiłbyś tylko interwały ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga staneła

Następny temat

Carb Nite - pytania

WHEY premium