SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makaron z tuńczykiem

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13487

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1544
Panowie przedstawiam wam przepis kuchni włoskiej na makaronik z tuńczykiem. Przygotowanie jest niesamowicie proste także każdy sobie poradzi. Polecam szczególnie tym którzy tak jak ja nie lubią tuńczyka - według tego przepisu smakuje naprawdę git.

Składniki :

1. około 200g makaronu (ja używam spaghetti albo rurek penne)
2. puszka pomidorów
3. puszka tuńczyka
4. 1 średnia cebula (albo połowa dużej)
5. 1 ząbek czosnku
6. odrobina oliwy
7. przyprawy wedlug uznania (bazylia, oregano, coś ostrego)
8. ser

Wykonanie :

Na rozgrzaną oliwę (minimalna ilość) dajemy dość drobno pokrojoną cebulę i chwile później czosnek. Podsmażamy chwile, dodajemy w to pomidory, mieszamy i gotujemy na niewielkim gazie (ma się powoli gotować żeby odparowywało). Następny krok to przyprawianie, tutaj jak kto lubi, suszona albo świeża bazylia, oregano raczej obowiązkowo. Można dać papryczkę ostrą albo sos chilli wtedy wyjdzie ostrzejsze. Po paru minutach gotowania wrzucamy tuńczyka (takiego w wodzie nie w oleju itp.) Na końcu mieszamy dobrze i jak sos zgęstnieje to znaczy że już. W międzyczasie gotujemy makaron. Na koniec polecam posypać startym parmezanem.

Tuńczyka przed dodaniem do sosu należy odsączyć z wody i najlepiej nie wrzucać całej puchy od razu tylko np. połowę i później stopniowo dodawać i próbować żeby sobie nie dodać za dużo bo można zepsuć smak chyba że ktoś lubi.

Postarałem się jeszcze policzyć wartości odżywcze (nie jestem pewien czy dobrze robie to 1 raz) przyjąłem że w puszcze jest 300g pomidorów, cebula waży 70g, tuńczyk 130g, makaronu 200g. Sera nie liczyłem i oliwy też nie.

Białko - 60

Tłuszcz - 6

Węglowodany - 160

Polecam:D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
było na 99%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5314 Napisanych postów 15323 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387527
lepiej zamiast tej cebuli i pomidorow dorzucic 'PESTO' z lidla, usmazyc na patelini razem z tunczykiem+makaron a w smaku miazga.

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mielone inaczej

Następny temat

Kulturystyczna krajanka śledziowa

Wiecej