SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Majonez na oliwie jest gorzki. Co zamiast oliwy?

Wysłana -
Lubię majonez domowy. Robiłam na rzepakowym. Chętnie zmieniłabym na zdrowszą oliwę - ale wychodzi niesmaczny, gorzki. Jakie inne tłuszcze sie nadają? Czy jak zrobię z kokosowym to będzie bardzo czuć ten kokos? Moze ryzowy? Lniany? Ktoś próbował ?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ja robiłam na słonecznikowym, ale nie wiem na ile on jest zdrowszy od rzepaku. Może jakaś rafinowana oliwa?
Wysłana -
Rzepakowy zimnotłoczony jest ok. Nie uznałabym, że "oliwa jest zdrowsza", to po prostu inne tłuszcze.

Na kokosowym podejrzewam, że nie wyjdzie, bo się zestali - ale nie wiem.
Wysłana -
a co jest nie tak z rzepakowym? Ja robilam ostatnio majonez weganski z Jadlonomii (zarzucilabym link, ale strona sie nie laduje)- mleko roslinne, ocet jablokowy, olej (u mnie akurat rzeczony rzepakowy) + sol czarna kala namak. Ta sol robi cala robote ('udaje' jajka) wiec moze i poradzilaby sobie z 'zamaskowaniem' goryczki oliwy.
Wysłana -
kokosowy rafinowany będzie bezzapachowy, ale może nie wyjść ze względu na jego stałą postać. Rzepakowy będzie ok, tylko tłoczony na zimno weź
Wysłana -
ja też bym wybrała w tym wypadku rzepakowy zimnotłoczony
Wysłana -
Dzięki wszystkim!
Miałam ochotę na eksperyment z lnianym - powinien dać radę? W niektórych przepisach widziałam dodatek kokosowego ok 1/3 tłuszczu - czyli pewnie wtedy się nie zestala.
Wysłana -
możesz spróbwać z lnianym, aczkolwiek jeżeli chodzi o moje osobiste odczucia to zdecydowanie bardziej wolę smakowo oliwę z oliwek niż lniany
Wysłana -
Czytałam jeszcze o majonezie z aquafaby zamiast jajek.
Wysłana -
rzepak tłoczony na zimno będzie ok, ja też oliwy z oliwek nie lubię w smaku do potraw nawet do tatara jak mam do wyboru, oliwe z oliwek czy rzepak, wole rzepaka kujawskiego już nawet dodać
Wysłana -
Dobra - mam tego rzepaka na zimno.
Z lnianego zrobię następnym razem:)
Deja - eksperymenty z weganizmem już robiłam. Na razie mnie nie kusi:) A woda po cieciorce jakoś nie wzbudza mojej ekscytacji...
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź