SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Majonez na oliwie jest gorzki. Co zamiast oliwy?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Lubię majonez domowy. Robiłam na rzepakowym. Chętnie zmieniłabym na zdrowszą oliwę - ale wychodzi niesmaczny, gorzki. Jakie inne tłuszcze sie nadają? Czy jak zrobię z kokosowym to będzie bardzo czuć ten kokos? Moze ryzowy? Lniany? Ktoś próbował ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 277 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 404456
Ja robiłam na słonecznikowym, ale nie wiem na ile on jest zdrowszy od rzepaku. Może jakaś rafinowana oliwa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Rzepakowy zimnotłoczony jest ok. Nie uznałabym, że "oliwa jest zdrowsza", to po prostu inne tłuszcze.

Na kokosowym podejrzewam, że nie wyjdzie, bo się zestali - ale nie wiem.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 28 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1279904
a co jest nie tak z rzepakowym? Ja robilam ostatnio majonez weganski z Jadlonomii (zarzucilabym link, ale strona sie nie laduje)- mleko roslinne, ocet jablokowy, olej (u mnie akurat rzeczony rzepakowy) + sol czarna kala namak. Ta sol robi cala robote ('udaje' jajka) wiec moze i poradzilaby sobie z 'zamaskowaniem' goryczki oliwy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
kokosowy rafinowany będzie bezzapachowy, ale może nie wyjść ze względu na jego stałą postać. Rzepakowy będzie ok, tylko tłoczony na zimno weź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10060 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214361
ja też bym wybrała w tym wypadku rzepakowy zimnotłoczony
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Dzięki wszystkim!
Miałam ochotę na eksperyment z lnianym - powinien dać radę? W niektórych przepisach widziałam dodatek kokosowego ok 1/3 tłuszczu - czyli pewnie wtedy się nie zestala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
możesz spróbwać z lnianym, aczkolwiek jeżeli chodzi o moje osobiste odczucia to zdecydowanie bardziej wolę smakowo oliwę z oliwek niż lniany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Czytałam jeszcze o majonezie z aquafaby zamiast jajek.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
rzepak tłoczony na zimno będzie ok, ja też oliwy z oliwek nie lubię w smaku do potraw nawet do tatara jak mam do wyboru, oliwe z oliwek czy rzepak, wole rzepaka kujawskiego już nawet dodać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Dobra - mam tego rzepaka na zimno.
Z lnianego zrobię następnym razem:)
Deja - eksperymenty z weganizmem już robiłam. Na razie mnie nie kusi:) A woda po cieciorce jakoś nie wzbudza mojej ekscytacji...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Genialne nalesniki pod "pierzynKa"

Następny temat

Bananowo-ciecierzycowe ciastko

WHEY premium