SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Magnez - pytanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15894

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
tez bardzo ciekawym sposobem podawania magnezu jest picie na noc jak i z rana na pusty zołądek, wód wysokomagnezowych , wtedy dochodzi do wchłaniania magnezu wraz z wodą w jelicie grubym. ( np 2 szklanki wody na noc i 2 szklanki rano - mozna dodac do wody plaster cytryny )
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
Pobrałem kilka dni ten cytrynian i faktycznie nie jest za ciekawie. Co prawda nie mam biegunek, ale jakieś gazy i wzdęcia się pojawiły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
powinien byc mieszany z cukrami ( wtedy nie powinno byc gazów ) poza tym dawka jednorazowa kolo 500mg (po adaptacji mozna zwiekszać)
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
Problem w tym, że ja nie mogę żadnych cukrów, bo mam problemy z wątrobą. No chyba, że z miodem, bo miód mogę. Wtedy bym je popijał wodą z miodem.

Mam jeszcze pytanie do Ciebie i Mahler odnośnie tego chelatu.


Mahler
Z chelatem Mg jest ten problem że magnez jest przyswajalny w jelitach. Co z tego, że do żołądka trafia chelat magnezu, który i tak jest rozkładany przez soki żołądkowe na dwa związki, z których się składa - chelator i magnez. Do krwioobiegu trafia chelator i wyłapuje znajdujące się już w krwioobiegu pierwiastki takie jak miedź, żelazo, chrom...


Ale co to właściwie oznacza, bo ja nie rozumiem? :D

Najbardziej mi zależy żeby ten chelat był tak samo bezpieczny, jak cytrynian. Żeby nie powodował żadnych skutków ubocznych i nie był toksyczny, tak, jak jest to w przypadku asparaginianu i glutaminianu.

Mahler podał linka do tego z Oli, ale tam też jest B6, a ja jej nie chce. Poza tym w innych suplementach z samym chelatem magnezu jego dawki w jednej kapsułce to max 133mg (to na przykładzie Swanson).
W tym wypadku wychodzi, że musiałbym brać jakieś 7 kapsułek dziennie, a to się kompletnie nie opłaca.

W tym Swanson jest diglicynian magnezu Albion, a w Olimpie Chelat aminokwasowy magnezu ALBION. To jest to samo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
https://sklep.sfd.pl/Scitec_nutrition_Calcium_Magnesium_-opis27300.html w tej chwili najbardziej oplacalne, nie ma co sobie glowy zawracac cytrynianem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
Pobrałem ten magnez przez kilka dni popijając wodą z miodem. Niby trochę pomogło na te wzdęcia, przelewanie (choć nie było idealnie), to jednak problem "papkowatego" stolca pozostał.
Nie wiem czy nie spróbować brać to z jakimś sokiem, z tym, że ja nie pijam takich soków z jakimiś dodatkami i cukrem, tylko jak coś to te Marwita jednodniowe jabłkowy lub pomarańczowy. Tak powinno być lepiej? Nie ma żadnych problemów z popijaniem magnezu sokiem jabłkowym lub pomarańczowym? Słyszałem, że nie można popijać żadnych tabletek sokiem z grejpfruta, ale nie wiem, jak jest z pozostałymi.
Bo innego wyjścia prócz tych soków chyba nie ma?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 872 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104041
Nie wiem po co się tak męczysz i kombinujesz. Miałem IDENTYCZNE problemy po cytrynianie (brałem z węglami prostymi po treningu) i po prostu go zastąpiłem tym chelatem: https://sklep.sfd.pl/Olimp_Chela-Mag_B6_forte-opis25888.html. Przy takiej samej dawce nie było żadnych problemów. Teraz biorę nawet trochę więcej. Tu w 1 kaps masz 250mg Mg.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
Kurde, byłem cały czas pewien, że biorąc ten chelat z Oli będę przekraczał dozwoloną dawkę B6, ale teraz patrze, że można jej bezpiecznie brać do 100mg na dobę. Czyli nie jest źle.

Ale cały czas nie uzyskałem od nikogo odpowiedzi odnośnie tego chelatu, a w necie nie ma o nim kompletnie żadnych informacji.

Czy chelat jest tak samo bezpieczny, jak cytrynian? Czy on czasem nie ma podobnego działania, jak asparaginian lub glutaminian magnezu?
Poza tym napisałeś mi ostatnio coś takiego:
"Z chelatem Mg jest ten problem że magnez jest przyswajalny w jelitach. Co z tego, że do żołądka trafia chelat magnezu, który i tak jest rozkładany przez soki żołądkowe na dwa związki, z których się składa - chelator i magnez. Do krwioobiegu trafia chelator i wyłapuje znajdujące się już w krwioobiegu pierwiastki takie jak miedź, żelazo, chrom..." - ale co to dokładnie oznacza?
Czy osoba z nieswoistym zapaleniem jelit może to brać? Bo u mnie niestety jest podejrzenie Wrzodziejącego zapalenia jelita grubego... i do tego jakieś problemy z wątrobą. Dlatego muszę uważać na wszystkie suple, jakie chce przyjmować. Stąd te moje kombinowanie ;)

Ja się cały czas kierowałem tym, co tutaj przeczytałem: http://bienestarspot.blogspot.com/2009/05/magnezem-w-kliniczna-depresje.html

Problem z tym, że tam nie ma wzmianki o chelacie. Nie wiem do jakiej grupy go przypisać. Do tych, co są na TAK: Glicynian magnezu, Jabłczan magnezu, Cytrynian magnezu, Chlorek magnezu, Octan magnezu. Czy do tej, co są na NIE: asparaginian magnezu, glutaminian magnezu, Tlenek i wodorotlenek magnezu, Siarczan magnezu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 872 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104041
W produkcie z linku jest diglicynian magnezu. A pisząc to co zacytowałeś miałem po prostu na myśli, to że producenci często przesadzają z reklamą, twierdząc, że ich produkt jest idealny - żaden nie jest. W grupie na tak jest cytrynian, ale co w związku z tym? Jak masz takie "gwałtowne" objawy nietolerancji i się męczysz, to nadal będziesz to brał? Przecież to przyniesie więcej szkód niż pożytku.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
Słuchajcie, kupiłem ten magnez Oli, co został mi polecony. Nie wiem dlaczego, ale biorę go od 3 dni, a goni mnie po nim bardziej niż po cytrynianie. O ile przy cytrynianie nie miałem biegunek, a do kibla chodziłem co drugi dzień, a jedynym problemem był luźny stolec. O tyle w przypadku tego Oli mam centralnie biegunki codziennie rano od trzech dni, a do tego stolec jest wręcz wodnisty.

Czemu tak się dzieje? Będę musiał chyba wrócić do tego cytrynianu. Nie wiem, co można jeszcze zrobić aby zminimalizować tego typu objawy po zażywaniu magnezu. Macie jakieś pomysły? Ktoś wspominał o tym żeby przyjmować go z cukrami. Tylko pytanie jakimi? Ja nic słodzonego kompletnie nie pije, bo nie mogę, a nawet jakbym mógł, to i tak bym nie pił :P Może spróbować z sokami naturalnymi bez żadnych dodatków, typu Marwit? Tylko jakie? Wiem, że nie można nic popijać sokiem z grejpfruta, ale po soku z jabłka czy pomarańcza nie będzie żadnych komplikacji?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gakic - kolejny przełomowy suplement okazał sie kitem a nie hitem

Następny temat

Odżywki PL a UK

WHEY premium