SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mało węglowodanów

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ze względu na moją budowę kobiety gruszki i zatrzymywanie się wody w organiźmie polecono mi tzw. dietę ubogą w węglowodany ( czy zdrowo jest całkowicie je eliminować? Moja mama jest żywieniowcem i nie chce słuchać moich wywodów). Mam tylko problem z ułożeniem sensownej diety, na pomoc mamy nie moge liczyć, a nie chce się zniechęcić. Macie może coś wypróbowanego. Acha, pracuję w biurze więc nie mam "tony" czasu na wielkie pichcenie.
Czekam na wasze sugestie

VERA
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
o wlasnie teraz wiemy na czym stoimy
dla mnie priorytetem jest zdrowie,oraz wyglad, choc, ani na wydolnosc, ani na sile (dla mojego poziomu treningowego, gdzie mi sie tam mierzyc z ciezarowcami) nie moge narzekac

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Jeśli chcesz schudnąć to proponuję Ci dietę ketogeniczną.
W skrócie polega to na tym, iż ww ograniczach do 20-30g na dzień. wprowadza to organizm w stan ketozy co powoduje zwiekszone spalanie wkt (wolne kwasy tłuszczowe). CZyli pozbywasz się własnego tłuszczu.
Ketoza nie jest konieczna do spalania tłuszczu, ale proces jest ten jest w przypadku ketozy bardziej efektywny.

Ja proponuje Ci przejżyj archiwum. Wyszukiwarka i hasło ketoza lub ckd (cykliczna dieta ketogeniczna).
Biniu też pisał o przykładowych posiłkach. Było o tym już wiele.

Pozdrawiam,

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Link do CKD:

https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=24522&forum_id=109&Topic_Title=&forum_title=Alternatywna droga

W Twoim przypadku można zreazygnować z ładowania ww.



Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
( czy zdrowo jest całkowicie je eliminować? Moja mama jest żywieniowcem i nie chce słuchać moich wywodów)

calkowite wyeliminowanie weglowodanow (ww) z diety nie jest konieczne.
standardowe wartosci oscyluja (jak pisal Witold) w okolicy wartosci 20-60g ww dziennie
czlowiek historyczny nie spozywal ww w duzych ilosicach i wlasnie tak zostal uksztaltowany genom gatunku, aby sobie poprawnie radzic z niewielkimi (w porowaniu z obecnymi standardami) ilosciami ww w diecie.
wysokie spozycie ww (glownie przetworzonych) jest wymyslem okresu rewolucji przemyslowej i od tego czasu lawinowo zaczely sie problemy ze zdrowiem czlowiek (duze uproszczenie)
jesli Mama ma ocote zapraszam na forum moze uda sie wymienic kilka ciekawych pogladow.
madre organiczenie ww w diecie codizennej przyniesie prawie same korzyscie dla zdrowia i urody
poczytaj troche archiwum tego dzialu, i jesli bedziesz miala dalsze pytania- prosze napisz

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zastanawiam się dlaczego zawsze sobie usiłujecie utrudnić życie?

Zmniejszyć podaż węglowodanów- nie wyeliminować!
Twoja Mama ma całkowta rację, weglowodany to ponad 40 % składników właściwego pożywienia.

I zwiększyć ruch...
I nie mów, że nie masz czasu...

Na skakankę znajdziesz czas zawsze...

Nie ma sensu mówić o wysiłku aerobowym, o czasie spalania WKT itd...

Nie będziesz pewnie miała na to czasu, a chęci Ci natychmiast przejdą wraz z rozpoczeciem treningów...

Więc zrób tak:
Zero słodyczy, mniej pieczywa, nie słódź herbaty...
Mało piwa...

Jak najwięcej ruchu- nie winda tylko schody- nie tramwaj tylko spacer.
A wieczorem podczas Wiadomosci i filmu skakanka do upadłego...

To taka dieta dla amatorów...

Jak chcesz cos innego to daj znać na priva...


R.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Zmniejszyć podaż węglowodanów- nie wyeliminować!

OK

Twoja Mama ma całkowta rację, weglowodany to ponad 40 % składników właściwego pożywienia.

BZDURA !!

I zwiększyć ruch...
I nie mów, że nie masz czasu...
Na skakankę znajdziesz czas zawsze...
Nie ma sensu mówić o wysiłku aerobowym, o czasie spalania WKT itd...
Nie będziesz pewnie miała na to czasu, a chęci Ci natychmiast przejdą wraz z rozpoczeciem treningów...

TO RACZEJ JAKO UZUPELNIENIE POPRAWNEJ DIETY

Więc zrób tak:
Zero słodyczy, mniej pieczywa, nie słódź herbaty...
Mało piwa...

SLUSZNIE, ALE DIETA NISKOWW ZAPEWNIA WIECJ KORZYSCI DLA ZDROWIA NIZ TYLKO UZYSKANIE SMUKLEJ SYLWETKI.
Z TWOJEJ STRONY JEST TO CALKOWITE SPLASZCZENIE PROBLEMU

Jak najwięcej ruchu- nie winda tylko schody- nie tramwaj tylko spacer.
A wieczorem podczas Wiadomosci i filmu skakanka do upadłego...

OK
NO MOZE NIE DO UPADLEGO



Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Twoja Mama ma całkowta rację, weglowodany to ponad 40 % składników właściwego pożywienia.

BZDURA !!

Od kiedy?

No może trochę przesadziłem...

węglowodany 50-61%
tłuszcz 25-31%
białko 12-15%

Za: Irena Celejowa "Żywienie w treningui walce sportowej"
Inne źródła podają takie same lub zblizone wartości...

Zresztą na AWFie tez mnie tak uczyli...
R.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
No może trochę przesadziłem...
węglowodany 50-61%
tłuszcz 25-31%
białko 12-15%
Za: Irena Celejowa "Żywienie w treningui walce sportowej"
Inne źródła podają takie same lub zblizone wartości...
Zresztą na AWFie tez mnie tak uczyli...

I TAK WLASNIE NA ZASADZIE UNIFIKACJI WSZYSTKICH LUDZI DO JEDNEGO WORKA, POWSTAJA MITY, A TE BARDZO TRUDNO OBALIC.
SPOJRZ NA TO Z INNEJ STRONY.
NP. BIALKA ZALECANE PRZEZ CIEBE (I ZRODLA 'AKADEMICKIE') PODAJA DLA DIETY PRZYKLADOWEJ 2500KCLA WARTOSC 93,75 (DAL GORNEJ WARTOSCI 15%) DZIENNIE- NIE UWAZASZ ZE TO TROCHE MALO??
CZY KTOS SIE ZGODZI ZE PRZY DIEICE 2500 KCLA DZIENNIE BEDZIE TYLKO SPOZYWAL 94 G BIALKA I BEDZIE ROSL ??

Z INNEJ BECZKI SKORO TO SA OPTYMALNE ZELCANIE TO DLCZEGO WIEKSZOSC LUDIZ (KTORYCH DIETA JEST W ZBLLIZONYCH WARTOSCIACH) WYGLADA I CZUJE SIE TAK FATALNIE??
WYSTARCZY POSZUKAC TROCHE ODPOWIEDZI A POJAWI SI INNA (ALTERNATYWNA) DROGA
NIE PRZECZE JEDNAK, ZE NIKT NIE BEDZIE SZCZUPLY I ZDROWY NA WYZEJ PODANYCH PROCENTACH, ALE NIE BEDA TO WSZTYSCU, SADZE, TEZ ZE MOZE TO BYC MNIEJSZOSC

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Każdy z was daje dobre rady, ale wystarczy spojrzeć na tabelę, wszystko co ma mało węglowodanów mi nie za bardzo smakuje. . Jakoś muszę sobie dać radę, ale wy rzucacie procentami, gramami, pojęciami dla mnie czasem mało zrozumiałymi. No coż albo się wdrożę, albo jestem na przegranej pozycji.... HELP, a mama to starej daty żywieniowiec wyznająca powiedzenie (chyba też tytuł jakiejś książki) "Jedzta co chceta ale nie jedzta ile chceta.
Cieżko ...uff

VERA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie można unifikować, z tym całkowicie się zgadzam...

Ale na pewno nie jest to bzdura...

A dlatego się fatalnie czuja bo zapominają o uzupełnianiu mikro i makro elementów zafascynowani podręcznikami masowo produkowanymi przez domorosłych dietetyków i specjalistów- tzw. trenerów, którzy teorii sportu, fizjologii, bochemii i biomechaniki uczyli się z "Claudii" i "Formy"

Nie mają pojęcia o cyklach treningowych itd...


R.

PS.
Sorry ale wkurza mnie jak czasami czytam głupoty sprzeczne nawet ze zdrowym rozsądkiem pisane przez nastoletnich guru od treningu...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

'dieta Binia'

Następny temat

pomocy...

WHEY premium