SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

M pomoc w ułożeniu diety-redukcja

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 401 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7414
Witam panów:)
Mam pytanie odnośnie mojego m, a raczej diety dla niego.Ma spora nadwagę i proszę o podpowiedz jak można zabrać się za ułożenie dla niego zapotrzebowania kcal-ile gr białka, węgli i tłuszczu?
Podaję pokrótce dane jakie udało mi się zdobyć;)
wiek:38
wzrost 182
waga 133
klatka 136
pas 123
biodra 120
biceps 43
udo 65
brzuch na wys pępka 133
Sylwetka raczej umięśniona no ale sporo tłuszczu nazbierało się w okolicy brzucha.
Aktywność umiarkowana (czasami basen, wysiłek fiz)Kiedyś uprawiał judo no ale to było kiedyś
obecnie od jakiegoś mca jest na diecie Dukana(schudnął 13kg), ale to straszne świństwo i chce coś zmienić.Czy można prosić o jakies wskazówki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4956
wskazowka jest jedna :dzial ODCHUDZANIE

slonce mnie laduje!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Wywalić wszystkie węgle: chleb, ziemniaki, słodycze, alkohol, kasze, ryże, słodzone napoje, owoce. Węgli dostarczać jedynie ze świeżych warzyw.

Np.
5 posiłków dziennie:
- Warzywa 300g
- Oliwa z oliwek 1 łyżka stołowa
- Pierś z kurczaka bez smażenia na zwykłym tłuszczu 200g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 401 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7414
Dzieki za wskazówki przeklejam do odchudzania:)
drRzezio odchudzanie zaczęlismy właśnie od wyrzucenia tego co wymieniłeś (no może poza lampką wina od czasu do czasu)



Zmieniony przez - zizia1 w dniu 2011-05-27 09:09:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 367 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23013
Nie spodziewaj się, że efekty przyjdą szybko. W jego wieku zwykle wszystko to, co szybko spadnie, szybko też wraca z nawiązką... Dobre efekty (bez jakiegokolwiek treningu) uzyskał mój kolega stosując dietę zalecaną ludziom przed operacją zmniejszenia żołądka. Szczegółów tej diety nie znam, ale zgubił już około 20kg i wygląda, że jest to stabilna redukcja.

1%-er

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Ja jak zacząłem redukcję to myślałem, że dwa/trzy miesiące i wszystko zejdzie. Myliłem się bardzo. Nastawcie się na dwa/trzy lata solidnej pracy. Ja w ciągu 1,5 roku zjechałem z pasa 10cm - waga przed redukcją 107 po redukcji 105.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
żadnych diet specjalistyczynch, dukanow itp.

żadnych drastycznych zmian żywieniowych, tylko się zniechęci, rozstroji organizm, zacznie odczuwać bóle żołądka

powolna, sukcesywna droga w stronę zdrowego odżywania...

likwidacja w pierwszej kolejności :

- słodyczy
- śmieciowego jedzenia (chipsy, kebaby itp.)
- napojów, soków (tylko woda!)
- 5 regularnych posiłków, małe porcje

na pierwsze 2 miechy wystarczy, waga będzie szła w dół

za pewne jakiś domorosły specjalista w odchudzaniu zaproponuje diete LC albo inne wynalazki

twojemu facetowi wystarczy "oczyszczenie diety"

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269


roche sie dziwie,dlaczego sam nie pisze....moze tylko tobie zalezy na redukcji?
jak jest 100% motywacji-mozna spadac z waga ok 1-1,5 kg tygodniowo-po miesiacu dodatkowo motywuja rezultaty i lepsze samopoczucie.zalaczam wykres wagi z mojej redukcji 3 lata temu.
wrwala od 1 maj do 30 wrzesnia i z wagi 123 kg do wagi 100 kg.

widac -wykres hiperboli(czrna linia usrednionych wynikow)poczatek gwaltownie waga spadala ale pozniej coraz wolniej i coraz trudniej.
ilosc kalorii-od 2900 do 2000 kcal.


Zmieniony przez - masti w dniu 2011-05-27 13:43:10

Zmieniony przez - masti w dniu 2011-05-27 13:45:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Tyle, że są redukcje i redukcje. Ja np. chcę iść w masę mięśni i dodatkowo redukować tłuszcz, a to już nie jest takie proste jak przy samej redukcji tłuszczu. Nie mogę wejść za bardzo w katabolizm żeby mięśni nie stracić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 401 Wiek 49 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7414
M nie pisze bo zawsze powtarza,że sam sobie da radeno i z takim efektem,że waga spada a potem szybko rośnie.Co do śmieciowego jedzenia to już dawno poszło w odstawkę, problem jest w słodyczach i piwku(szczególnie latem)Stąd zapewne otyłośc brzuszna....Wyliczyłam zapotrzebowanie kcal i wyszło mi 2589 przy B279,3 T 172 W-21 możliwe to?(wszystko przy średnio aktywnym wysiłku)


Zmieniony przez - zizia1 w dniu 2011-05-27 16:03:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469
Możliwe , tylko przy węglu pstrykło Ci się w nie ten klawisz , bo 21 to nie może być , Na początek rozrzuć posiłki na 5 , a nawet 6 dziennie, to powinno razem z dietą robić robote. Zachęć do aerobów , bieganie , pływanie , rower , jak już coś ćwiczył to wie o co biega, a najważniejsze - zainteresowany musi po prostu chcieć, bo inaczej to krew w piasek.Fajne jest to , że na początku będą duże efekty ,co mocno motywuje , bo potem to już trzeba zacisnąć zęby.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testujecie jakies bostery tescia?

Następny temat

Stary człowiek i może.

Wiecej