SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MR wyniki kolana

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 714
Witam ,dostałem właśnie wyniki z MR :

Badanie MR stawu kolanowego wykonane w obrazach T1,PD i T2-zależnych ,sekwencjach TSE i STIR ;w płaszczyznach strzałkowych ,czołowych i poprzecznych .
Uszkodzenie łąkotki bocznej II stopnia ,bez przemieszczenia.
Podwyższony sygnał i obrzęk wrzucie więzadła krzyżowego przedniego świadczący o jego uszkodzeniu - ciągłośc włókien w badaniu niewidoczna/najpewniej zerwanie - uszkodzenie III stopnia /.
Więzadło krzyżowe tylne oraz poboczne boczne i poboczne przyśrodkowe przedstawiają się prawidłowo .
Zwiększona ilośc płynu za i okołorzepkowo.
Rzepka przemieszczona dobocznie z nadciągnięciem/naderwaniem troczków przyśrodkowych.Chrząstka rzepki bez uszkodzeń .
Ścięgno m czworogłowego i podkolanowego w normie ,dół podkolanowy bez obecności ognisk patologicznego sygnału.
Obszary obrzęku kostnego pourazowego : w obu nadkłykciach kości udowej i pośrodkowo w kości piszczelowej .
-
To tyle ,mam też do zestawu płyty zzdjęciami ale za nic nie wiem co na nich jest..
Czy te uszkodzenia itd wymagają operacji ? czy jeśli tak to jaki jest okres rehabilitacji ? czy da się jej uniknąc stusując jakies leki lub cos ..jestem osobą ,której hobby to sport więc było by kiepsko jak by wynikło coś z tego nie satysfakcjonującego .. mój wiek - prawie 18 lat .
z góry dzękuje za odp

Zmieniony przez - pieskipies w dniu 2013-03-25 16:18:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
to się kwalifikuje do operacji polegającej na zrekonstruowaniu zerwanego więzadła krzyżowego przedniego,do tego usunięcia/zszycia uszkodzonej łąkotki.U góry masz temat o rekonstrukcji ACL,poczytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 714
Okej dziękuje za szybką odpowiedź . :) Temat do zamknięcia .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5
Proszę o intepretacje wyniku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5
Dodam ze skierowanie dostałam z powodu bólu kolan nie uprawiam żadnej dyscypliny sportowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
W badaniu stwierdzono uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej a dokładnie rogu tylnego oraz częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) oraz podwyższony sygnał z pozostałych więzadeł krzyżowego tylnego oraz pobocznych do konsultacji z ortopedą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Osłabienie, dziwne uczucia dyskomfortu

Następny temat

Wyniki badań!

Wiecej