SFD.pl Aktualności - Kulturystyka i Fitness

Dodaj odpowiedź

MR. OLYMPIA 2018

Wysłana -


W dniach 13-16 września w Las Vegas odbędą się najważniejsze zawody sportów sylwetkowych. Jeśli chodzi o rywalizację na scenie zostaną rozegrane następujące konkurencje: Mr. Olympia, 212 Olympia, Men's Physique Olympia, Classic Physique Olympia, Bikini Olympia, Figure Olympia, Fitness Olympia, Women's Physique Olympia. Nowością będzie rozgrywana po raz pierwszy rywalizacja osób niepełnosprawnych, czyli Wheelchair Bodybuilding Olympia. W trakcie imprezy będą prezentowane również inne dyscypliny sportu jak np. strongman, karate, MMA, crossfit itp. oraz odbędą się targi expo.

Promo zawodów


_________________________________________________________________________________________________________________________
TRANSMISJA

Jak co roku zawody będą transmitowane na żywo. Link do strony streamującej i rozpiska poszczególnych konkurencji zostanie dodana w późniejszym terminie.

__________________________________________________________________________________________________________________________
KWALIFIKACJE

W październiku zeszłego roku IFBB Pro wprowadziło dodatkową możliwość kwalifikacji do przyszłorocznej Olympii. Pierwszy sposób zostaje taki jak dotychczas tzn.: zawodnik ubiegający się o kwalifikację na przyszły rok musi zwyciężyć w jakichkolwiek zawodach lub zdobyć jak najwięcej punktów (wchodzi trójka osób z największą liczbą punktów) przyznawanych za poszczególne lokaty zajęte w konkursach w ciągu sezonu 2017/2018. Druga możliwość to nowość: jeśli zawodnik w sezonie startowym 2017/2018 weźmie udział w ponad 25 różnych zawodach i będzie w pierwszej dwudziestce na liście osób zbierających punkty, również wejdzie do Olympii bez konieczności wygrania jakiegokolwiek eventu.

Lista zakwalifikowanych osób w poszczególnych kategoriach:


Zmieniony przez - ASNF w dniu 2018-08-15 13:22:19
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Aktualny Mr. Olympia, niepokonany od siedmiu lat Phil Heath zmierza po ósmą statuetkę. Czy w tym roku znów zwycięży i wyrówna rekord Haneya i Colemana? Poniżej forma na 15 tygodni przed Olympią podczas gościnnego pokazu na NPC Atlantic States 2018.
Zmieniony przez - ASNF w dniu 2018-06-10 15:36:11
Wysłana -
Weteran kulturystyki, 48-letni Dexter Jackson wciąż startuje i nie odpuszcza. Zdobywca Sandowa z 2008 roku, w zeszłorocznej Olympii zajął miejsce tuż za podium. W 2018 pojawi się na największej kulturystycznej scenie po raz 19 w karierze zawodowej. Forma 14 tygodni przed.

Wysłana -
William Bonac brązowy medalista z zeszłego roku jest uważany na faworyta i realnego rywala Phila podczas tegorocznych zawodów. Forma 14 tygodni przed.

Wysłana -
Potężny Egipcjanin - Big Ramy - w zeszłym roku niemalże otarł się o zwycięstwo. To on stał na scenie najdłużej i chociaż sędziowie wybrali na zwycięzcę Phila, publika była wyraźnie za Ramym. Jak będzie w tym roku? Czy jeszcze cięższe treningi w Kuwejcie zaowocują wygraną?

Wysłana -
Ashley Kaltwasser 3-krotna Bikini Olympia po rocznej nieobecności wraca w wielkim stylu. W zeszłym tygodniu wygrała zawody Mile High Pro 2018 i zdobyła kwalifikację na Olympię. Czy zwycięży także w Las Vegas?

Zmieniony przez - ASNF w dniu 2018-06-10 15:54:52
Wysłana -
Po raz pierwszy w historii na Olympii zostanie rozegrana kulturystyka osób niepełnosprawnych. W zaciętej rywalizacji wezmą Harold Kelley zwycięzca Arnold Classic 2018 i Antoni Khadraoui zwycięzca Toronto Pro Supershow 2018. Za tydzień podczas zawodów Dallas Europa Pro 2018 poznamy kolejnego uczestnika tej inspirującej kategorii.


Zmieniony przez - ASNF w dniu 2018-06-10 15:55:10
Wysłana -
Juan Morel 14 tygodni przed, gościnne pozowanie na NPC South Jersey Championship 2018
Wysłana -
Młody, obiecujący zawodnik niższej kategorii 212 (do 96 kg) Derek Lunsford 14 tygodni przed
Wysłana -
Regan Grimes, młody zawodnik, który niespodziewanie zmienił kategorię startów. Z kulturystyki open do classic physique, gdzie od razu zwyciężył zawody New York Pro 2018 i dobył kwalifikację na wrześniową Olympię. 14 tygodni przed.
Wysłana -
Shaun Clarida 14 tygodni przed

Strona 1 z 26
Dodaj odpowiedź