SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MORFOLOGIA

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 40265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ma ktos opis co i jak z morfologia

podwyzszone

MCHC
MPV
P-LCR
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a wiec zrobilem badania tym razem w innym laboratorium (najnowszy sprzet maja)

kreatynina 0,88 norma do 1,2 CZYLI OK
mocznik 7,2 norma do 8,2 CZYLI OK

no i poszedlem wreszcie po ponad miesiacu oczekiwania na to badanie (przeplywy w tetnicach nerkowych) i przezylem maly szok ale to raczej normalka w polskiej sluzbie zdrowia! Otoz daje lekarzowi skierowanie; on czyta i mowi... tu nie robimy takiego badania !!! Jeden lekarz w moim miescie to robi no i oczywiscie nie za friko ! Ale po**** mnie rejstrowali skoro nie robia ? Ale faktycznie babka w rejstracji wogole nie wiedziala co to za badanie a mimo to zarejstrowala!!!

Dwa tygodnie temu bylem u laryngologa i lekarz powiedzial za dwa tygodnie na kontrole pytam czy potrzeba znowu skierowanie mowi ze nie po prostu przyjsc no i przyszedlem dzis jeszcze 3 godziny do konca pracy a tam patrze zero ludzi (podejrzane) wchodze i mowie ze na kontrole a pielegniarka mowi ze kontrole byly do... wczoraj juz brak limitow !!!
TYLKO ZA KASE !!! Wiec poszedlem sobie ALA JAJA SOBIE ROBIA No to teraz lekarz i pielegniarka maja fajna prace 6 godzin pracy i zero pacjentow ale jaja i w Polsce to co niektorzy maja faja fuche!!!

A ja znowu smarkam z krwia cisnienie na aparatach niby male 120 / 90 ale ja czuje ze jest wieksze duzo wieksze ! Taki napor na nos i uszy!

A wiec pozostal znowu tylko... rutinoscorbin bo bez recepty i gdzies na tym przeczytalem ze oliwe z oliwek na watke i do nosa!


krew z nosa, krew z ucha, krew z odbytu, krew z dziasel CISNIENIE ??

CZY MOZE TO BYC OBJAW JAKIEJS ZUPELNIE INNEJ CHOROBY ?

jedno jest pewne SERCE mi jakos dziwnie pracuje moze byc to przyczyna
zadnych badan na serce nie robilem (lekarz nic nie zlecil)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
acha

KREATYNINA podwyzszona 1.2 (nerki)

ERYTOCYTY 8-10 swieze i wylugowane w moczu (nerki)

WIDOCZNY ZASTOJ W MOCZU W JEDNEJ NERCE, CIENSZA WARSTWA KOROWA TEJ NERKI


objawy: krew z nosa nie leci ale jak smarkam to czasmi z krwia!

cisnienie niby w normie (25mg atenelolu) ale czuje sie jak bym mial
caly czas duze choc cisnieniomierz pokazuje dobre

jak odstawie atenelol to czesto smarkam z krwia jak biore to tylko czasami sie zdarzy (mimo w tym momencie cisnienia np 130/80)

I teraz tak sie zastanawiam czy te objawy to objawy cisnienia czy to moze w zwiazku z tymi wynikami MORFOLOGII ??

jak odstawie atenolol cisnienie 140 / 90 160 / 90
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
a larybgolog cię badał , nie jestes przemęczony , może zaczyna się jakaś ch . wirusowa w postaci GRYPA

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie u laryngologa nie bylem, nie jestem przemeczony za to ide jutro do nefrolga (kreatynina we krwi i ery w moczu) bo ta krew moze byc od cisnienia czuje ze mam duze ale na cisnieniomierzu 140/80 w przychdni 160/90

I TERAZ NAJWAZNIEJSZE od okolo pieciu moze siedmiu lat zaczynalem smarkac z krwia jak przychodzily mrozy !! Ustepowalo dopiero jak sie mrozy konczyly !! I zawsze myslalem ze to przez mroz!

Ale w tym roku (luty) poszedlem do dziewczyn na oddzial zmierzyc cienienie (do tej pory NIC ANI TO NIC o cisnieniu nie wiedzialem!) i ona mowi 170/120
nawet nie wiedzialem czy to zle! Tydzien pozniej te same dziewczyny mowia chodz zmierzymy cisnienie (nie bylo zadnych objawow tylko ta krew) wiec mowie czemu nie ? 220/120 mowia i wolaja lekarza, mowie nie trzeba przeciez nic mi nie jest! ALE sie przestraszylem troche i poszedlem rano do przychdni 150 / 100 + szybkie tetno okolo 100 + nierownomierne bicie serca (dostalem atenolol 2x 25mg) ale biore tylko 25 mg

I sie zaczelo badania do dzis a wiesz na specjaliste czekasz 3miechy lub wiecej LEKARZ dal mi skierowanie zamast do nefrologa to do Urologa
a ten mowi ze to nie do mnie powinien pan przyjsc JASNE ale przeciez to nie ja wystawiam skierowanie. WIEC zbadal mi... prostate! I napisal do nefrologa i tak sie ciagnie

Teraz serducho mi tak bije mocno ze jak sie poloze to az brzuch faluje mowie to lekarzowi zeby moze EKG zrobic a on mowi nie trzeba nie moze tak byc ponaciskal brzuch i tyle !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
brzuch faluje bo SERCE mocno pracuje !
ew może być związek z wadami zastawkowymi
ciśnienie bardzo brzydkie ! lecz się bo za pare lat bedziesz kaleką

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz cisnienie jest ogolnie dobre (przynajmniej tak pokazuje cisnieniomierz a sprawdzalem go na warsztacie czy czasami nie zaniza) puls oglnie teraz 60 - 80 wiec niby wszystko ok A serce tak czasmi bije mocno ze hej przy wlasnie takim pulsie!

A lekarz nawet nie zrobil EKG co dopiero USG a na kardiologa ew. czeka sie pol roku!

ACHA cukier 104 (babka mowila ze troche za duzy bo z glukometra)
Trojglicerydy w normie cholesterol HDL/LDL wszystko w normie.

Dzis ide na badania darmowe taka akcja ZADBAJ O SERCE moze tu mi zrobia EKG choc na plakacie o ekg nie pisza tylko cukier choloersterol cisnienie no i badanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiec tak CUKIER 102 (ok)

moja waga 98 kg przy 183cm (trz cos z tym zrobic)

cisnienie w przychodni 150 / 90
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
zrzucić wagę to i problemy sę zmniejsza !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wlasnie waga!!! taka waga trzyma sie od pieciu lat cigle te 98 i nic mniej!

dzis wizyta u nefrologa cisnienie 140/90

skierowanie na przeplywy i za miesiac wizyta z badaniami

+ kreatynina i mocznik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
MCHC to średnia zawartość hemoglobiny w krwince czerwonej, MCV to objętość płytki krwi. Kreatynina 1,2 nie jest aż tak bardzo dramatycznym wynikiem, natomiast erytrocyty w osadzie w moczu mogą swiadczyć o kamicy nerkowej lub jakimś stanie zapalnym w obrębie układu moczowego. Natomiast nadciśnienie tętnicze rzędu 220/120 mgHg u osoby w tym wieku nie jest niczym banalnym. Powinieneś zrobić całą diagnostykę nerek łącznie z urografią i angiografią tętnic nerkowych ( zwężenia jednej z tętnic nerkowych może być przyczyną nadciśnienia tętniczego w mechaniźmie renina- angitensyna- aldosteron). Także dobrze byłoby zrobic diagnostykę kardiologiczną- UKG (echo serca) celem wykluczenia wad zastawkowych mogących byc przyczyną nadcisnienia tętniczego a także oznaczyć hormony tarczycy (TSH, fT4 i fT3)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
male pytanko;

czy serce bije tak mocno ze az brzuch faluje (przy malym pulsie 60-80) a przyczyna moze byc nerka ?

no i ta krew z nosa podczas smarkania (nawet przy cisnieniu 120-80)

WYNIKI NERKI

krew
kreatynina 1.2 norma 0.2 - 1.1
mocznik 31 10 - 50
sod 144 135 - 148
potas 4,1 3,7-5.3
------------------------------
mocz
bialko -
barwa jasnozolta
ery ++
erytrocyty swieze i wylugowane 10-12 wpw
bak pojedyncze
cukier -

USG NEREK

lewa 13x4,8cm bez zalogow i zastoju moczu
prawa 10x4,5cm o cienszej warstwie korowej z widocznym zastojem moczu
reszte (watroba pech. etc ok) prostata ok

CZYLI kreatynina ery i lewa nerka !!!

WYNIKI KREW (te podyzszone wartosci moze przez to jest ta krew w nosie ??)

cholesterol 163 norma 150-220
ldl 110 <170
hdl 37 >35 NISKI
trojglicerydy 76 50 - 150

OB 7 <8

krwinki biale 6,7
czerwone 4,78
hemoglobina 15,8
hematokryt 41,7
MCV 87,2
MCH 33,1
MCHC 37,9 norma 31-37
krwinki plytkowe 231
lymh 32,3
mxd 4,1
neut 63,6
lymph 2,2 g/l
mxd 0,2 g/l
neut 4,3 g/l
rdw-sd 13.1
pdw 16

MPV 12,4 norma 7-12
P-LCR 45,2 13-42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyspieszacz gojenia pilnie potrzebny

Następny temat

Ból w górnej części odcinku lędźwiowego

WHEY premium