SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MOJE NOGI :(

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na początku przeprpszam że umieściełam ten post dwa razy . Choć dotyczy on treningu to zależy mi również na wypowiedzi bst i Binia bo podoba mi się koncepcja HST i chciałbym go zastosować

teraz do rzeczy

Mój problem jest dość skomplikowany ( moim zdaniem ).
Mianowicie , Mam naturalnie DUŻE nogi , szerokie biodra i wąskie barki. I tu jest moje pytanie.

Jak mam ćwiczyć ?
tzn. jeśli włączam do treningu nogi to one i ( niestety ) biodra rosną jak szalone a góra tułowia tzn. klatka , barki , grzbiet - ledwo ruszają jeśli wogóle nie stoją w miejscu. Jeśli wyrzucę nogi i ćwiczeniaq działające na nie i biodra ( czyli martwe ciągi i chyba wiosłowania ) to tak jakbym pozbawił się wszelkich możliwości anabolicznych organizmu . I mówię odrazu że nie chodzi tu o tłuszcz bo z tym nie jest źle .

Proszę poradzcie mi coś bo nie wiem co mam robić.Jaką strategię obrać .

Bo jeśli chcę budować masę to muszę wykonywać podstawowe ćwiczenia ( przysiady , martwe ciągi , wyciskania itd. )
ale gdy robię te dwa pierwsze to jeścze bardziej rosną mi nogi i poszerzają biodra , a góra - hmm ... tak jak mówiłem - dno
Jeśli podaruję sobie te dwa pierwsze to nic nie rośnie, nie mam siły w wyciskaniu i wogóle czuję się jakoś sflaczało i słabo

BŁAGAM POMÓŻCIE MI
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Piszesz, ze gdy dolaczasz dol ciala do treningu, to gora ledwo reaguje, gdy nie dolaczasz gora nie reaguje w ogole.

widze (na teraz) dwa wyjscia sprobowac przysiadow (lub martwych ciagow nie obu na raz w jednym cyklu treningowym) w duzej ilosci powtorzen (przy niskim ciezarze np 20-100 powtorzen niekoniecznie do zalamania mieniowego), to zapewni trening dolnych partii ciala, a jednoczesnie zagwarantuje tzw anaboliczny kop.

innym wyjsciem jest wylaczenie na pewnien czas treningu dolnych partii miesni i ulozenia dobrego planu treningowego dla gory.

jakos nie wierze, ze nie mozna poprawic gory ciala bez treningu dolu (choc to ty jestes obiektem tego eksperymentu
Pomocny tu moze byc trening HST, a dzieki temu ze nie cwiczysz dolu mozesz pomyslec o bardziej czestych wizytach w silowni.

przemysl czy to moze pomoc i ewentualnie zadaj dalsze pytania

swoja droga mam dosc podobny problem, nogi rosna znacznie szybciej niz gora, ale dzieki HST gora rowniez zwieksz rozmiary (moze ta duysproporcja u mnie jest jednak mniejsza niz u Ciebie)

Fakty, nie mity

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2002-05-17 10:11:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przedewszystkim sorki że tak długo milczałem ale nie miałem okazji dorwać się do netu

druga sprawa to trening , myślałem nad czymś takim :

pon. - trening 1
śr. - trening 2
piąt. - trening 1
pon. - trening 2
śr. - trening 1
piąt. - trening 2

itd. wiesz o co chodzi

Trening 1

- przysiady 1x20-100 ( z tym mam zamiar poeksperymentować tzn. pierwszy cykl zrobić bez nóg a w drógim wcisnąć po jednej serii 20-100 z obciążeniem ok. 50% 1MP )
- wyciskanie sztangi w skosie (15st.)- 2
- wiosłowanie w opadzie - 2
- wyciskanie sztangielek w skosie (15-30st.-wciąż poszukuje i eksperymentuje ) - 2
- wiosłowanie sztangielką - 2
- wyciskanie z klatki siedząc - 2
- unoszenie na boki sztangielek - 2

Trening 2

- przysiady 1x20-100 - to samo
- wyciskanie sztangi w skosie ( 15-30st.- również eksperymenty ) - 2
- wiosłowanie sztangielką - 2
- rozpiętki w skosie ( 15-30st. - jak wyżej )
- szrugsy - 2
- wycikanie z klatki - 2
- unoszenie na boki - 2

co o nim sądzisz , może ci się wydawać że trochę za dużo tych ćwiczeń i serii ale wcześniej wykonywałem coś podobnego ( trochę było w tym głópoty trochę eksperymentu ale coś tam skutkowało )

DZIĘKI Z GORY ZA WCZEŚNIEJSZE JAK I MAM NADZIEJĘ PRZYSZŁE OPINIE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
- przysiady 1x20-100 ( z tym mam zamiar poeksperymentować tzn. pierwszy cykl zrobić bez nóg a w drógim wcisnąć po jednej serii 20-100 z obciążeniem ok. 50% 1MP )
- wyciskanie sztangi w skosie (15st.)- 2
- wiosłowanie w opadzie - 2

TA PARA ODPOWIADA PARZE PONIZEJ (PO CO ROBIC TE SAME CWICZENIA??)

- wyciskanie sztangielek w skosie (15-30st.-wciąż poszukuje i eksperymentuje ) - 2
- wiosłowanie sztangielką - 2

- wyciskanie z klatki siedząc - 2
- unoszenie na boki sztangielek - 2

Trening 2

- przysiady 1x20-100 - to samo
- wyciskanie sztangi w skosie ( 15-30st.- również eksperymenty ) - 2
- wiosłowanie sztangielką - 2
- rozpiętki w skosie ( 15-30st. - jak wyżej )
- szrugsy - 2
- wycikanie z klatki - 2
- unoszenie na boki - 2

GENERALNIE TRENING MI SIE PODOBA
NIE JEST TO HST, ALE MOZE POSKUTKOWAC, JELSI BEDIESZ PAMIETAL O DODAWANIU CIEZARU, ORAZ O ODPOWIEDNIM JEDZENIU
MOZESZ POMYSLEC O JEDNYM CWICZENIU NA BICEPS.
NIE WIEM JEDNAK CZY CWICZYSZ DO UPADKU MIENSIOWEGO BO JESLI TAK TO TAKI TRENING SZYBKO MOZE CIE PRZETRENOWAC A TO NIE JEST DOBRE


Fakty, nie mity
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łydki - alternatywna droga

Następny temat

Łydki

WHEY premium