SFD.pl Scena MMA i K-1

MMA wcześniej boks

Wysłana -
Witam, moja sytuacja jest taka, że chciałbym osiągnąć coś konkretniejszego w MMA(może nawet jakieś walki zawodowe), tylko mam problem bo jestem już stary i za 2 miesiące kończę 18 lat. Wcześniej 2,5 roku trenowałem boks, ale tak jakoś bez przekonania 3 razy na dwa tygodnie i nie widzę, żeby mi to dużo dało. Od miesiąca trenuję MMA w klubie, 4 razy w tygodniu no i w domu robię sobie taki trening siłowy raz, dwa razy w tygodniu(pompki, podciąganie, rozciąganie, potem walka z cieniem), i tu moje pytanie czy 4 razy w tygodniu to nie za mało?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Bo wydaje mi się, że różnica pomiędzy mną, a chłopakami którzy zaczęli od bjj, lub zapasów w wieku np. 12 lat będzie potem nie do przeskoczenia
Wysłana -
18 lat i stary? Dobre żarty. 4 treningi jak na początek to wystarczająco, po paru miesiącach, jak będziesz czuł że spokojnie dajesz radę, zawsze będziesz mógł coś jeszcze dorzucić. Pewnie, że osoby, które zaczęły dużo wcześniej będą miały na razie pewną przewagę, ale to jeszcze niczego nie przesądza.
Wysłana -
JDS zaczął w wieku 21 lat treningi o ile się nie myle.
Wysłana -
F5Brock
A 1246291 innych ludzi również zaczęło w wieku 21 lat i jakoś im się nie udało. To, że miał farta, zapał, umiejętności i dobry klub nie oznacza, że autor tego postu również będzie jak JDS.
Wysłana -
Duzo jest zawodnikow ktorzy pozno zaczynali,zreszta 18 lat to nie jest jakis straszny wiek,nie mozna sie poddawac trzeba chociaz probowac spelniac marzenia.

4 razy w tygodniu to sporo jak na poczatkujacego,na razie Ci tyle wystarczy.
Wysłana -
Na początek 4 wystarczy , jak ci później będzie mało to np boks , bjj czy siłkę dorzucisz . Wielu ludzi zaczynało nawet i w późniejszym wieku , wiadomo że ktoś trenuje od lat to na chwile obecna będzie od ciebie dużo lepszy , ale wkrotce możesz ich dogonić , nawet przegonić , choć nikt ci tego nie gwarantuje , ale jak w siebie nie uwierzysz i nie weźmiesz się za robotę to nic z tego nie będzie .
Wysłana -
Mimo iż w moim klubie treningi są 5x w tygodniu, ja chodzę tylko 2 razy. Po prostu nie wyrabiam, treningi 2 godzinne bardzo intensywne, a ponadto daję z siebie wszystko więc potem jestem wyczerapny
Wysłana -
2 godziny tygodniowo to bardzo mało,wogole trening powinien trwac min 1,5h
Wysłana -
Ja jestem tak zmotywowany ostatnio, że czasami idę na 2 treningi i potem w domu robię sobie pompki z drążkie i powtarzam technikę, tylko że ja na BCAA jadę to aż takiego wymęczenia nie ma. A weekendy całe wolne zawsze
Wysłana -
Na poczatku nie narzucaj sobie tak duzego tempa bo jest spora szansa ze sie przecwiczysz i Ci sie znudzi,znam takie przypadki.
Strona 1 z 3