SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MMA a biała broń

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Witam!

Chciałbym zacząć trenować mieszane sztuki walki, mieszkam 20 km od Poznania i szukam jakiegoś godnego polecania klubu w rozsądnej cenie.
Mam 17 lat i do tej pory trenowałem piłkę nożną, pragnę zmiany na coś innego. Jak to jest z tą "białą bronią"? Jeśli trenuje w klubie i ktoś zaatakuje mnie na ulicy to ponoszę konsekwencje tak jakbym dźgnął go z noża (tak słyszałem). Jestem zielony jeśli chodzi o te sprawy. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
Urban legend lvl 999
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
A dlaczego ktoś ma Cię zaatakaować, mozesz się bronić nikt Ci nie zabrania, co innego jak przekroczysz granice obrony koniecznej.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
anubis84
A dlaczego ktoś ma Cię zaatakaować, mozesz się bronić nikt Ci nie zabrania, co innego jak przekroczysz granice obrony koniecznej.


a ta granica jest bardzo cienka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Niestety tak jest że jak sięczlowiek broni i drugiemu krzywdę zrobi to lepiej spierdzielać, takie głupie prawo mamy, bogu ducha winny człowiek jest gorzej karany od przestępcy.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
anubis84
Niestety tak jest że jak sięczlowiek broni i drugiemu krzywdę zrobi to lepiej spierdzielać, takie głupie prawo mamy, bogu ducha winny człowiek jest gorzej karany od przestępcy.


należy zacząć od tego, że obrona konieczna winna być adekwatna do popełnianego czynu - czysto teoretycznie!
czyli, załóżmy ktoś Cię atakuje pięściami, wymierzył Ci cios, możesz mu oddać jeden cios, ale jak zaczniesz go turbować, potem katować to możesz mieć, choć nie musisz zarzuty prokuratorskie.
Wszystko zależy od tego jak się zachowasz. Do czego zmierzam: jedna osoba nie może pobić drugiej osoby, pobicie jest wówczas gdy co najmniej dwie osoby atakują jedną, w przypadku 1 na 1 mamy do czynienia z naruszeniem nietykalności cielesnej art 273 ścigany wyłącznie z oskarżenia prywatnego w przypadku, gdy obrażenia są poniżej dni 7. Oznacza to koszta sądowe zarówno dla pozywającego jak i pozwanego. 99% osób nie chce się w to bawić.
Jaka jest recepta? lej w imię Boże, pilnując jednak by obrażenia wynosiły poniżej dni 7. Jak to zrobić? liście na ucho, kantem dłoni w nasadę nosa, z otwartej w krocze, stąpanie po stopach, do połowy napełnioną butelką plastikową po całym ciele itp
Nasze prawo jest dziurawe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
chyba się art kk pomyliły :) art. 217 kk,
tak to mniej więcej wygląda w przypadku obrony koniecznej i bardzo dobrze, obrona musi być współmierna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
jac88
chyba się art kk pomyliły :) art. 217 kk,
tak to mniej więcej wygląda w przypadku obrony koniecznej i bardzo dobrze, obrona musi być współmierna




No racja,
Dziękuję za sprostowanie, z pamięci pisałem na szybko.
No współmierna, ale w przypadku broni to już jest prawo chore. Masz nożownika i Ty masz odgadnąć jaki on ma zamiar, bo jak go uszkodzisz to on przyjmie linię obrony, że chciał Cię nożem tylko zaszantażować albo że chciał się pochwalić ze swojego zbioru kolekcjonerskiego albo że służy mu do robienia sobie kanapek w pracy.
Znaczy nóż...tak konkretnie to przedmiot o ostrzu przekraczającym z tego co pamiętam 13,5cm.... szpikulec, którym można zayebać nie jest już bronią....chore.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
bronią nie, ale Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu.. już z pewnością tak

od okoliczności zależy, można iść ze skrajności w skrajności,
jak typ się zamachnie w Twoim kierunku i z bliska, gdzie realnie mógł cię zranić to ciężko mówić, że chciał pokazać nóż z kolekcji, i jak mu yebniesz to tragedii nie powinno być
ale jak typ idzie po prostu z na przeciwka, dajmy na to chodnikiem, w twoim kierunku i ma kosę w ręku, nic nie wskazuje na "złe zmiary" a ty go naj**iesz "bo mial nóż i na pewno chciał mnie zaatakować" to już lipa dla ciebie może być ;)

a jak nożem straszy, szantażuje, to już można próbować pod wymuszenie rozbójnicze podciągnąć



Zmieniony przez - jac88 w dniu 2017-10-25 22:48:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Dziękuje, bardzo mi pomogliście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
jac88
bronią nie, ale Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu.. już z pewnością tak

od okoliczności zależy, można iść ze skrajności w skrajności,
jak typ się zamachnie w Twoim kierunku i z bliska, gdzie realnie mógł cię zranić to ciężko mówić, że chciał pokazać nóż z kolekcji, i jak mu yebniesz to tragedii nie powinno być
ale jak typ idzie po prostu z na przeciwka, dajmy na to chodnikiem, w twoim kierunku i ma kosę w ręku, nic nie wskazuje na "złe zmiary" a ty go naj**iesz "bo mial nóż i na pewno chciał mnie zaatakować" to już lipa dla ciebie może być ;)

a jak nożem straszy, szantażuje, to już można próbować pod wymuszenie rozbójnicze podciągnąć




Zmieniony przez - jac88 w dniu 2017-10-25 22:48:50


Nie byłbym taki pewien tego.
treść artykułu to jedno, a drugie w sądzie. Orzecznictwo mamy wyjątkowo niekorzystne.
No tak zamachnął się, bo jest pod wpływem silnych leków, chciał utrzymać równowagę a Ty go zaatakowałeś... nie groził, że Cię zabije.....na prawdę czasem najbardziej absurdalna linia obrony przechodzi.
I widzisz sam się na tym teraz złapałeś...idzie typ z kosą na ulicy, mam prawo się go obawiać? no ewidentnie straszy wyciągniętą bronią. By straszyć nie trzeba wydobywać z siebie słów, mowa ciała mówi więcej. I jak mówisz? wymuszenie rozbójnicze? Nie przechodzi to.

Zrobi z siebie ofiarę i wielkiego pokrzywdzonego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KSW 40: Dublin – wyniki walk na żywo

Następny temat

Conor McGregor

WHEY premium