SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

MAREK BOROWICZ - WYWIAD TRENING I DIETA

Wysłana -

Marek Borowicz to jeden z bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodniów kraju.
Rozmawialiśmy z nim po tegorocznych Mistrzostwach Polski w Białymstoku. Oto fragmenty tej rozmowy. Na mega wywiad z tym zawodnikiem zapraszamy już w jednym z kolejnych numerów "SdW".

"SdW": Jak oceniasz tegoroczny sezon wiosenny? Czy był on dla Ciebie udany?
Marek Borowicz:
Uważam, że sezon wiosenny 2004 był dla mnie udanym sezonem. Zdobylem drugie miejsce na M.P wadze 87,5 kg. Tu mam tylko do siebie pretensje, że w półfinale nie zdążyłem się posmarować, nie mówiąc już o rozgrzewce. Przyrzekam sobie i moim wiernym kibicom, że w przyszłym roku nie popełnię takich błędów i postaram się zrobić limit wagowy, ponieważ w tym roku brakowało mi dwóch kilogramów.
"SdW": Pokazałeś się także z dobrej strony w Międzyrzeczu. Opowiedz nam o tym starcie i samych zawodach.
Marek Borowicz:
Trzecie miejsce w Nocy Championów. Przegrać ze złotym medalistą M.E. Radkiem Słodkiewiczem i srebrnym medalistą Andrzejem Maszewskim to nieprzegrana. Są to wspaniali zawodnicy.
Jeśli miałbym ocenić zawody w skali 1 - 5 dałbym... 5!
Dorota Jadczak wie, czego brakuje zawodnikom po zawodach (jedzenia i wspólnych pogawędek), dlatego bankiety powinny robione być po zawodach, a nie przed zawodami. Następnego dnia zająłem pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Woj. Lubuskiego. Pierwsze miejsce w kategorii i pierwsze miejsce w open. Jeszcze raz chciałbym podziękować Dorocie Jadczak, oby było więcej takich zawodów.
Grand Prix Piotrków Trybunalski, to pierwsze miejsce w kategorii i drugie, w open. Ocena imprezy w skali od 1 do 5 na 4.
Brak sali rozgrzewkowej, poza tym OK.
Brawa za bankiet dla zawodników po zawodach!Organizacja wzorowa.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -

"SdW": Wróćmy może jeszcze na chwilę do białostockich M.P. Jak oceniasz swoją formę na tych zawodach?
Marek Borowicz:
Jeśli chodzi o moją formę nie mam sobie nic do zarzucenia. Cel na przyszły rok zbudowanie dodatkowych 2 kg czystej masy mięśniowej. Adam Adamski w tym roku zrobił naprawdę życiową formę, ale nie wiem jak by to było gdybym nie stracił tych punktów w półfinale. Co oczywiście nie oznacza, że nie jestem zadowolony z II miejsca.

"SdW": Opowiedz nam proszę trochę o swoich przygotowaniach do M.P
Marek Borowicz:

Jeśli chodzi o dietę przed zawodami to zaczynam na 12 tygodni przed startem wygląda to tak:

Pracuję w nocy także pory posiłków mam nieco przestawione.

Wstaje o godzinie 14.00
10 sztuk aminokwasów amino 2300
250 ml magnez
4 sztuki HMB 4 sztuki amino BCAA
10 sztuk Glutarolu

godzina 14.45
150gr płatki owsiane dwie wody z odżywką białkową 80pr.

godzina 17.00
10 sztuk amino. 2300
4 sztuki HMB
10 sztuk Glutarolu

godzina 17.45
100 gram ryżu + filet z piersi kurczaka 200 gram + 2 banany

godzina 19.00
BCAA 4 sztuki
HMB 4 sztuki
250 ml magnez

godzina 19.30
Trening - podczas którego wypijam 100 gram Carbo

godzina 21.00
BCAA 4 sztuki
HMB 4 sztuki
Amino. 2300 10 sztuk
250 ml magnez
10 sztuk Glutarolu

godzina 22.00
50 gram ryżu + 1 banan

godzina 1.30
placki z 8 białkek jaj i 100 gram płatków owsianych

godzina 3.30
HMB 4 sztuki
BCAA 4 sztuki
Amino.2300 10 sztuk
10 sztuk Glutarolu
250 ml magnez
Wysłana -

A teraz kilka słów o moim treningu:
Trenuję 6 razy w tygodniu.

Poniedziałek
Nogi
1. wprost na maszynie 4 serie po 15 powtorzeń
2. przysiady na maszynie 4 serie po10 - 16 powtórzeń

Wtorek
Klatka piersiowa
1. wyciskanie sztangi pozioma ławka 4 serie po 16 - 10
2. wyciskanie sztangi skośna ławka 4 serie po 14 - 8
3. rozpiętki 4 serie po 14

Środa
Bicepsy + Tricepsy
1. modlitewnik 6 serii po 16 - 10 powt.
2. unoszenie sztangielek siedząc 3 serie po 10 powt.
3. wyciąg ściąganie linek do głowy stojąc 3 serie po 20 - 12 powt.
4. Triceps ściąganie drążka w dół 4 serie po 20 - 14 powt.
5. ławka pozioma wyciskanie sztangi łamanej do ciała 4 serie po 12 powt.
6. Wyciskanie sztangielki za klatki 3 serie po 16 - 12 powt.

Czwartek
Najszersze grzbietu
1. siedząc ściąganie drążka górnego wyciągu w szerokim uchwycie do klatki 4 serie po 16 - 12 powt.
2. siedząc płasko przyciąganie drążka dolnego wyciągu do brzucha 4 serie po 12 powt.
3. w opadzie przyciąganie hantla do brzucha 4 serie po 12 powt.

Brzuch
1. skłony na wyciągu po 6 serii po 40 powt.

Piątek
Barki
1. wyciskanie sztangi z klatki 4 serie po 10 - 14 powt.
2. unoszenie sztangielek stojąc bokiem 4 serie po 16 powt.
3. unoszenie sztangielek w opadzie 4 serie po 16 powt.

Łydki
1. wspięcia na palce 5 serii po 25 - 15 powt.

Sobota
To co w poniedziałek

Niedziela
wolne, spacer z psem 1,5 godziny

"SdW": Jakie masz plany na przyszłość. Osiągnęłeś już wiek uprawniający do brania udziału w rywalizacji weteranów, ale z Twoją wysoką formą chyba nie zrezygnujesz z walki wśród seniorów?
Marek Borowicz:
Plan na przyszłość - start w M.E Seniorów, start w M.E Weteranów.
Jeśli chodzi o starty w weteranach, to tylko chciałbym się przygotować na przyszły sezon na M.E, bo prawdopodobnie odbędą się w Polsce.
Nie stać mnie, aby opłacić sobie wyjazdy startowe no i zakwaterowanie. Bo jak wiemy weteran musi sam sobie wszystko opłacić, a samo przygotowanie do zawodów dużo kosztuje. Wiemy i zresztą można to zauważyć, że z roku na rok poziom w kulturystyce w Polsce jest coraz większy. Powodem na pewno są dostępne na rynku odżywki różne gazety z wiadomościami na temat treningów. No i coraz to lepiej wyposażone siłownie. U mnie początki z kulturystyką wyglądały zupełnie inaczej to dlatego że też czasy były inne, ale to może już innym razem.

"SdW": Dziękujemy za rozmowę, a Czytelników zapraszamy do lektury mega wywiadu z Markiem Borowiczem w jednym z kolejnych numerów "SdW". Zawodnik opowie o początkach i rozwoju swojej jakże ciekawej kariery kulturystycznej.

Fotografie i rozmowa Michał Sulewski

Publikacja Kulturystyka i Fitness Sport dla Wszystkich
Wysłana -

Więcej fotek Marka Borowicza wieczorkiem.
Wysłana -
czekamy
Wysłana -
No i gdzie te zdjęcia??? :(
Wysłana -
Hej pozdrawiam wszystkich i tez czekam na fotki i nic niewidze miały byc tez foty z weekendu kulturystycznego w sopocie 11-13 czerwca i jakos do tej pory ich niema!!!!Oj nieładnie tak kłamac!!!!!!
Wysłana -
Nikt nie kłamie.

Fotografie z Weekendu muszą najpierw ukazać się w gazecie "sport dla Wszystkich", gdyż taką mamy z nimi umowę.

Co do fotek Borowicza, to byłem na Animal Cage w Sopocie i robiłem relację.

Fotostory stamtąd już wkrótce.

Fotki Borowicza jeszcze tej nocy.
Wysłana -

Wysłana -

Kliknij na foto, aby zobaczyć jego powiększenie
Wysłana -

Kliknij na foto, aby zobaczyć jego powiększenie
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź