SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Młody w MMA - porady?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3533

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 116
Cześć, mam 16 lat i od ponad roku z przerwą chodzę na treningi BJJ, od kilku miesięcy dołożyłem więcej pracy i chodzę też na MMA. Mam kilka pytań co do treningów, diety i suplementacji. Wiem też, że było tu dużo podobnych postów, ale nie znalazłem jeszcze takiego, który odpowiadałby mi, ponieważ większość 'młodzików" pytając się i tak już wie co chce zrobić, np. w kwestii suplementów.

Żeby ktoś mógł mi pomóc przedstawię Wam mój aktualny plan treningowy w tygodniu:
Poniedziałek - basen
Wtorek - bjj
Środa - mma
Czwartek - bjj
Piątek - basen
Sobota - mma
Niedziela - basen
Najczęściej jednak wykonuje max 6 treningów (zazwyczaj pomijając 1 basen).
A więc mam kilka pytań i od razu zaznaczam jak to u mnie wygląda.

Treningi - dobrze w miarę to jest zrobione? Treningów bjj i mma nie przesunę, ale myślałem, czy nie zatapic czegoś tu siłownią albo treningu i siłowni.

Suplementy - jak już wyżej napisałem robię coś prawie cały czas i czasami mam ochotę na BCAA, brałem je dwa razy i dało efekt, ogólnie nie tykam się supli, głównie ze względu na wiek.

Dieta - nie mam żadnej diety. Staram się jedynie pić więcej wody, jeść zdrowo, ale najczęściej i tak wcinam coś słodkiego. Poza tym w szkole jestem niemal ciągle głodny, rano nic nie jem, bo nie chce mi się wcześniej wstawać, w szkole jem kanapki, ale dopiero obiad załatwia sprawę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 116
Dzięki za dyskusję na temat studiów. Ja jeszcze na studiach nie jestem. Miche dopinam coraz bardziej. Póki co chodzę na ten basen, bo poprawia mi się pięknie wydolność, co widzę na treningach mma/bjj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Basen zastap silownia pod katem MMA.
Sila, ekspozywnosc i cardio. Programow pelno nawet na sfd.
1

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
jak dla mnie git ,siłownię zdąrzysz jeszcze zrobić ,masz dopiero 16 l ,a basen jest w ch korzystny
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Nie ma bata, miska musi być dopięta, czyli śniadanie musowo, słodyczy unikaj. Do tego 8-9 godzin snu, będzie git. i żadne bcaa nie będzie potrzebne.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
Jak xper, siłkę bym olał obecnie
Dopnij dietę treningi zostaw jak masz i będzie git
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chris3
Dieta - nie mam żadnej diety. Staram się jedynie pić więcej wody, jeść zdrowo, ale najczęściej i tak wcinam coś słodkiego. Poza tym w szkole jestem niemal ciągle głodny, rano nic nie jem, bo nie chce mi się wcześniej wstawać, w szkole jem kanapki, ale dopiero obiad załatwia sprawę.


diety jako takiej trzymać nie musisz , ale sposób odżywiania jest ważny przy 6 treningach na tydzień i wieku 16 lat , jest to istotne bo rośniesz jeszcze , wszystko to generuje spore zapotrzebowanie na składniki odżywcze , rano jeść musisz nie ma rady trzeba będzie ten kwadransik poświęcić ... cała noc bez jedzenia , rano bez śniadania ... słabo , zajedziesz się prędzej czy póżniej ... jak olejesz michę zapomnij o regeneracji
suple dobra sprawa ale jako uzupełnienie diety a nie zastępstwo
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 116
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi... W takim razie co radzicie z tym śniadankiem? Co najlepiej jeść, żeby zapewnić sobie dużo energii śniadaniem? Czy może nie chodzi o to, co mam jeść, tylko o to, żeby jeść?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Są różne szkoły, ale puki jesteś zdany na rodziców, to po prostu jedź, staraj się tylko unikać produktów mocno przetworzonych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
płatki / musli , jajka , twaróg i klasyk owsianka ( wszystko masz na szybko 10 -15 minut i po śniadaniu ) ile czego to już kwestia indywidualna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jajecznica z boczkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Nie sluchaj kolegow z silownia
16 lat to idealny czas na rozpoczecie silowni. Wszystkie silne w ch** dziki zaczynaly dzwigac wczesnie, im wczesniej wyrobisz sile I miesnie, tym silniejszy bedziesz pozniej.
Mozesz sama sila blokowac I bronic technik w parterze o ile bedziesz silniejszy niz twoi przeciwnicy. W tym wieku najlatwiej nabrac sily I eksplozywnosci

Kwestia sniadania to sprawa indywidualna. Jest to jeden z mitow, jesli lepiej sie czujesz nie jedzac go, to nie jedz


Zmieniony przez - grind w dniu 12/13/2016 1:03:40 AM

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 206: Holloway vs. Pettis - LIVE

Następny temat

UFC on Fox 22: VanZant vs. Waterson

WHEY premium