SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Młoda mama prosi o pomoc!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2476

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
Witam. Jestem młodą mamą mam 9 miesięczną córeczkę i fatalną figurę spowodowaną następstwami ciąży i własnym lenistwem. Chciałabym wrócić do figury sprzed ciąży, co łączy się ze zgubieniem ok. 15kg i wymodelowaniem sylwetki. Mój problem tkwi w tym, że jestem słabo wysportowana, jem dość nieregularnie przez co mam rozchwiany metabolizm i trudniej mi zrobić cokolwiek, aby lepiej wyglądać. Proszę o pomoc.

Wiek : 21
Waga : 79
Wzrost : 174
Obwód w biuście : 97
Obwód pod biustem : 88
Obwód talii w najwęższym miejscu : 89,5
Obwód na wysokości pępka : 108
Obwód bioder : 112
Obwód uda 61
Obwód łydki 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : klatka piersiowa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) spacery z dzieckiem ok. 1,5h dziennie, skakanie na skakance ok 400 razy dziennie
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki z chlebem razowym, szynką i pomidorem (2kromki)
Co lubisz jeść na obiad : zwykle na obiad jem ryż, kaszę i mięso wołowinę lub wieprzowinę plus surówka
Co jako przekąskę : owoc, jogurt
Co jako deser : ciastko, jogurt, kawałek czekolady
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: ćwiczenia w domu, basen, rower
Stosowane wcześniej preparaty : na przełomie 2008/2009 lkarnityna i cla z zieloną herbatą
Stosowane wcześniej diety : próbowałam dietę białkową, ale długo na niej nie wytrzymałam i tylko pogorszyłam swoją przemianę materii.

Co do ułożenia diety, to kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Nie wiem co i w jakich ilościach jeść, jak łączyć produkty. Gdyby ktoś był uprzejmy i pomógłby mi ułożyć taką dietę, naprowadzić co i jak powinnam łączyć byłabym bardzo wdzięczna. Liczę na szybką odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
p.s. Zdjęcia swojej sylwetki wyślę jak tylko je zrobię, wiem, że dzięki nim będzie łatwiej mi coś podpowiedzieć.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 256 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 527
powodzenia ja tez startuję dopiero co wiec bede tu zagladac:)

Gdybym chudła jedząc - miałabym anoreksję

dziennik:http://www.sfd.pl/Przemiana_w_99_dni_i_nawyki_na_całe_życie-t715436.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
Dziękuję, ale póki co, to jestem jeszcze dalej niż na starcie drogi do ładnej figury. ;)
Tobie też życzę powodzenia i wytrwałości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76


Zrobiłam podstawy co do diety. Mam prośbę: gdyby ktoś mógł mi napisać czy dobrze to obliczyłam. Planuję ułożyć sobie dobrą dietę, proszę o wskazówki dotyczące mojego jadłospisu.
Czytam forum i wdrażam się w tematy dotyczące tego, co i jak jeść.
Zapomniałam dodać, że co do mojej aktywności fizycznej, to robię ćwiczenia Weidera i aktualnie jestem na 16 dniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
tu masz fajny kalkulator: http://kalkulatory.sfd.pl/ 

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 256 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 527
igienka ja sie na tym dobrze nie znam, ale korzystałam keidys z dziennika posiłków vitalmax i tam masz dane do wpisania i sam kalkulator ustala Ci wszystko automatycznie...

kiedys pamiętam zabierałam sie za te obliczenia ale w połowie sie pogubiłam

Gdybym chudła jedząc - miałabym anoreksję

dziennik:http://www.sfd.pl/Przemiana_w_99_dni_i_nawyki_na_całe_życie-t715436.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wiesz powiem tak miedzy nami ze kazde obliczneie jest przyblizeniem, tak na prawde metobolizm u poszczegolnych jednostek o tych samych parametrach moze sie znacznie roznic, dlatego wcale nie trzeba dokladnie liczyc, wystarczy pewne zaokraglenie
Druga sprawa to ile odjelas, zakladajac ze twoje zapotrzebowanie jest 2200kcla to odjecie 400kcla to juz 20% twojego zapotrzebowania Kobiety zbyt czesto popelniaja ten blad.

Czy karmisz jeszcze piersia?

Teraz najważniejsza jest kwestia wyczyszczenia twojej diety tak bys ze swoich deserow zostawila sobie tylko kawalek gorzkiej czekolady a reszte usunela
No i wiadomo zdrowe tluszcze, zrodla bialka, weglowodany zlozone.

Jezli nie karmisz piersia ta dieta tak jak sobie wyliczyłaś moze byc zwlaszcza ze ruch masz niewielki i nie masz wiele możliwości jego dodawania. Na razie zasuwaj kiedy tylko możesz z wózkiem albo i bez i na tyle solidnie na ile pozwala ci kondycja

Kwestai laczenia, to niewazne jedz jak lubisz, zrodlo bialka, tluszcz warzywa (lub inne zrodla zdrowych weglowodanow) sama widzisz ze wyliczylas sobie 150g bialka, ja bym proponowala zamienic z weglowodanami 150g ww i 130g bialka bedzie ci latwiej to uzyskac.
Postaraj sie jesc czesto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
Nie karmię już piersią. Staram się jeść co 2-3h ale przy moim małym rozrabiaku to nie lada zadanie ;), poza tym ciężko mi jeść tak często skoro odkąd pamiętam jadłam 2-3 razy dziennie. Ale postaram się, bo zależy mi na tym aby wrócić do formy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
a jeszcze jedno pytanie, co do ćwiczeń w domu to co mogłabym jeszcze robić poza brzuszkami i skokami na skakance?
z góry dzięki za rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie musi byc to konkretny posilek
Co bym proponowala to rob sobie wiecej na raz roznych rzeczy, pasztet, kurczaka, salatke, salatek warzywna, ugotuj jajak, i sobie wyciagaj i jedz.
Nie wiem czy masz mozliwosc liczenia , warzenia bo obliczenia sobie a pozniej zycie sobie.
Jezli to ci ciezako idzie to lepiej rob tak:
pierwsze 2 posilki jedz z weglowodanami tzn dodawaj sobie albo owoc albo jakas kasze, chleb razowy, ryz razowy owsianke.. Te w ilosciach jak twoja piesc
A pozniej ju jedz tylko z warzywami samymi, np na obiad watrobka z salatka.
Zawsze dawaj sobie zrodlo bialka, wybieraj glownie tluste zrodla bialka chude mozesz rowniez ale mniej.


Domowe
ty troche znajdziesz dla siebie
https://www.sfd.pl/TRENING_TYGODNIA__zebrane_treningi_wytrzymalosciowe-t564376.html

i trening z pilka z mojego podpisu

Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-03-21 12:29:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
Dziękuję! w takim razie zabieram się do roboty! ;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Przemiana w 99 dni i nawyki na całe życie

Następny temat

furrria redukuje

WHEY premium