SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mąki, po które warto sięgać będąc nie tylko na redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja z orkiszowej 630 też bawię się naleśniki/pierogi - nawet makaron.
Ogólnie rzadko korzystam z użycia mąki w dużej ilości, ale pszenne warto wymieniać, orkisz (może nie w smaku), ale w wyglądzie i konsystencji - to 630 będzie dobrym wyborem.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
A mąka orkiszowa typ 450 może być? Jest zauważalna różnica w jakości między nią a klasyczna tortową, czy też posiada szereg negatywnych właściwości dla zdrowia i sylwetki i nie ma większego znaczenia, czy zrobię ciasto z takiej, czy z klasycznej tortowej?

Czy mąka orkiszowa typ 630 dobrze łączy? Ciasto jest elastyczne, czy się rozsypuje?
To samo pytanko odnośnie mąki jaglanej.
;)

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Za niższym "numerkiem" orkiszowej nie przepadam, jest mocniej oczyszczona, jeśli wprowadzisz ją raz na jakiś czas- nic się nie stanie. Im wyższy numerek, tym "lepiej".

Orkiszowa 630 dobrze łączy, ciasto jest naprawdę fajne, nawet pizzę robiłam na spodzie z orkiszu. Jaglana jest już mniej podatna, trzeba ją połączyć z bardziej "twardą mąką" np. z orkiszem, gryką.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
blue_hope
Za niższym "numerkiem" orkiszowej nie przepadam, jest mocniej oczyszczona

Ale i tak będzie lepsza od zwykłej mąki tortowej, no nie? :) Tylko pytanie czy zauważalnie lepsza, czy tylko minimalnie, bo jeśli to drugie to raczej nie ma sensu płacić 4 razy więcej.
1

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Oczywiście, że będzie lepsza. Jednak nie jest to znaczna różnica.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się, przecież nie będziesz jadł codziennie dużej ilości tej mąki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
No tak, codziennie nie, ale raz na tydzień lubię sobie jakieś ciasto upiec. :D Ale skoro nie ma takiej różnicy między tą orkiszową 450 a pszenną 450, to użyję tej drugiej, bo tańsza i zapewne smaczniejsza. Chociaż może spróbowałbym jeszcze z tą orkiszową typ 630, ale póki co nie znalazłem jej w żadnym sklepie, a przez internet to zapłacę więcej za wysyłkę, więc może przy okazji kiedyś... :)
1

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Polecam gryczaną. Pieczywo, omlety, czy ciasta wychodzą z niej bardzo dobre.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 93 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5599
Gryczana niestety mi nie smakuje, ani kasza, ani mąka. :P Ale białej gryczanej nie próbowałem. Mocno się różnią, czy podobne?

K I C K !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Różnica jest dość znaczna. Mąki z kaszy gryczanej palonej nie jadłem. Miałem na myśli z białej.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kryzys w diecie

Następny temat

Czy warto brać białko na diecie nie trenując aby schudnąć?

WHEY premium