SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Möller's Tran Norweski vs Tran Norweski GAL

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 81
Łykam tran w kapsułkach Mollers od roku. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie lubią pić tranu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12175 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627458
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tran to bardzo kiepska opcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Sugeruję kupować taki, który ma najwyzszą zawartość kwasów tłuszczowych epa i dha w stosunku do ceny. Dziennie minimum 1-2g łącznej ich sumy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 40 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 81
Nie wydaje mi się żeby łykanie tranu to była kiepska opcja. od kiedy go stosuje mniej choruje i jestem bardziej aktywna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 692 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 138399
Ja piję od kilku lat i odkąd to robię regularnie mam o wiele mniejsze problemy z bólami stawów - łokcie, nadgarstki czy barki o wiele mniej bolą niż zanim go stosowałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Mojego znajomego picie też dobrze znieczula
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 134 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7846
Sądzę, że za te pieniądze dostaniesz ściek, który bardziej zaszkodzi, niż pomoże. Większość produktów z tranem w aptekach jest utleniona poza jakiekolwiek standardy. Poza tym - z wątroby dorsza czy rekina, to jedne z najgorszych opcji jeśli chodzi o zanieczyszczenie rtęcią, PCB i dioksynami (szczególni rekin - heloł reklamy suplementów z "czosnkiem i olejem z wątroby rekina"). Skończy się na tym, że zakumulujesz w organizmie spore dawki rtęci, które - przy odpowiednim protokole detoksykacyjnym - usuniesz najwcześniej za 5-6 lat.

Poza tym - tran jest moim zdaniem zbyt bogaty w retinol, który w takich dawkach, spożywany regularnie, może się zakumulować i doprowadzić do powikłań związanych z toksycznym zatruciem.

Zawsze odradzam tran i wszystko w zasadzie przemawia przeciwko jego suplementacji.

♫♪ Hi, My name is... ♫♪ https://youtu.be/sNPnbI1arSE
Rozpoczęcie Intermittent Fasting: 28.03.2018

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się, warto celować w produkty wyższej jakości jak chociażby https://sklep.sfd.pl/Now_Ultra_Omega-3-opis29811.html 
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 134 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7846
dudee
Zgadza się, warto celować w produkty wyższej jakości jak chociażby https://sklep.sfd.pl/Now_Ultra_Omega-3-opis29811.html


Now Foods przynajmniej należy do zrzeszenia GOED, więc jakieś tam standardy jest zobowiązany utrzymywać. Poza tym, stosuje tam destylację molekularną, czyli w zasadzie najdokładniejszą metodę filtracji gwarantującą wirtualnie zero zanieczyszczeń. Ja bym osobiście poszedł jeszcze kapkę wyżej i wybrał Nordic Naturals (którego dystrybucja już od pewnego czasu istnieje w PL), aby mieć też pewność że olej spełnia standardy oksydacyjne IFOS. Cenowo w zasadzie wielkiej różnicy nie ma. Za cenę odrobinę niższą od Now Foods dostaje się 60 kapsułek z podobną ilością czystego omega 3.

Poniżej 30zł za 2 miesiące suplementacji omega 3 coś zaczyna już śmierdzieć - zwykle jest to smród zepsutego oleju :D Nie bez powodu tran kojarzy się z piekącym, ohydnym smakiem w ustach - to smak oleju, który przekroczył ponad 10 krotnie nieoficjalne normy TOTOX. Świeży olej rybi ani nie ma prawa śmierdzieć, ani mieć odrzucającego posmaku. Przy kwocie ~50zł za dwa miesiące suplementacji po ~500mg EPA/DHA dziennie dostaniemy już najczęściej olej taki jak należy.


Zmieniony przez - CarbonBasedLifeforms w dniu 2018-03-31 16:04:25
2

♫♪ Hi, My name is... ♫♪ https://youtu.be/sNPnbI1arSE
Rozpoczęcie Intermittent Fasting: 28.03.2018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcyjna, koszykówka

Następny temat

Dieta Redukcyjna dla żółtodzioba

WHEY premium