SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój trening na klate do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
Witam chce przedstawic swój trening na klate i za sięgnąć waszych opini... a wiec na klate ćwicze 3 razy w tygodniu
wtorek, piątek i niedziele trening wygląda tak
1)wyciskanie na ławeczce poziomej
1. seria 40kg 12 powtórzen
2. seria 45kg 10 powt.
3. seria 50kg 8 powt.
4. seria 55kg 4 powt.
5. seria 60kg 2 powt
6. seria 65kg raz(ostatni rekord)

2) wyciskanie sztangielek leżąc
5 seri po 20 powt. (po 10kg każdy) trzymam je tak aby sie stykały w uchwycie młotkowym
3) rozpiętki 5 seri po 12 powt.

może kogoś dziwić że używam tak małych ciężarów ale mam dopiero 2 miesiące

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17lat

Waga: 67kg

Wzrost: 187cm

Cel treningowy: czysta masa mięśniowa

Staż treningowy na słowni: 3 miesiące

Uprawiane inne sporty: Rekreacyjne

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): ławeczka 2 gryfy full obciążenia sztangielki(2x5kg,2x7kg,2x10kg,13-17kg

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: monohydrat kreatyny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Takie częste ćwiczenie klatki piersiowej nie nadaje się ani do robienia masy ani tym bardziej siły.

Powinieneś zmienić trening.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
i tylko klatke ćwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
nie cwicze każda partie ale klata to taki mój priorytet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3940
Za dużo serii to po pierwsze po drugie za dużo powtórzeń i po trzecie za często.
Ćwiczenia są dobre,ale reszta nie.

Ja bym na twoim miejscu ćwiczył tak:
Wyciskanie sztangi na ławce 4x 6-10
wyciskanie hantli na ławce 4x 6-10
rozpiętki 3-4x 10

Wystarczy że będziesz klatę trenować raz w tygodniu,jeżeli masz ławkę z możliwością regulowania skosu to wtedy jeden trening rób na płaskiej,następny na skosie a następny z plaska i skosem.
Co do monohydratu kreatyny to trochę się pospieszyłeś ,jak nie zacząłeś jeszcze cyklu to odstaw , jak staż będziesz mieć min,6 miechów wtedy tak,a na razie to tylko strata kasy.

Pomogłem daj soga :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
czyli lepiej jak bd miał stała liczbe powtórzen??? a jakim cieżarem 80% tego co wyciskam na raz to by było jakies 52kg serie po 7-8 dał bym rade:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Nie ważne jak będziesz ćwiczył, ważne żeby następowała progresja z tygodnia na tydzień.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3940
Ta,ciężar dopieraj tak żeby zrobić te 6-10 powtórzeń(POPRAWNIE)lepiej zejść z ciężarem o te 5-10 kg ale zrobić wszystko poprawnie, jeżeli w każdej serii zrobisz 8 powtórzeń to będzie git i na pewno po jakimś czasie będą efekty (z dietą oczywiście i nie którymi suplementami)Możesz też robić serie ze zwiększanym ciężarem jak wcześniej ale 4 serie np:10/8/8/6 lub 12/10/8/6 ale ja preferuje stała liczbę powtórzeń. Kreatynę możesz znajomemu sprzedać i kupić odżywkę białkową lub gainera to ci bardziej teraz pomoże rosnąć .

Zmieniony przez - Pastix16 w dniu 2010-08-23 13:46:46

Pomogłem daj soga :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19
z tygodnia na tydzien??? nie za szybko troche?? moze lepiej co 2-3 tygodnie zwiekszac sobie liczbe powtórzen lub cieżar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3940
Jeżeli dałbyś rade co tydzień zwiększać to jak najbardziej,chodzi o to żeby nie robić przez dłuższy czas tym samym ciężarem.Powtórzeń nie zwiększaj jedynie ciężar

Zmieniony przez - Pastix16 w dniu 2010-08-23 13:53:46

Pomogłem daj soga :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26980
zacznij od niskiego pułapu kg i zwiększaj o 2,5 co trening
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby, kiedy i ile? Redukcja.

Następny temat

Ilość powtórzeń w seriach

Wiecej