SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój test suplementów przedtreningowych.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18742

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Rabittt FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 8533 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 61281
Witam wszystkim w moim teście suplementów przedtreningowych.

Pomysł stworzenia takowego zestawienia zrodził się kilka miesięcy temu przy okazji moich pierwszych próbek przedtreningowców. Od tamtej pory udało mi się przetestować jeszcze kilka różnych produktów, a ok.3 tygodnie temu zabrałem się napisania swoich opinii oraz zrobienie pełnego rankingu suplementów. Jak dobrze wiemy obecnie nie ma potrzeby kupowania całych puszek za dziesiątki złotych aby sprawdzić działanie jakiegoś przedtreningowca.(i tak wątpię, że ktoś czyta tę przedmowę) Bez problemu możemy nabyć próbki takich supli. Skorzystałem z tej możliwości i chciałbym przedstawić Wam swoje oceny poszczególnych specyfików. Połowę zakupiłem jako próbki a resztę otrzymałem dzięki uprzejmości dobrych kolegów.

Suple będę oceniał w kategoriach: pompa, pobudzenie, czas działania, ekonomia, smak i rozpuszczalność. Na ocenę końcową największy wpływ ma kategoria pobudzenie, odrobinę mniejszą wagę ma pompa i czas działania, ważna jest też ekonomia czyli koszt 1 treningu, biorąc pod uwagę potrzebne dawki a nie te czasem zbyt niskie, sugerowane przez producenta. Smaku i rozpuszczalności nie biorę pod uwagę, no chyba, że byłyby naprawdę duże zastrzeżenia, ale nie zdarzyło się tak w przypadku żadnego z suplementów. To ma działać a nie smakować i głaskać nasze podniebienia.

Pamiętajcie, że nie ma pewności, że suplementy zadziałają na Was identycznie jak na mnie! Na pewno jest to jakiś punkt odniesienia ale 100% pewności nie ma.

O testerze: staż treningowy-już ponad 2 lata, waga ~67-69kg, średnio podatny na stymulanty/pobudzacze, o suplementach i wspomaganiu w sporcie czytam dużo od dawna, doświadczenie praktyczne w stosowaniu raczej nie duże, mam za sobą stosowaniu kilku suplementów m.in. mono, witaminy itp. dlatego też testuję raczej niższą/średnią półkę jeżeli chodzi o pre-workouty.

Dymatize Xpand:



Patrzymy na skład i czytamy: 5g kreatyn, 3,5g arginin, 5g aminokwasów, 1,5g beta-alaniny oraz 3,35g pobudzaczy. To musi działać i tak też jest w praktyce. Do przeprowadzenia zabójczego treningu na początku wystarczają dawki rzędu 15g czyli ¾ porcji. Co ważne, organizm wolno się przyzwyczaja przez co nie trzeba szybko zwiększać dawek Xpanda. Po spożyciu przedtreningowej porcji po ok.20 minutach beta-alanina zaczyna delikatnie pobudzać nasze podskórne receptory. Na treningu mamy do czynienia z potężną pompą która utrzymuje się jeszcze po treningu, pobudzenie również bardzo dobre, nie czuć zmęczenia, czasem po prostu aż szkoda kończyć trening.
Według mnie jest to najlepszy suplement przedtreningowy jaki miałem okazję testować. Smak fruit punch przyjemny. Jeszcze kilka miesięcy temu można było zakupić puszkę (która wystarczy na ponad 40 treningów) za ok.90-100zł, teraz to koszt ok.115zł, mimo to jak najbardziej POLECAM.

Iron Horse Showtime:



Patrząc na skład nie widzimy nic nadzwyczajnego, jednak na treningu czeka nas bardzo miłe zaskoczenie. Smak szału nie robi ale z wypiciem problemów nie ma. Showtime od początku treningu bardzo pobudza do działania, pompa bardzo przyjemna, nie jakaś rozrywająca żyły ale i pod tym względem nie ma żadnych powodów do narzekań. Działanie odczuwamy przez ok. 2h od spożycia. W sam raz na zrobienie dobrego treningu i spokojny powrót do domu. Dawka 10g jest w zupełności wystarczająca, na początku wystarczy nawet nie całe 10g. 360gramowa puszka wystarczy zapewne na 30-35 treningów, to koszt 130zł, więc ok. ~4zł za trening, ale „robi robotę” dlatego POLECAM.

Scitec Nutrition Hot Blood:
https://bundles.sfd.pl/ http://imageshack.us/a/img201/227/hotblood.jpg " data-lightbox="zdjecie" data-title="https://bundles.sfd.pl/ http://imageshack.us/a/img201/227/hotblood.jpg ">https://bundles.sfd.pl/ http://imageshack.us/a/img201/227/hotblood.jpg " alt=""/>


Hot blood jest suplementem nastawionym przede wszystkim na wywołanie maksymalnego efektu pompy mięśniowej. Smak guarana ciekawy, rozpuszczony Hot Blood barwi na czerwono, kto ma jasny szejker zalecam myć zaraz po wypiciu. I trzeba przyznać, Scitec Nutrition „odrobił pracę domową”. Suplement spełnia swoją rolę. Już od pierwszych, rozgrzewkowych serii czuć, że coś się dzieje. Krew rozsadza żyły a obwody mięśni rosną. Również pod względem opłacalności nie jest źle (820 gramowa puszka kosztuje 115zł ), zwłaszcza, że na początku części wystarczy niecała porcja przewidziana przez producenta. Dodatkowym plusem jest możliwość zakupu małej puszki 300g, koszt nie całe 50zł. POLECAM.

Trec S.A.W.:



SAW to pierwszy tak bardzo skoncentrowany przedtreningowiec ze stajni TRECa. Zaraz po wyjściu na rynek nie cieszył się zbyt dużym powodzeniem, jednakże sprawił niejako niespodziankę swoim działaniem. Już działanie 5 gramowej porcji jest odczuwalne na treningu. Czuć pobudzenie oraz przyzwoitą pompę. Smak energy fruit, taki jagodowy, troszkę szczypie w język. Za opłacalność należy się plus. Już mniejsza 200 gramowa puszka wystarczy na dobry cykl. Można ją kupić już za ok.50zł, to bardzo dobra cena w porównaniu do innych supli na rynku. POLECAM

Met-Rx Amped:



Skład prosty, mogłoby się wydawać dobra marka, jednak jest to największy zawód w tym teście. Wziąłem 30gramową porcję. Smak blue inferno mulący i niesmaczny. Działanie bardzo bardzo słabe i krótkie, o ile jeszcze coś tam pompuje, to pobudzenie skandalicznie kiepskie. Ćwiczyło mi się tak jakbym nic nie brał. Absolutnie nie wart swojej ceny. ODRADZAM.

Olimp AAKG Shot:



Długo się zastanawiałem się czy umieścić w tym teście samo AAKG, ostatecznie uwzględniłem je. Pod względem pobudzenia nie ma co oceniać z przyczyn wiadomych. Pompa na treningu bardzo średnia, 7,5g AAKG w składzie ale widać to za mało. Dodajmy do tego cenę-4-5zł za jedną ampułkę, podsumowując ODRADZAM.

Body Octane Game Day:



Body Octane Game Day to produkt średnio znanej firmy MAN. Sklad jest możliwie prosty, w porcji (4,2g) mamy: 1,5g cytruliny, 1g beta alaniny, 0,5g choliny, 0,25g tyrozyny,0,15g kofeiny symboliczna dawka DMAE oraz małe dawki geranium i picamilonu Smak cytrynowy wyraźny, ale pije się bez problemów. Co do działania, jeżeli chodzi o pobudzenie to produkt ten jest w absolutnej czołówce. Mocno pobudza, ale nie ma żadnego efektu „otumanienia”. Taki stan utrzymuje się przez przynajmniej 1,5godziny. Pompa nie rewelacyjna, no ale nie można oczekiwać cudów od 1,5 cytruliny. Jeśli zależy nam na porządnym pobudzeniu warto wziąć Game Day’a pod uwagę. Puszka-30 porcji kosztuje ok.75zł Szkoda tylko, że jest już tak trudno dostępny. Jak najbardziej POLECAM.
Mała uwaga: Prawie 50% Game Daya to cytrulina oraz cholina które są ekstremalnie higroskopijne, dlatego też suplement ten ma duże tendencje do zbrylania się (co widać na załączonym zdjęciu powyżej), jest to jak najbardziej normalna reakcja i nie wpływa na działanie supla, no może troszkę utrudnia rozpuszczenie, polecam sypanie porcji prosto do ust i zapijanie wodą.

Fitness Authority Muscle Serum:



Kolorowe, ładne opakowanie, duzo reklam, znana firma, spore oczekiwania ale i spore rozczarowanie. Pobudzenie na niskim poziomie, pompa też kiepska. Muscle Serum w połączeniu ze swoim niebieskim kolegą trochę lepiej pompuje, ale to i tak za mało. Od takich suplementów można oczekiwać więcej. Cena na średnim poziomie. Podsumowując ODRADZAM.

UspLabs Jack3d:



Skład możliwie prosty, ledwo 6 składników. Mija kilkanaście minut od wypicia a już czuć działanie suplementu, czuć mrowienie i chęci do treningu. Pompa i pobudzenie dobre, utrzymuje się nawet jeszcze po treningu. Jednakże zalecana przez producenta dawka 5,5g może być zbyt mała dla wielu z nas. Biorąc to pod uwagę, cena na średnim poziomie. Niestety jest już trudno dostępny. POLECAM

Fitness Authority Napalm:



Z kolei Napalm od FA jest bardzo znanym przedtreningowcem. W Internecie krąży o nim ogrom opinii, i tych pozytywnych i negatywnych. Co do testu, producent przewiduje porcję 20g. Smak Orange-jak oranżada. Mija zaledwie kilka minut od wypicia i już można poczuć pobudzenie, „mrówki” też są odczuwalne. Przychodzimy na trening i o ile na początku wszystko idzie dobrze to już po ok. 1 godzinie od wypicia (czyli ok. połowy treningu) działania odczuwalnie słabnie. Jeżeli chcemy jak najbardziej skorzystać z tego suplementu zalecam pić go 10 minut przed treningiem. Cena na średnim poziomie, należy wziąć pod uwagę, że trzeba będzie sypać więcej niż 20g. Ogólnie szału nie ma, WARUNKOWO POLECAM.

Activlab Creashot:



Atrakcyjna cena zapewne nie jednego skusi do zakupu tego specyfiku. W 25gramowej porcji mamy 8,5g węglowodanów, 5g kreatyn, 4g arginin, gram cytruliny, 3g aminokwasów i bardzo symboliczne 50mg kofeiny. O ile pompa jest (chociaż pół treningu), chociaż na średnim poziomie to pobudzenia brak. Dla dobrego efektu pewnie trzeba by sypnąć 2 miarki i kilka kaps kofeiny. A wtedy cierpi na tym nasza kieszeń. Nadaje się jedynie na zrobienie paru treningów albo dokończenie cyklu. WARUNKOWO POLECAM.

Blastex No Shock Energizer:



NO Shock Energizer produkowany przez firmę Blastex na pewno nie jest bardzo znanym suplementem. W 15 gramowej porcji mamy 4,5g kreatyn, 2,25g pomperów oraz aminokwasy. Pobudzenia brak, bo co tu ma pobudzać? Pompa też słaba, nie ma co oczekiwać cudów od 2,25g aakg i cytruliny. Cena atrakcyjna, no ale co z tego skoro produkt kiepski. ODRADZAM.

Universal Nutrition Shock Therapy:



Pierwsze co się rzuca w oczy przy spotkaniu z tym przedtreningowcem to duża ilość przeróżnych składników. Smak blue raspberry. Podobny do tego Ampedowskiego, lepszy od niego ale i tak zalecam wybieranie innego smaku. Na treningu Shock nie zawodzi, działa od początku do samego końca treningu. Pobudzenie i pompa na wysokim poziomie. Doskonały do cykli których priorytetem jest zwiększenie siły. Do tego dochodzi jeszcze plus za cene, 100zł wystarcza by wejść w posiadanie puszki na której zrobimy dobry cykl i jeszcze go zostanie. POLECAM

Gaspari Super Pump 250
https://bundles.sfd.pl/ https://sklep.sfd.pl/produkt_img/Super_Pump_250_i26591_d650x650.jpg " data-lightbox="zdjecie" data-title="https://bundles.sfd.pl/ https://sklep.sfd.pl/produkt_img/Super_Pump_250_i26591_d650x650.jpg ">https://bundles.sfd.pl/ https://sklep.sfd.pl/produkt_img/Super_Pump_250_i26591_d650x650.jpg " alt=""/>


Kierowany zapewne kolorowymi reklamami, kiedyś przy okazji zakupiłem próbkę Super Pumpa 250 Gaspariego. Jednorazowa dawka przewidziana przez producenta to 20gram. Smak Orange bez zastrzeżeń. Nie ma mowy o jakimś dużym pobudzeniu, pompa też na niezbyt wysokim poziomie. Coś tam pompuje ale to stanowczo za mało. Produkt po prostu średni, wystarczy na „rozpędzenie” się na początku treningu. Działanie nieadekwatne do nazwy. Cena nie rewelacyjna. Lepiej wybrać coś innego, ale od biedy Super Pump przejdzie. WARUNKOWO POLECAM.


PODSUMOWANIE:

Ułożenie ogólnego rankingu sprawiło chyba najwięcej problemów. Moim zwycięzcą jest Xpand Dymatize'a. Według mnie daje bezapelacyjnie najlepszą pompę i bardzo dobre pobudzenie które długo się utrzymują. Jednak konkurenci z miejsc 2 do 7 wcale nie są daleko za zwycięzcą testu. Jak najbardziej również są godni polecenia.

Ogólnie:
POLECAM:
1. Dymatize Xpand
2. Iron Horse Showtime
3.Shock Therapy
4. Game Day
5. Trec S.A.W./ Scitec Hot Blood
7. Jack3d
WARUNKOWO POLECAM:
8. Gaspari Super Pump 250
9. FA Napalm
10. Activlab Creashot
ODRADZAM:
11. FA Muscle Serum
12. AAKG Olimp Shot
13. Met-RX Amped
14. Blastex NO Shock Energizer

Pobudzenie:
1. Game Day
2. Showtime
3. Shock Therapy/Xpand
4. S.A.W.
5.Jack3d
6.Napalm
7.Hot Blood
8.Super Pump
9.Muscle Serum
10.Creashot
11. Amped
12. NO Shock Energizer

Pompa:
1. Dymatize Xpand
2. Hot Blood
3. Shock Therapy
4. Showtime
5. Game Day
6.S.A.W
7. Jack3d
8.Super Pump
9.AAKG Olimp
10.Creashot
11.Muscle Serum
12.Napalm
13.Amped
14.NO Shock Energizer


Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem jakiegoś przedtreningowca mam nadzieję, że mój test chociaż trochę pomoże mu w wyborze odpowiedniego suplementu. Od siebie mogę dodać, że starałem się jak najbardziej rzetelnie przeprowadzić test i opisać działanie w/w produktów.

Jeśli ktoś stoi przed wyborem swojej pierwszej przedtreningówki polecam zaopatrzyć się w opakowanie kofeiny w kapsułkach. Na początku już dawki rzędu 300-400mg dają odczuwalny efekt w postaci pobudzenia i chęci do treningu. Do spróbowania zachęca też cena. Przykładowo:
-Activlab 60kaps x 200mg koszt 14zł,
-Trec 60kaps x 200mg 17zł,
-Aminostar 100 kaps x 200mg 18zł.

To było na tyle z mojej strony.
Wszystkich odwiedzających mój temat serdecznie zapraszam do oceniania mojego tematu, kulturalnej rozmowy oraz do głosowania w ankiecie na swoim zdaniem najlepszy suplement przedtreningowy (z tych które wzięły udział w moim teście).

Z góry przepraszam jeżeli do tekstu wkradły się jakieś błędy, czy to rzeczowe, interpunkcyjne czy jakiekolwiek inne.

Rabittt

Zmieniony przez - Rabittt w dniu 2012-09-19 18:02:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
jak jakis trener poleca tego typu produkt, to pierwsze co bym go zmienil
a po drugie nie odświeżaj starych postow


Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2015-07-05 20:17:40

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
jak bedzies z mial czas poszczegolne opinie mozesz wrzucic do dzialu leksykon

https://www.sfd.pl/Odżywki_i_Suplementy__OPINIE,_ZDJĘCIA-f154.html

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2012-09-19 18:10:41

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Rabittt FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 8533 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 61281
OK, w wolnej chwili wrzucę i tam opinie, część już jakiś czemu tam dodałem.

Zmieniony przez - Rabittt w dniu 2012-09-19 18:19:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Elegancko rozpisane. Miałem kiedyś Xpanda, ale to za duża bestia, treningu nie szło dokończyć przez tą pompe ^^

ps. Chyba nie muszę dodawać że głos na Xpanda i sogacz dla Ciebie :D

Zmieniony przez - Mareczuczek w dniu 2012-09-22 19:20:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Super rozpisałeś .
Ja opowiadam się za S.A.W
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 229 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32459
Rabittt - masz soga fajny test.
1

>>kocham mojego Aniolka o przeslicznym usmiechu<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2561 Napisanych postów 5103 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78219
Extra artykuł!!!!
Zawsze jest jakaś niepewność kupując przed treningówkę, tutaj rozwiałeś niektóre wątpliwości.

Ostatnio mialem SHOW TIME'a którego bardzo polecam.
Miałem też Driven Sports - CRAZE - pomimo braku 1,3 (którego nie toleruje!!) działał REWELACYJNIE!!
SOG dla Ciebie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Rabittt FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 8533 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 61281
@Mareczuczek no Xpand ładnie pompuje, przy superseriach bic+tric rzeźnia,
@tomaszS Driven Sports podobno równo czesze ale teraz coraz słabsze opinie zbiera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Rabittt FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 8533 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 61281
Ostatnio dostałem próbkę nowego Shock Therapy.

Oczekiwania były duże, w końcu stary Shock działał, więc myślałem, że ten będzie jeszcze lepszy.
Rozpuszczalność-7/10-trzeba dobrze wstrząsnąć kilka razy, żeby go wymieszać
Smak(citrus blast)1/10-kompletna tragedia, smak ohydny i paskudny, mdły i czuć jak "siedzi" w żołądku
No i działanie:
Pompa-6/10-spodziewałem się więcej, pompuje co nie co, ale to nie porównywalnie słabiej niż poprzednia wersja
Pobudzenie-5/10-tu też zawód, pobudzenie jest ale już pod koniec treningu czuć zmęczenie i brak chęci do dalszego treningu.

Podsumowując-poniżej oczekiwań. Jak już się go kupiło to może być, ale warto rozglądnąć się za czymś innym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
artykuł rewelacyjny a sam polecam S.A.W'a bardzo dobry produkt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402288
Fajny pomysł!! oby wiecej takich rzeczowych art.
sog sie nalezy oczywiscie..

ja dałem glos na Show time, z tych tutaj wymienionych ktore brałem wypadl najlepiej..

Xpand za to Twoj faworyt u mnie sie zupełnie nie sprawdzil...
miałem kiedys kilka probek i przy jednej porcji bez odczuwalnego dzialania a przy dwoch zle sie czulem ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trec vs Hi Tec

Następny temat

boster teścia-pytanie

WHEY premium