SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój stan zdrowia a lekka bombka

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4655
witam
Czy z moim stanem zdrowia mogę wlecieć na lekką bombkę? np propa 10-12 tyg 100 e2d?

do rzeczy: mam lekki problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa, mysle ze jest to spowodowane słabą techniką w przeszłosci, pracą na budowie od małego itp.

wynik z rezonansu magnetycznego:
wykluczenie dyskopatii.
Lordoza lędźwiowa zachowana, kręgosłup ustawiony w osi. Wysokości trzonów kręgów lędźwiowych
oraz ich sygnał prawidłowe.
Na poziomie L5/S1 cechy dehydratacji krążka m/k tylna centralna pjm typu ekstruzja z niewielkim
modelowaniem worka oponowego i niewielkim obustronnym zwężeniem zachyłków bocznych.
Na pozostałych poziomach nie stwierdza się cech dyskopatii. Zarysy kanału kręgowego gładkie.
Wysokość i sygnał pozostałych krążków m/k prawidłowe.
Otwory m/k bez istotnych zwężeń.

dodam że normalnie trenuje, robie przysiady, martwe ciągi itp. nie czule bólu, moze lekki dyskomfort spowodowany osłabionymi prostownikami pleców.

Sa­moza­par­cie i wo­la wal­ki kręgosłupem moich marzeń

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
No ale jaki tu widzisz problem , bo to akurat nie przeszkadza . Raczej może to czy jesteś gotowy na taki cykl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4655
pytam narazie czysto teoretycznie, ponieważ nie chcę zrobić sobie jeszce większej lipy z tymi plecami. Słyszałem opinie od chłopaczków z siłki ze nawet wskazane, ponieważ wzmacniając prostowniki wzmocnię stabilizację. Aktualnie kończę redukcję, dla tego na dniach ide robić badania aby sprawdzić w jakim stanie jest aktualnie moja gospodarka hormonalna. Jeśli się zdecyduję na cykl to na pewno założę temat i będę liczył na wasze doświadczenie i pomoc. Piona

Sa­moza­par­cie i wo­la wal­ki kręgosłupem moich marzeń

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Na cyklu możesz czuć się nawet lepiej, pytanie co po nim. Więcej kg do dźwigania dla układu kostno-stawowego oraz siła w góre pójdzie. Tutaj należy się mocno zastanowić bo może to wygenerować pogłębienie problemu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
Byłeś z tym rezonansem u jakiegoś fizjo ? Musisz uważać bo może Ci wyskoczyć przepuklina segment l5/s1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4655
tak, rozmawiałem z dwoma dobrymi fizjo z roznych miast (załatwione po znajomości szefa). oboje sugerowali mi wzmocnienie prostowników i mięśni głębokich. dzisiaj wleciały 3 serie frontów, 3 serie klasycznych przysiadów, no ogólnie nogi, na koniec brzuch na drążku. zero jakiegokolwiek bólu. Planuję do konca miesiaca przeciagnąć redu. Poźniej 12 tyg masy na sucho, jeżeli podczas tych 12 tyg nie wystąpią żadne komplikacje związane z plecami, będę myslał o cyklu. Co o tym sądzicie ?

Sa­moza­par­cie i wo­la wal­ki kręgosłupem moich marzeń

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Dobre podejście.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 495 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25707
Ja wzmocniłem prostowniki grzbietu robiąc 8-10 serii martwego ciągu w dniu plecow, 2 lata temu poszło mi do nogi rwa kulszowa, nie mogłem 5 minut usiedzieć, bo mi wysiadl odcinek lędźwiowy krzyżowy. Żadna rehabilitacja mi nie pomogła jak martwy ciąg. U Ciebie jest dobrze, więc radzę nie opuszczać pleców, oczyiście idealna technika musi być zachowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerwanie cyklu na tydzien.

Następny temat

Cykl prop solo odblok

WHEY premium