SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój pierwszy HST - efekty, spostrzeżenia, pytania...

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 702
A więc tak, zanim zacznę muszę uprzedzić, że zacząłem pierwszy HST po ośmioomiesięcznej przerwie, przez te osiem miesięcy raczej beznadziejnie się odżywiałem ( 2-3 posiłki dziennie) było torchę alkoholu itp. Dlatego też waga mi spadła do 71 kg. Moja normalna waga bez treningów to ok. 74 kg. Wyniki które osiągnąłem na HST uważam nie do końca za miarodajne ponieważ duże przyrosty były spowodowane dużą przerwą i po prostu wracałem do formy.

W ciągu 8 tygodni HST przybrałem na wadze 9 kg! - do 80 kg.
Siła na klacie skoczyła o 22,5 kg. Mój maks na 5 powtórzeń przed HST to 72,5 kg, dlatego wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy chcąc robić negatywy założyłem 90 kg i wyszło, że nie potrzebuję pomocy!

W trakcie HST suplementacja była następująca: ok. 75 g Carbo Bigenixa dziennie (w dni treningowe bezpośrednio po treningu) na noc 50 g Olimp ProCas oraz apteczne ZMA.

Teraz spostrzeżenia: ZOSTAŁEM NAWRÓCONY!
Uważam, że HST jest naprawdę z...ste. Oto trzy najważniejsze powody:

1. Dzięki dokładnej rozpisce wiemy dokładnie jak będą wyglądały treningi przez najbliższe 8 tygodni dzięki czemu (w moim przypadku) nie wystąpił, na żadnym z treningów problem z brakiem motywacji, po prostu na każdym treningu odwalam robotę którą mam zaplanowaną!

2. Nie stosujemy praktycznie na wszystkich treningach maksymalnych obciążeń, dzięki czemu można maksymalnie skupić się na technice wykonywanych ćwiczeń! Możemy dzięki temu skupić się na każdym powtórzeniu i wykonywać je powoli i dokładnie.

3. Trenujemy wszystkie partie mięśniowe na każdym z treningów, dzięki czemu unikamy jak w przypadku trenigu dzielonego sytuacji, gdy mniej lubiane grupy mięśniowe trenujemy gorzej lub nawet wcale (u mnie nogi!! ). Poza tym ćwicząc daną grupę tylko raz w tygodniu narażamy się na niebezpieczeństwo, że (np. gdy plecy ćwiczymy zawsze w piątki - a w piątki jesteśmy po całym tygodniu pracy zmęczeni) motywacja podczas ćwiczenia tej grupy będzie zawsze gorsza.

Teraz moje spostrzeżenia co do mikrocyklu powtórzeń negatywnych:
Tak naprawdę możemy je stosować tylko podczas wysiskania na ławce prostej, skośnej i na barki. Dlatego też w następnym HST rezygnuję z powtórzeń negatywncyh i będę trenował tak jak resztę ćwiczeń podczas pierwszego HST, a mianowicie:

Biorąc pod uwagę fakt iż w trakcie HST siła wzrasta, trenowałem w ostatnim mikrocyklu tak, że do maksa z pięciu powtórzeń, dodawałem minimalne obciążeniu (u mnie na siłowni 2,5 kg) do momentu uzyskania
maksa. W ten sposób miałem załatwione 2 sprawy:

1. Dalej z treningu na trening następowała progresja czyli jedna z głównych zasad HST

2. Miałem pomierzony maks 5 na następny cykl. Procentowy przyrost maksów zastosuję analogicznie do maks 15 i maks 10.

A teraz pytania:

Podczas następnego treningu HST chcę zastosować suplementację okołotreningową wg Binia, mam Carbo Biogenixa, WPI Vitalmaxa, ProCas Olimpu, oraz Xpanda i Cell Pumpa.

Kreatyny chcę przyjmować tradydcyjnie ( dawka CP rano i XP przed treningiem), i tu pojawia się problem bo na opoakowaniu wyraźnie jest napisane by nie łykać XP razem z białkiem. Dlatego też nie wiem czy olać to i przed treningiem mieszać glukozę + XP + WPI , czy też glukozę z XP łykać 30 min. przed treningiem a WPI tuż przed, lub też na odwrót??

I jeszcze raz to co stanowi dlaczego HST jest takie super po prostu EFEKTY!!!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
ja bym w 1 odpuscil poniewaz sila i tak powinna isc w gore. Mi mimo dlugiego stazu w 1 hst przez 4tyg szla bardzo do przodu

Zmieniony przez - kris4real w dniu 2008-08-15 18:39:17

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
gratuluje

"Dlatego też nie wiem czy olać to" -- OLAĆ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
Też gratuluje!!!Świetne osiągi!Mogłbyś się pochwalić swoim planem treningowym?
I wyjaśnij dokładnie co i jak dodajesz w tym ostatnim makrocyklu, a najlepij przykład, tak żebym zkapował
Sam zaczynam za 2 tyg HST i chciałbym jak najwięcej wiedzieć.
POZDRO

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 702
Sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale trochę mnie w necie nie było

Mój plan był standardowy:

NOGI

Przysiady x2
Prostowanie nóg (atlas)
Zginanie nóg (atlas)
Łydki stojąc x2
Łydki siedząc

KLATKA

Klatka płaska x2
Klata skos x2

PLECY

Martwy ciąg x2
Podciąganie sztangi w opadzie
Ściąganie drążka wyciągu górnego za głowę

BARKI
Wyciskanie sztangi z przodu x2
Unoszenie sztangielek bokiem
Unoszenie sztangielek w opadzie
Szrugsy

BICEPS
Biceps sztanga (dwie serie w piątkach i negatywach)
Młotki

TRICEPS
Wyciskanie francuskie leżąc (dwie serie w piątkach i negatywach)
Ściągnie drążka wyciągu


Teraz robię drugi HST jest na mikrocyklu 10 i trochę ten plan modyfikowałem (na plus w moim przekonaniu),

A więc tak
W klatce zamiast 2 serii płaskiej robię 1 serię płaskiej i 1 serię pompek na poręczach.
Plecy - zmieniłem ściąganie drążka na podciąganie się
Barki - zmieniłem unoszenie sztangielek bokiem na wyciskannie zza głowy

Brzuch trenuje ABS i jestem zadowolony. Aha przeplatałem i przeplatam klatkę z plecami i biceps z tricepsem.

Co do dodawania w ostatnim mikrocyklu to wygląda to tak:

jeżeli RM 5 wynosi 80 kg, a minimalne dodane obciążenie wynosi 2,5 kg (przynajmniej u mnie na siłowni 2x1,25 kg) to w cyklu "negatywnym" dodaje z treningu na trening 2,5 kg - pierwszy trening 82,5 kg, drugi 85 kg, trzeci 87,5 kg do momentu aż dane obciążenie będzie moim maksem dla 5 powtórzeń.

Jeżeli maks 5 będzie 90 kg to od razu mam przyrost siły w danym ćwiczeniu (10 kg co równa się 12,5 % więcej od 80 kg). I zakładam że w 15 i 10 też siła przyrosła mi o 12,5 %.

Mam nadzieję że jasne
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 702
Aha,

Oprócz HST aeroby dwa razy w tygondiu (wtorek, czwartek) w postaci basenu ok. 35 min. - (1500 m stylem klasycznym)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 702
Mam pytanie odnośnie ciągłej suplementacji kreatyną, mam trochę wątpliwości i chciałbym żeby zostały rozwiane :)

W linku który podał PePoNeNt w jednym z wątków ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=12701816&dopt=Abstract] ) rezultat badań jest następujący:

"Results indicate that long-term creatine supplementation (up to 21-months) does not appear to adversely effect markers of health status in athletes undergoing intense training in comparison to athletes who do not take creatine"

A więc badany był jedynnie wpływ na zdrowie (nerki, wątrobę) to że nam nieszkodzi, nie znaczy że działa w taki sposób jaki byśmy sobie tego życzyli.

Na stronie HST, wnioski są podobne:
"Oral supplementation with CrM has no long-term detrimental effects on kidney or liver functions in highly trained college athletes in the absence of other nutritional supplements."

Czy są jakieś badanie które porównywałyby przyjmowanie kreatyny cyklicznie, a nie cyklicznie? (takie badanie które porównałoby ogólne przyrosty a nie wpływ na organizm?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
NOGI

Przysiady x2
Prostowanie nóg (atlas)
Zginanie nóg (atlas)
Łydki stojąc x2
Łydki siedząc

Przysiad i wspięcia wystarczy. Reszte wyrzuć.

KLATKA

Klatka płaska x2
Klata skos x2


Wystarczy jedno wyciskanie.

BARKI
Wyciskanie sztangi z przodu x2
Unoszenie sztangielek bokiem
Unoszenie sztangielek w opadzie
Szrugsy


Wyciskanie wystarczy.

BICEPS
Biceps sztanga (dwie serie w piątkach i negatywach)
Młotki

TRICEPS
Wyciskanie francuskie leżąc (dwie serie w piątkach i negatywach)
Ściągnie drążka wyciągu


Po jednym ćwiczeniu, od połowy mikro 10.

A więc tak
W klatce zamiast 2 serii płaskiej robię 1 serię płaskiej i 1 serię pompek na poręczach.


OK.

Plecy - zmieniłem ściąganie drążka na podciąganie się

OK.

Barki - zmieniłem unoszenie sztangielek bokiem na wyciskannie zza głowy

Robisz dwa wyciskania ? Zza karku wyrzuć!

Brzuch trenuje ABS i jestem zadowolony. Aha przeplatałem i przeplatam klatkę z plecami i biceps z tricepsem.

Brzuch też robiłby HST

jeżeli RM 5 wynosi 80 kg, a minimalne dodane obciążenie wynosi 2,5 kg (przynajmniej u mnie na siłowni 2x1,25 kg) to w cyklu "negatywnym" dodaje z treningu na trening 2,5 kg - pierwszy trening 82,5 kg, drugi 85 kg, trzeci 87,5 kg do momentu aż dane obciążenie będzie moim maksem dla 5 powtórzeń.

Jeżeli maks 5 będzie 90 kg to od razu mam przyrost siły w danym ćwiczeniu (10 kg co równa się 12,5 % więcej od 80 kg). I zakładam że w 15 i 10 też siła przyrosła mi o 12,5 %.


Tez tak można

Czy są jakieś badanie które porównywałyby przyjmowanie kreatyny cyklicznie, a nie cyklicznie? (takie badanie które porównałoby ogólne przyrosty a nie wpływ na organizm?)

Są, sa.. ale nie mam linka. Efekt był mniej wiecej taki, że po wysyceniu komórek kreatyną, organizm nie przyjmnie wiecej niż 0,03g/kg. krea. Wysycenie następuje po przyjęciu ~100g. krea. Wiec wychodzi na to, że cykliczne branie jest bez sensu.

Zmieniony przez - Ark w dniu 2005-11-26 08:34:27

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 702
To rozumiem, że organizm jest w stanie po nasyceniu przyswoić jedynie 0,03 g na kg. Chodzi mi oto czy po trzech czy sześciu miesiącach kreatyna przyjmowana w tej ilości kreatyna nadal będzi ena nas oddziaływała, czy też tak jak twierdzą zwolennicy przyjmowania kreatyny cyklicznie, nas organizm "przyzwyczai się" do kreatyny i będzie ona neutralna?

Jak miałaby wyglądać stała suplementacja expandem? 0,03g estru na kg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1204 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14914
Chodzi mi oto czy po trzech czy sześciu miesiącach kreatyna przyjmowana w tej ilości kreatyna nadal będzi ena nas oddziaływała, czy też tak jak twierdzą zwolennicy przyjmowania kreatyny cyklicznie, nas organizm "przyzwyczai się" do kreatyny i będzie ona neutralna?

Organizm do niczego się nie przyzwyczaja, możesz śmiało brać.

Jak miałaby wyglądać stała suplementacja expandem? 0,03g estru na kg?

A tego nie wiem %)

No pain no gain ? No brain no gain !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
ja tak stosuje w stałej supl. tyle samo jak w suplementacji mono
nie wiem czy sa badania na ten temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 612
no własnie ale co do suplementacji kreatyną przy treningu za pomocą HST. Sam sie zastanawiam czy ją stosowac no bo przecież teoretycznie kreatyna przede wszystkim zwiększa siłę i dzieki temu możemy w splicie robic intensywniejsze i bardziej wydajne treningi. Ale nijak ma sie to do HST gdyż tam przez 90% czasu nie cwiczymy nawet ciezarami maskymalnymi przy danej ilości powtórzeń tak więc nasuwa mi sie pytanie czy jest sens?? Wypowiedzcie sie co wy o tym sądzicie?

Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny

Następny temat

Mało siły a HST

WHEY premium