SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lumbaryzacja S1 - leczenie ? / zakazy / nakazy - dobry chirurg w krakowie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 381
Witam

Chirug po rozmowie i rentgenie kregoslupa zdiagnozowano u mnie wrodzona (o ile moze byc inna) Lumbaryzacje kregu S1 (upodobnienie kregu S1 do kregu ledzwiowego - ruchomy a nie zrosniety z reszta jesli sie nie myle), nie zauwazyl zadnych zmian po urazowych (o czym na dole).

Niestety chirurg u ktorego bylem nie byl zbyt wygadany, zalecil pas biodrowo-krzyzowy Mc David'a i dal kartke z lista cwiczen na miesnie plecow. Wspomnialem ze jezdze na rowerze i chodze po gorach -nie zakazal ww. sportow ani nic innego.
Chcialbym skonfrontowac jego opinie z jakims innym chirurgiem.
Czy znacie jakiegos dobrego lekarza najlepiej sportowego w KRK.
Jakis dobry ordynator przyjmuje prywtnie ?

Prosilbym o wypowiedzenie sie kogos na temat tego schorzenia ewentualnie odeslanie do jakiejs literatury (internet/ ksiazka) ang. lub polskiej.

Dla dociekliwych ludzi dobrej woli - od czego sie zaczelo.

Problem dal sie odczuc jakies 3 i pol roku temu kiedy wskakujac do basenu na glowke, woda wykrzywila mnie w pasie do tylu. Odczuwalem lekki dyskomfort w odcinku ledzwiowym ale jako ze nieraz robilem sobie krzywde na rowerze, zignorowalem to. Objawy w tamtym czasie to bol w plecach ktory promieniowal na jadra(o czym wtedy nie wspomnialem lekarzowi pierwszego kontaktu), ktory pojawial sie na godzine dwie ze dwa razy w tyg po dlugich spacerach lub plywaniu. Lekarz pierwszego kontaktu powiedzial, ze przejdzie, ze pewnie sobie naciagnalem miesnie i sciegna i dowidzenia. Bole uspokoily sie po jakis 5 miesiacach. Potem juz tylko bol plecow po wysilkach i po pozostawaniu przez wiecej niz 5-10 min zgietym w pasie (np. mycie wanny czy obieranie ziemniakow nad kublem).

Teraz najwiekszym problemem jest jazda na rowerze ktora uwielbiam a niestety juz po 15 min czuje bol do ktorego podczas jazdy sie przyzwyczajam ale po zejsciu z roweru bol jest silny a prostowanie sie trwa minutke dwie gdyz szybkie wyprostowanie nasila bol.

Pozdrawiam
GrzMiL
2

Pozdrawiam
GrzMiL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj


Lumbalizacja jest wadą wrodzoną i bynajmniej nie musi być powodem do niepokoju. Czym jest ?


Jest to całkowity lub częściowy brak zrostu kości krzyżowej w efekcie czego mogą powstawać dolegliwości bólowe. Często jednak lumbalizacja nie daje o sobie żadnych znaków a pacjenci dowiadują się o niej dopiero po prześwietleniu kręgosłupa. Ból powstaje w efekcie ucisku nerwów międzykręgowych.
Odpowiadając na pytanie: jeśli masz silne dolegliwości to powinieneś skonsultować się z fizjoterapeutą. Ortopeda tutaj za wiele nie pomoże. Możliwe, że będzie trzeba w pewnym stopniu oszczędzać kręgosłup, dbać o prawidłową postawę, unikać ruchów, które powodują ból.

Jeśli trenujesz na siłowni to prawdopodobnie będzie trzeba wykluczyć ćwiczenia mocno obciążające osiowo kręgosłup-np. przysiady, martwy ciąg. Choć to już powinien ocenić specjalista. Wiele osób posiadających tę patologie trenuje normalnie.


Pozdrawiam


„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
99% lekarzy nie poradzi sobie z Twoim przypadkiem, a ordynatorów to 99,9%. Z takimi sprawami radzą sobie terapeuci manualni, szukaj wśród nich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 381
A masz moze na mysli jakiegos terapeute manualnego ?

A czy przy takim schorzeinu jak moje powinna byc dokladniejsza diagnoza ?
Np. rezonans ? Nie znam sie na tym ale czy koles mnie nie spuscil po brzytwie ?

Pozdrawiam
GrzMiL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
zeby na rezonans dostac skierowanie to trzeba sie troche nachodzic ewentualnie trafic na dobrego lekarza (i troche czasu odczekac). no chyba ze Cie stac prywatnie, koszt około 500 zł
1

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 381
Jak w pare miesiacy nie znajde (czekalem 21 lat to moge poczekac jeszcze pare miesiecy to bedzie mnie stac a puki co szukam jakiegos dobrego chirurga ktory przyjmuje ze skierowania.
Przeszukalem grupy na googlu ale nie znalazlem nic konkretnego, przynajmniej ze skierowania.

Pozdrawiam
GrzMiL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
1. Na pewno byłeś u chirurga? Może raczej u ortopedy? Ale to mało istotne i tak źle trafiłeś
2. Lumbalizacja - wielu ludzi z tym żyje bez bólu i nigdy się nie dowiaduje o tej wadzie.
3. Nie masz objawów kwalifikujących do zrobienia rezonansu. Prywatnie oczywiście możesz zrobić, tylko że po 3 latach bólu to na nim coś może wyjść. Zaczniesz to interpretować i będzie źle z Twoją psyche.
4. Pas jakiś tam... Coż, znam gorsze rady na bóle kręgosłupa
5. Kartka z ćwiczeniami - wyrzucić.
Wyleczenie 3 letnich dolegliwości kręgosłupa z pomocą tylko NFZ będzie osiągnięciem. Dobrzy terapeuci biorą od 50-150 PLN za wizytę (a jedna nie wystarczy). Jeśli chcesz to spróbuję popytać o konkretnego speca w KRK.

Bawiąc się w spekulacje to to podczas skoku do wody doszło do nadmiernego przeprostu w wskutek jego do kontuzji mięśnia/więzadła/stawu/... Nie chce ona jakoś przejśc sama, być może powodem jest zablokowanie stawu/ów, być może nadmierne napiecie mięśniowe. W każdym bądź razie powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 381
1. tak u ortopedy - chirurg ortopeda
2. czyli nie to mnie boli ? :D
3. A co mi musi dolegac zeby ktos mnie zechcial dokladniej przebadac i leczyc :) ?
4/5. dobre - hehe :)

Odnosnie spekulacji czy skan rentgenow (jesli da sie je zeskanowac) powiedzialby Ci cos ?

Na rentgenie widac jeszcze ze lewy wyrostek poprzeczny (processus transversi) kregu L5 jest ustawiony pod katem 45 stopni w gore. Czy to moze byc przyczyna ?

Skierowanie do szpiala by cos pomoglo, czy tam maja sklonnosci do leczenia ludzi ?

Bede wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam
GrzMiL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
mgr. Jarosław Wychowaniec, pracuje w firmie bodajże "Alstar" na ul. Kobierzynskiej. Rewelacyjny, doświadczony terapeuta manualny!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
I może na tej wypowiedzi skończmy. Na temat szpitali wypowiadał się nie będę, zdjęć czytać nie umiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 717 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
ludzie nie marudzcie :) ja mam jeden kręg nie w pelni zamkniety - tzn. nie tworzy pierscienia i jakoś zyje :) i nawet kiedys ciagi robilem :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4520 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18018
mam doklanie to samo bol od 16 lat i rowniez jestem na etapiew ponownego leczenia. co do cwiczen sa niezbedne do wzmocnienia obreczy miednicy, zmniejsza bol. rozumiem cie znakomicie mi prostowanie i zginnie zajmuje czasami ...wiele minut.
2

Your body cannot go where the mind has not gone first.

><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>.·´¯`·..><((((º>`
·.¸¸.·´¯`·.¸¸><((((º>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czkawka

Następny temat

badanie krwi

WHEY premium