SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ludzie uwaga na ryż.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8140

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4920
Cześć. Może temat głupi, ale jednak jesteśmy ludźmi nie zwierzętami. Pragnę tylko Was poinformować byście uważali na ryż z firmy supreme... Znalazłem dosłownie białego robaka z czarna główką. Podobna sytuację miałem jakiś czas temu, tylko nie wiedziałem skąd wylazl, bo trzymam w szafce mąkę, ryż, makaron... Jestem normalnie w szoku. Wpisałem w Internet, ze to już nie pierwsza wpadka tej firmy. To jest chore, co oni muszą mieć za syf w tych swoich zakładach. Nie wiem, czy tylko T firma zaliczyła taką wpadkę, ale polecam wszystkim dokładnie sprawdzać co jemy, no chyba ze lubicie przyswoić więcej białka..
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Ryż bez wątpienia jest najpopularniejszym źródłem węglowodanów w dietach osób aktywnych fizycznie. Ma on wiele zalet wśród których wyróżnić można:

- niską cenę,
- naturalny smak,
- łatwą dostępność,
- krótki czas gotowania,
- możliwość skomponowania różnych posiłków (na słodko, jak i wytrawnych),
- duży wybór gatunków (biały, basmati, jaśminowy, parboiled, brązowy, dziki, czarny, czerwony).

Ryż w 100 g zawiera około 77 g węglowodanów, 7 g białka, 1 g tłuszczów. Daje to 350 kcal. Każdy rodzaj ryżu ma bardzo podobne wartości odżywcze.

Sposób przechowywania ryżu ma istotne znaczenie w kwestii możliwości rozwoju w nim różnego rodzaju robaków. Zbyt długie przechowywanie lub w wilgotnym miejscu zwiększa ryzyko namnożenia się larwo moli spożywczych, lub ich samych. W przypadku znalezienia ich w ryżu warto dokładnie przejrzeć produkty zbożowe. Istnieje spore ryzyko rozwoju ich również w innych, a pozbycie się ich nie jest proste. Być może larwy rozwinęły się już w sklepie. Ryzyko takie istnieje i nic na to nie poradzimy.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Ok, jaka była data ważności tego ryżu? Tego z robakiem?
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 72 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9233
Dzięki za ostrzeżenie :) Ja też miałam 2 razy sytuacje, że w ryżu były robale w brązowym... A później się dziwią np w biedronce ,że ludzie rozwalaja opakowania... Może chcą sprawdzić czy nie będzie robali... Myślę ,że nikt nie robi tego specjalnie, ale niemilo się można rozczarować.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Macie problem , dostajecie ryz z dodatnim białka i jeszcze narzekacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4920
Niestety nie spojrzałem m przydatność tego ryżu. Wiem tylko tyle że był kupiony dzień wcześniej, bo zawsze kupuję 3-4 paczki ryzu. Dlatego pisze byście sprawdzali. Oczywiście jest to informacja dla tych, którzy jednak nie potrzebują takiego "źródła białka" w organizmie. Ja od dzisiaj zaczynam mieć obsesję, a ryzu nie tkne przez jakiś czas. Zamienie je po prostu na ziemniaki, bo jednak królowały w MOIM jadlospisie. Jeszcze jak on się ruszal aż ciary mnie przechodzą...

Właśnie zawsze mnie zastanawiał fakt dlaczego zawsze paczki po ryzach są pootwierane w sklepie. Myślałem, że to się dzieje podczas układania, jakoś się "otwieraja" przez przypadek, a pewnie po prostu ludzie sprawdzają...


Zmieniony przez - Varghulf w dniu 2018-05-03 21:42:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Te robaki to pewnie larwy moli spożywczych, też mi się zdarzało je spotykać, chociażby w płatkach owsianych ale z firmy Kupiec, albo w kaszy jaglanej, której firmy już nie pamiętam.. tak więc jak zobaczycie jakieś "nicie"/coś jak pajęczyny w jedzeniu to to będą pozostałości po molach xd


Zmieniony przez - najdus w dniu 2018-05-03 22:04:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ludzie to bydło i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 877 Napisanych postów 2102 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60792
Przejmujecie się jakimś robakiem, zamiast doliczyć to do makro.. Ed Stafford jak by miał ryż i robaka w środku, to by nigdy nie wyjechał z wyspy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 72 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9233
Tylko jeszcze jak wliczyc takiego robaka :D a druga sprawa nie po to się płaci za produkt żeby kupować z robalami.. w moim ryżu to nie były mole tylko czarne podłużne robaki firma właśnie kupiec i nie był to ryż przeterminowany. Robaki zawsze sobie można wykopać świeże z ziemi jeszcze z dodatkiem minerałów samo zdrowie :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
To nie kwestia firmy. Tego typu problem może pojawić się w zależności od przechowywania w danym sklepie/magazynie. Również trafiałem np. w Lidlu.
2

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena- co dalej.

Wiecej