SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low kicki - czy naprawdę są tak groźne?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaczynam przygodę ze stylami gdzie się kopie. Tzn. umiem kopać, ale tak na poważnie z zawodami gdzie się mocno kopie nie miałem wcześniej do czynienia. Na zawodach (kumite) miałem przeciwnika kopiącego bardzo silne kopnięcia na uda. Jest to punktowane. Kiedyś dużo dobrego mówiło się o low kickach. Ponoć Peter Aerts wygrywał tak walki w K1, a ja jesienią mam zawody w tej formule.

Moje pytania brzmią:
1. Na czym polega moc tych kopnięć? Mam powalić nim przeciwnika, obniżyć morale? Sprawić, że będzie miał obolałą nogę i będzie wolniejszy? Utrzymać dystans?
2. Mam uderzać piszczelem, czy stopą?

Moja walka wyglądała tak, że po pierwszych silnych kopnięciach, które przyjąłem znalazłem dobre strony obrywania przyjmowania ich. W momencie kopnięcia wchodziłem do przodu i mogłem zaatakować przeciwnika, który przez chwilę nie stoi stabilnie i ma ograniczone sposoby obrony. Fakt, że od dwóch pierwszych przyjętych kopnięciach ugięła mi się noga, a siniaka miałem wielkości średniej patelni.

Dodam, że chodzi mi o wasze osobiste doświadczenia, a nie filmiki gdzie zawodowcy wygrywają low kickami walki. Taką walkę widziałem nawet na tych zawodach, ale uznałem, że przegrany miał niski próg bólu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Na podstawie moich doświadzczeń do dobrymi zawodnikami starzej szkoły KK, mogę Ci tylko napisać, że taki dobrze zadany lowkick bez mógł skończyć walkę, a na nie okopanym zawodniku zazwyczaj kończył. Tylko uwaga, ja tu pisze o naprawdę dobrych zwodnikach KK z lat 90. Nie wiem jak teraz się szkoli zawodników i jaki jest poziom.
Mnie uczono ZAWSZE kopać piszczelem, ale to chyba też trochę kwestia stylu i patentów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Nie będę pisał jak, bo różni ludzie to czytają, ale podam jako "ciekawostkę", że trenowano również kopnięcia lowkick w takie miejsce i w taki sposób, żeby skasować wiązadła przeciwnikowi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Low jest dobrą bronią jeżeli się go właściwie wykonuje. Zauważyłem, że dużo osób bije je nawet na łydkę. Osobiście dla mnie deprymujące są low-kicki wewnętrzne które wyprowadzają z równowagi. Zwłaszcza z moim stylem który polega na przyjęciu i oddaniu.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Te wewnętrzne są faktycznie niepokojące. Choć trudniejsze do precyzyjnego wykonania. Co do systemu gdzie się przyjmuje, a potem oddaje to moje pierwsze doświadczenia z KK to szok Zaskoczenie połączone z podziwem. Zauważyłem, że dla karateków akcje wyprzedzające są dość kłopotliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Ernesto_Mendoza

Moje pytania brzmią:
1. Na czym polega moc tych kopnięć? Mam powalić nim przeciwnika, obniżyć morale? Sprawić, że będzie miał obolałą nogę i będzie wolniejszy? Utrzymać dystans?
2. Mam uderzać piszczelem, czy stopą?

Jeśli ktoś ci wysadzi lowkicka centralnie z boku nogi w miejsce przyczepu mięśni (4-6 cm nad kolanem), to chyba każdemu kończyna odmówi posłuszeństwa (mówię o kopnięciu z piszczela). Teraz w KSW kopią ze stopy w łydkę, bo jak byś nie obrócił nogi, to i tak będzie boleć. No i w sumie, to po którymś strzale będzie problem ustać... A jak nie możesz ustać, to chodzenie też raczej nie będzie twoją mocną stroną.

A jako ciekawostkę to powiem Ci, że w KAPAP kopie się z piszczela (noga lekko ugięta) centralnie w głowę mięśnia. I wtedy robisz takie jakby szarpnięcie mięśnia. Ogólnie masakra, bo noga sama się odgina robiąc coś w stylu przeprostu... Wygląda to mniej więcej tak:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz wiem, że nie ma żartów. Karatecy trochę mnie zmylili, bo kopią wyżej. Może to obawa przed potraktowaniem kopnięcia jako kopnięcie na kolano, a to jest zakazane. Ja w ramach obrony od razu szedłem do przodu. Jedn gość, który wywodził się z innego stylu podnosił nogę i przyjmował na łydkę. Dość skuteczne, ale słaby punkt wyjścia do ataku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
W KK standardem było blokowanie lowów piszczelem, jak się to dobrze zrobi to atakujący to ma dużo większy problem z przyjęciem takiego bloku niż blokujący:)
Ernesto nie wrzucaj wszystkich karateków KK do jednego wora, bardzo dużo zależy od sekcji, trenera. Nie zawsze musi to być "Pure" styl KK:) W tym stylu trafiali się na prawdę nieźli magicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trochę sam sobie odpowiadam na pytanie, ale dopiero teraz znalazłem ten filmik i jest on ciekawym podsumowaniem tematu:

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak walczyć z takim przeciwnikiem?

Następny temat

Styl walki MMA

WHEY premium