SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Low carb

Wysłana -
Witam, czy na diecie low carb w posiłku po treningowym mogę spożyć bezpośrednio tłuszcze z białkiem (300g smazonej karkówki) czy konieczne potrzebne są węglowodany? Staram się mieścić w 150g ww dziennie a wrzucił bym je na kolacje (lepiej sypiam). Tak by to wyglądało -białka 2g/kg reszta tłuszcze, węglowodany tylko na kolacje - owsianke z bananem (czy bez?), oczywiście w ciągu dnia około 60-70g wegli wpada z warzyw, owoców.

Zmieniony przez - Hardstylee w dniu 2017-06-18 19:37:11

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Przetestuj na sobie jak lepiej się czujesz z węglami na noc to ok
Wysłana -
Chodzi mi głównie o posiłek potreningowy. Czy pominięcie węglowodanów i zastąpienie je tluszczami nie wpłynie negatywnie na regeneracje czy coś?
Wysłana -
Jak już to bym wybrał jakieś tłuszcze typu mct, olej kokosowy czy zemulgowane jak mleko śmietana. W 300g masz ok 60 g tłsuzczy nie wiem czy to zbytnio Ci nie obciąży ukłądu trawiennego
Wysłana -
Zgadza się.

Tak jak napisał Anubis - po treningu zalecane są lekkostrawne tłuszcze, które mogą wzmocnić odpowiedź anaboliczną, tak jak właśnie śmietana (może być niehomogeniozwana) olej mct, czy żółtka jaj. Tłuste mięsa mogą istotnie obciążyć pracę przewodu pokarmowego, a tego akurat nie chcemy (2-3h po ćwiczeniach - owszem). Jeśli nie trenujesz na czczo lub nie masz kolejnego treningu za kilka h to w rzeczywistości nie ma potrzeby wrzucać ww po treningu siłowym, gdyż wystarczy przyjąć około 45g białka serwatki aby podbić stężenie insuliny do pożądanych wartości czyli 15-30 mU/L ( ten poziom można uzyskać przy niższej podaży białka i pewnej ilości ww ).

Obawiam się, że wchodzenie w prawie ketoze to nie jest zbyt mądre posunięcie skoro brakuje Ci elementarnych podstaw na temat tej metody (wybacz za frazes). Osobiście wrzuciłbym ww przed treningiem ze względu na EPOC i na noc w celu lepszej regeneracji. Niemniej jednak nie wiemy nic na Twój temat.

Ludzie panicznie boją się węglowodanów - niesłusznie.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-18 22:16:25
Wysłana -
Wariantów diety low carb może być wiele, więc można różnie rozłożyć w niej ilości węglowodanów.
Wysłana -
No i gwoli ścisłości - tłuszcze nie zmaksymalizują odpowiedzi anabolicznej jeśli mamy odpowiednią podaż białka.
Napisałem to w ramach ciekawostki.

Reasumując, białko jest priorytetem po treningu siłowym, tudzież warto nadmienić, iż należy wstrzymać się z przyjęciem protein minimum 30 miniut, gdyż po intensywnej sesji treningowej nasze procesy trawienia są upośledzone.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź