SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lordoza Lędźwiowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 46504

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3125
Witam. Jakieś pół roku temu poszedłem pierwszy raz do lekarza sportowego- ortopedy ze skrzywieniem kręgosłupa. Stwierdził, że mam skrzywienie kręgosłupa dam mi 5 karteczek i powiedział żebym sobie ćwiczył. Poćwiczyłem jakies 2 miesiące i ponieważ nie było poprawy poszedłem na rechabilitację gdzie ćwiczyłem pod okiem fizjoterapeutek na macie. Poprawa jako taka była bo nie czułem palenia w odcinku lędźwiowym. Czułem jednak, że coraz bardziej wygina mi sie odcinek lędźwiowy, robi się coraz bardziej wklęsły. Kiedy miałem wykonywac ćwiczenia takie jak wypychanie brzucha do góry podczas leżenia, nie robiłem tego bo bałem sie o mocniejsze wygięcie. Nawet lekarz ortopeda nie powiedział mi, że mam lordoze lędźwiową. Wpadłem na to sam czytając o skrzywieniach. Oczywiście lekarz juz na 1. wizycie zabronił kategorycznie siłowni, oczywiście nie przestałem na nią chodzić. Lecz podczas wykonywania ćwiczeń na barki tj. wyciskanie sztangi zza karku coraz bardziej sie boje. Chodzi o to, że kiedy trzymam duży ciężar w górze to przygniata mi kręgosłup a że jest już wklęsły to nie chce żeby go jeszcze bardziej dogiął.

W internecie przeczytałem, że musze leżeć na twardej, płaskiej powierzchni przynajmniej 5-10 min dziennie. Niestety musze poradzić sobie sam bo na lekarzy nie ma co liczyć. Najgorsze jest to, że coraz bardziej boli mnie kręgosłup w tym odcinku.

1. Czy ma ktoś z was takie schorzenie?
2. Znacie jakieś ćwiczenia na takie skrzywienie?
3. A może ćwiczenia na siłowni pomoga, tylko jakie?

Bardzo prosze o pomoc i odpowiedzi którzy mają takie skrzywienie albo juz się z niego wyleczyli.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To trzeba ocenić bardziej globalnie cała postawę ciała, możliwe że jest zaburzone napięcie na całej tylnej taśmie, rozciąganie wówczas oczywiście będzie wskazane ale samo w sobie niewystarczające potrzebna jest odpowiednio przeprowadzona terapia , we własnym zakresie możesz dołączyć rollowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Bez Ortopedy i Fizjoterapeuty niestety się nie obejdzie. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
sproboj polezec czasami w pozycji pivota - znaczy sie na brzuchu i jakis walek / zrolowany koc pod brzuch czyli lordoze , jutro <za dnia> napisze cos wiecej bo juz padam ;];]
1

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
wiec tak , pivota jak juz wyzej napisalem , a jesli chodzi o silownie to odloz wszystkie cwiczenia wywolujace znaczny nacisk na kregoslup , typu : wyciskanie na barki , martwy , przysiady i ćwicz w pasie , wskazane sa podciagania , oprocz tego wzmacniaj miesnie brzucha i posladkowe , zdr ;]

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Bartek, jak nikt nie odpisał możesz edytować swoją wypowiedź, klikając na ten notes z ołówkiem. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
don > wiem jak sie edytuje don , bez przesady , poprostu zaspany człowiek po ciezkiej nocy to sie nieraz nie pomysli ;] , pozdr

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Wolałem przypomniećPzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3125
ok dzięki każdemu po Sogu za chęci i rady. martwy i ćwiczenia z dużymi ciężarami odpuściłem bo wszystkie problemy zaczeły sie własnie od martwego. czekam na innych, może ktos inny coś o tym powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Zrobił bym tydzień lub dwa przerwy na regeneracje.
Po powrocie Treningi z mniejszym ciężarem i z większą liczbą powtórzen. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Przede wszystkim jezeli chcesz zmniejszyc lordoze ledzwiowa to musisz zmniejszyc przodopochylenie miednicy ktore to powoduje.
Nalezy cwiczyc miesnie prosty brzucha, poprzeczny brzucha, skośne zewnetrzne i wewnetrzne. poza tym rozciagaj miesnie odnicka ledzwiowego prostownik grzbietu przede wszystkim, poza tym trzeba takze rozciagnac biodrowo-ledzwiowy i wzmocnic miesnie posladkowe. To spowoduje ze miednica przesunie sie do tyłopochylenia i nadmierna lordoza sie zmniejszy.
1 Cwiczenia: lezysz na plecach i "wciagasz pepek do kregoslupa"-pracuje bardzo mocno poprzeczny brzucha-najwazniejszy miesnien brzucha stabilizujacy korpus
2 cwiczenie: lezysz na plecach rece skrzyzowane na ramionach lekkie spiecia brzucha glowa caly czas prosto patrzy na sufit- wzmacnia prosty brzucha i skosne brzucha
3 cwiczenie rozciaganie miesni prostownik grzbietu lezysz na plecach i nogi przerzucasz nad glowe- ciezko to wytlumaczyc a fachowa nazwa to lezenie przerzutne i przewrotne
4 cwiczenie rozciaganie biodrowo-ledzwiowego w pozycji klek jednonóż i prostujesz w kolanie tylna noge rozciagajac miesnin z przodu uda- biodrowo-ledzwiowy
5 cwiczenie klek podparty i prostowanie do góry nogi zgietej w kolanie raz jedna raz druga noga
Jest tych cwiczen bardzo duzo ale zasada tak jak na poczatku bylo napisane o redukcji przodopochylenia miednicy. Przeciwskazane sa cwiczenia wzmacniajace na dolna czesc plecow czyli wszystkie martwe ciagi, wyprosty na tych smiesznych laweczkach na ktorych zaklada sie nogi i lezy na brzuchu. Tego niech nikt z was nie robi bo tylko sobie krzywde zrobicie.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 187 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6189
Wiem ze dawno temu zostalo to napisane ale warto sprobowac.
Piotrze czy mogłbyś wyslac mi na maila lub wkleic tutaj reszte tych cwiczen?
[email protected] byłbym bardzo wdzieczny, poniewaz mam 17 lat a to juz ostatni dzwonek do skorygowania postawy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból głowy - krótki przeszywający ból w skroni

Następny temat

rozstepy inne niz wszystkie xD

WHEY premium