SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lipomastia czy Ginekomastia, fotki oraz kilka pytan.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 63624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8


Witam, no wiec opisze tutaj swoj problem. Mniejwiecej w 6 klasie podstawowki zauwazylem u siebie gino lub lipo. Teraz ide do 1 klasy liceum i w ciaz to mam. Czytalem wiele o Lipo i Gino, jednak do konca nie umiem odroznic tego co ja mam. Moje sutki sa duze, maja miekka konsystencje, kiedy wejde do wody lub podotykam je przez chwile na jakis czas staja sie normalne. Nie odczowam zadnego bolu, od czasu do czasu jakies swedzenie, ale to sporadycznie tak samo jak swedzenie kazdej innej czesci ciala.
Nie wyczuwam zadnych guzkow, gruczolow czy tym podobnych.
Wedlug mnie jest to gino jednak zanim podejme jakeis kroki chce sie upewnic.

Jestem dosyc szczuply, 1.84 wzorstu 80kg wagi, nigdy ale to nigdy nie mialem problemu z nadwaga, zawsze bylem chuderlakiem, dopiero na silowni troche sie wyrobilem, oraz nigdy nie bralem zadnych koksow, jedyne co bralem to kreatyna, oraz odzywki bialkowe.

Oto fotki:
http://img252.imageshack.us/my.php?image=p1040678cw4.jpg
http://img114.imageshack.us/my.php?image=p1040687rd6.jpg
http://img249.imageshack.us/my.php?image=p1040689cg1.jpg

No wiec prosilbym zeby ktos pomogl mi odroznic co to jest, slyszalem ze na skutek ginekomasti podczas okresu dojrzewania moze nastapic lipomastia, czy to prawda??

Mam rowniez kilka innych pytan.

-Czy jezeli ma sie gino to pod wplywem wody sutki rowniez wracaja do normalnosci?

-Czy sa jakies srodki farmakologiczne leczace lipomastie??

-Czy spalacze tluszczu (np Olimp SPeed Extreme) moga w tym pomoc??

-Czy miejscowe spalacze tluszczu moga pomoc?? Jezeli tak to prosze o polecenie jakiegos, w miare dostepnego.

-Czy lipomastia ma cos wspolnego z estrogenami itd (sorry jezeli gadam glupoty ale jestem w tym temacie zielony;P), czy pomoga tu srodki typu nolvadex itd?

-Na necie wyczytalem o tym jak zrobic wlasny spalacz tluszczu, trzeba zmieszac masc rozgrzewajaca z jakims tam kremem bodajze na cellulit, czy ktos to probowal i czy moze to pomoc?? To link do tego
http://www.e-figura.pl/viewtopic.php/t/15/start/0

Z gory dzieki za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Część z mężczyzn, szczególnie w okresie dojrzewania miewa pewne zaburzenia gospodarki hormonalnej. Z reguły po tym okresie hormony się normują i problemy z tym związane zanikają. Jednak u części osób niestety tak nie jest. Wynikiem tego może być ginekomastia lub lipomastia.

Lipomastia wiąże się z przyrostem tkanki tłuszczowej i łatwo ją pomylić z ginekomastią. Skutkiem obydwu schorzeń jest powiększenie piersi u mężczyzn, niejednokrotnie do tego stopnia, że zaczynają one przypominać piersi kobiece. Związana jest ona z otyłością, choć zdarza się, że występuje u osób z aktualnie prawidłową masą ciała, które jednak w krótkim czasie znacznie schudły, jak również u młodych osób, które zaczynają okres dojrzewania. Natomiast w odróżnieniu od ginekomastii, lipomastia nie niesie za sobą żadnych komplikacji zdrowotnych. Stanowi ona jednak problem natury estetycznej, często prowadząc do obniżenia samooceny, a w skrajnych przypadkach nawet unikania innych osób czy depresji.

Podstawą w sytuacjach wystąpienia lipomastii, jak i ginekomastii będzie odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Jednak o ile tę pierwszą można zniwelować treningami do minimum, to w przypadku powiększenia tkanki gruczołowej niestety nie. Ginekomastia wymaga zabiegu chirurgicznego.

W celu stwierdzenia w/w choroby, należy niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który sprawdzić, czy w sutkach są gruczoły oraz wyśle Cię na badania hormonalne.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1753 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20302
Wedlug mnie to dojrzewasz i zadne gino to nie jest.
Wiem po sobie bo mialem taki szit jakis czas w wieku 14-16 lat. Hormony buzuja panie


Zmieniony przez - Life-tec w dniu 2007-08-08 03:01:28
1

Trening czyni rzemieslnika, MISTRZEM to sie trzeba urodzic
http://s5.bitefight.pl/c.php?uid=82912 <-- Taka ciekawostka
Tutaj sa moje fotki do oceny:
http://www.sfd.pl/temat233849

http://www.sfd.pl/temat286418/  WEJDZ ZOSTAW WPIS OD SIEBIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Proponowałbym najpierw udać się do lekarza celem skierowania na badanie poziomu prolaktyny, testosteronu i/lub usg.

Na lipomastię to raczej nie wygląda, może lekkie gino. Za wcześnie pisać o sposobach leczenia jeśli nie ma się postawionej diagnozy - zresztą te określi lekarz prowadzący. Może tak być jak kolega wyżej napisał.
3

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1161
Znam ten ból. To jest takie niewiadomo co związane prawdopodonbie z dojrzewaniem, a może to być nawet do 20 - 22 roku życia.

Ja znam grubasów którzy mają naprawdę znaczną nadwagę, duże cycki w związku z tym, ale ich sutki są normalne. Miałem takie sutki, też miękka konsystencja, a cycki były małe. Tragedia ... Niby coś tam ćwiczyłem, ale uważam że znikło mi to samo. Lepiej iść z tym do lekarza. I liceum to jeszcze kompletna burza hormonów. Każdy inaczej dojrzewa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1161
...

Zmieniony przez - pan_iks w dniu 2007-08-12 20:54:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 92 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1359
Tragedia dojrzewającego nastolatka
Mam to samo. Jakimś okazem piękna i idealnej sylwetki nie jestem, ale mam 183 - 184 cm, 75 kg wagi. Moją przewagą jest to, że na tych wakacjach się tym przejąłem i teraz inaczej będe traktował np: szkolne wfy. Do tego zacząłem częściej ćwiczyć. Hantle, pompki. Nic specjalnego, ale przynajmniej coś będę robił, a nie bezczynnie patrzył





Ja już szczerze mówiąc nie rozrózniam tej całej lipomastii. Bo niektórzy mają właśnie cycyki duże, ale normalne sutki, więc ja nie wiem czym oni się przejują. Ja mam nadzieje, że to narazie jakaś burza hormonalna, jako że mam jeszcze 16 lat. Guzków żadnych nie mam, więc jakby gino nie ma. Widziałem cycki większe, ale takie sutki jak u mnie to rzadko na żywo widze. Dla mnie to tragedia, bo czuje się gorszy od rówieśników. Np; Unikam dziewczyn, zdejmowania koszulki. Dla mnie naprawdę to ciężkie do zniesienia. Wiadomo młody wiek, jest się nie cierpliwym ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Mam coś podobnego ...
Mam duze kompleksy z tego powodu, ale cóż zrobić. Tylko czekać
Jakoś większość już w tym wieku nie ma z tym problemów, ale akurat ja musze być wyjątkiem. Wk*********
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1161
F. masz cos podobnego jak na tej 1 fotce i takie cos jak ja miałem. Raczej tłuste cycki nie mają wpływu na sutki. Uważam że to hormony.

Zresztą patrz









Dlatego uważam że same sutki to sprawa hormonów.

Zmieniony przez - pan_iks w dniu 2007-08-13 12:59:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Panowie wprowadźcie dietę / aeroby / trening / spalacze
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 441
Dobre to jest na poprawienie sylwetki, ale nie wiem czy to ma wpływ szczerze mówiąc na same sutki. Niby takie sutki tworzą się bo na cyckach jest tłuszcz, ale widziałem większych grubasów i nie ma takich sutów. Moim zdaniem to hormony, ale nie zaszkodzi poćwiczyć. Ja ćwicze. Nie bede siedział bezczynnie ...

Czy miał ktoś coś podobnego i znikło mu to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 344
nie znikło i nie zniknie samo,taka twoja uroda ,pogodz sie z tym!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pielęgnacja twarzy dla mężczyzny

Następny temat

skurcz/przykórcz?

WHEY premium