SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lipne techniki Wing Tsun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 241843

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Cavior z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Na wspępie zaznacze że nie chcę urazić kogoś kto to trenuje jednak chcę uświadomić osoby które chciały by to trenować dla obrony że się to to tego wogule nie nadaje a co dopiero muwić o samoobronie kobiet!!!!!!!

Wszedłem na strone wing tsun i muszę podważyć skuteczność prezentowanych technik.

Po 1.Na zdjęciu na gurze widać technikę oborny przed prostym.Pozwole sobie uzasadnić jak gówniana jest ta technika.Opiszę jak ja bym tego gościa załatwił.Podszedłbym blisko prawie że na zasięg jego rąk.Szybkim doskokiem skruciłbym dystans a pozycja miszcza nie pozwoliła by mu zdążyć odskoczyć bo eliminuje ona skuteczną pracę nóg.Następnie z tego krutkiego dystansu szybko prosty a ręce pana miszcza daleko odsunięte od twarzy uniemożliwiły by jego zbicie.Ten cios dało by się zbić tylko z gardy bokserskiej gdzie ręce są blisko twarzy.Następnie obejżałem filmik zatytuowany obrona przed atakiem boxerskim.Jakim oni ****a prawem mogli to tak nazwać jak ten laik co niby atakował pojęcia o boxie nie ma a ciosy zadaław z takiej odległości że nawet twarzy by nie dosięgły.W ten sposób przed prostymi to może miszczo się bronić jak go taki laik atakuje ale niech tego ****a nie nazywają atakiem boxerskim bo to obraza dla boxu.

2.Druga sparwa to technika obrony przezd daniem z kolanka jak w muay thai a można to zobaczy pod tym linkiem http://www.wingtsun.pl/pics/akcja3_4.jpg .Więc po pierwsze to pan miszcz nie wiem że te kolano to się powinno zbijać do wewnątrz aby utrudnić powrót do pozycji i być jednocześnie skręconym w tym kierunku aby być przygotowanym na atak drugim.A tym czasem po jego zbiciu bez problemu stawiam nogę w dogodnej pozycji i z drugiego kolanka wale w ładnie odsłoniente żeberka bo ciało miszcza jest skręcone w nieodpowiednim kierunku i nieprzygotowane na atak z drugiego kolana.

3.Obrona przed atakiem zapaśniczym a tu link http://www.wingtsun.pl/techniki4.htm .Ja się na zapasach wogule nieznam ale śmiało mogę stwierdzić że na technika wogule się do tej obrony przed duszeniem nie nadaje.Ten sposub jest dziecinnie śmieszny bo niby jak by mu wyjechał w szyje z tej lapki na tyle skutecznie by tamten go puścił jak mają głowy jedna przy drugiej a dodatkowo bark duszącego jest nad jego barkiem co dodatkowo unieniemożliwia już i tak uniemożliwione przez krótki dystans takie wyjechanie łapaką jak na zdjęciu widać.Gochan gdzie jesteś :) oceń jako zapaśnik to czy udało by mu się obronić przed twoim duszeniem :).

Reszty z głópich technik już mi się nie chce obalać bo każdy kto umie myśleć logicznie sam to stwierdzi że jest to g**** warte i do obrony się nie nadaje.

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Dobra, wystarczy już tego.
Z prywatnymi wycieczkami na priv proszę.
Wątpię, żebyście sobie wzięli do serca więc zgodnie z zapowiedzią zamykam ten cyrk i to samo będzie z każdym tematem, który zmieni się w przepychanki (internetowych) wojowników.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7936 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45419
bruce
nie poznaje kolegi

nie chodzi mi tam o wing tsun ale o to ze napisales tak duzzoooooo i stosunkowo malo bledow

choc to "glopich" mogles napisac poprawnie [;P]



Zmieniony przez - Vanderlei w dniu 2002-01-05 01:13:54

a z was to dupy nie prowokatorzy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
brusie lee tez jestem pod wrazeniem wiec jednak potrafisz napisac cos od siebie co prawda pare bluzg rzuciles ale...
Co tego zdiecia to wyglada tak jakby koles walil proste w zwarciu haha.

Kask!

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nigdy dużo nie pisałem ale jak na ich stronie wyczytałem że to najbardziej zabujczy system na ziemi to się we mnie zagotowało.A bluzgów żeczywiście malutko żuciłem:)

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21743
Kurna Bruce cuż to za (pozytywna) przemiana?
Fajny tekst, ortograficzny i bez bluzgów.
Oby tak dalej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki :)

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na samym wstępie chciałbym podziękować bruce lee za analizę (bruce, jakaś przemiana w życiu?)... Cieszy mnie że ktoś podejmuje polemike...
Okay to zaczynamy od początku:
Ad.1 po pierwsze wiadomo że zdjęcia nie są zrobione podczas realnej walki, więc są tylko hm.. modelem...
spójrz jaką pozycję on ma na początku - 1 ręka wyciągnięta do przodu, druga na wyskości szyii, trochę z tyłu..., obydwie są na lini centralnej (linia centralna to ta która "wychodzi" ze środka na wprost Ciebie, na niej znajduje się najwięcej punktó witalnych)... praca nóg w wypadku jakim byś chciał gościa rozwalić... albo wchodzi tak jak na obrazku, albo zchofzi nna bok , nie przesuwają stóp, cały ciężar na jedną stronę...
a teraz najważniejsze..
większość bloków w VTK nie ma za zadanie zbić ciosu... blok tan-sao który widzisz na zdjątku jest wynikiem gardy... dziła on w przód (nie w bok) w taki sposób, że jakby gość dalej wchodził to by się na ten blok nadział... (ręce tworzą klin... to tak jakbyś trzymał ręce jak do pływania "strzałką" tylko że w przód)
..zastanawiam się jak chcesz go potraktować prostym skoro on między Tobą a sobą ma ręce? - musisz jedną zbić - i właśnie to jest pokazane na filmiku numero 2 (moim zdaniem trochę źle zatytułowany...)
proponuje żebyś zerknął na dwa zdjęcia http://www.wingtsun.zigzag.pl/ywt1.jpg i
http://www.wingtsun.zigzag.pl/ywt2.jpg
i przyjrzał sie pozycji... że niby jak chcesz kogoś położyc prostym kto trzyma tak ręce? widzisz jakieś dziury w
gardzie? musisz albo zbić rękę, albo wejść w gardę... jak chcesz to opiszę Tobie to dokładniej... (albo przyjdź na trening?)

co do tego kolanka 9nie wiem może jesteś twardy.. ale musisz zbitą nogę odstawić (a jak trafi łokciem w imęsień to może trochę cię bolec...) wierzysz że zdążysz kopnąć trugą nogą zanim on będzie cię bił po brzuchu???

no dobrze ad 3... wiem że tak technika jest dziecinnie prosta.. w innym (lepszym?)wykonaniu przekładasz rękę tyłem i chwytasz za oczodół... Bruce przyjrzyj się zdjęciu... on nie wyjechał mu złapki "z przodu"... on przełożył ręke w tył i go chwycił za główkę "od tyłu"...jak chcesz to sprawdź...trudno w takiej sytuacji dusić dalej... jak wykonasz poprawnie to zawsze zadziała (zdjęcie powinno być moim zdaniem lepiej opisane)..

ale chce podkreślić że WVT ma to do siebie że istnieje bardzo wiele możliwości przeprowadzenia obron i kontr... system ten nie udzy: jak gość robi tak tak i tak, to my zrobimy tak tak i tak

Dzięki za zainteresowanie

Krzysztof Kaczmarek
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Jak to "jak polozyc prostym"? Ty chyba nigdy nie widziales gardy bokserskiej? Bo to co pokazujecie na tych obrazkach to moze sie przydac jedynie to zlozenia rak do modlitwy, a nie do walki. Nic nie trzeba zbijac. Po prostu sie bije w buzke jak w worek.
2.Przede wszystkim to nikt tu kolanem nie kopie.Jakis gostek sobie po prostu opierajac sie o drugiego noge podnosi. Zarowno uchwyt rekoma, jak i ustawienie stopy podporowej, jak i pozycja ciala nic z kopaniem wspolnego nie maja.
3. Uchwyt za glowe moze miec dwa cele. Bicie po twarzy, lub sciagniecie na glebe. W obu wypadkach to co jest pokazane jest niewykonalne. To NIE JEST ZADNE DUSZENIE! A w oczodol to sobie mozesz co najwyzej swoj wsadzic. Jak zdazysz przed nokautem.
Ja nie watpieze macie wiele mozliwosci pozwolenia na obicie sobie twarzyczki.
Tak na marginesie jakis czas temu pozwolilem sobie na forum Vortalu Budo zmasakrowac inne techniki Leungtingowcow.

Paweł Ziółkowski


Zmieniony przez - Boruta w dniu 2002-01-06 14:56:16
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"że niby jak chcesz kogoś położyc prostym kto trzyma tak ręce? widzisz jakieś dziury w
gardzie? musisz albo zbić rękę, albo wejść w gardę" - ta garda to jedna wielka dziura nawet nic bym nie musiał zbić tylko bym wjechał w tą garde jak czołg a on by nic mojej gardzie boxerskiej niezrobił.A co do tej ręki klinu to ja napne brzuch a ty mnie nadziewaj ile chcesz w splot po żebrach zobaczymy kogo będzie bolało :)A jak już wspomniałem twarzy byś nic nie zrobił bo garda mnie słoni i jedyne co mógłbyś zrobić to mnie dźgnąć tym klinem gdzieś w korpus bo korpus jest spory i nie da go się tak zakryć żeby szczeliny nie było ale jak już wspomniałem niezrobiło by to na mnie wrażenia.A pięscią w korpus byś mnie nie walnął bo pięść jest już na tyle duża że przez garde nie przejdzie.

"wierzysz że zdążysz kopnąć trugą nogą zanim on będzie cię bił po brzuchu???" - oczywiście że zdąże bez najmniejszego problemu.

A tak wogule jak żeczywiście wierzysz w skuteczność swojej sztuki to nic niestoi na przeszkodzie aby się udał do najbliższego klubu boxerskiego i się sprawdził.A jak twierdzisz że jeszcze za mało umiesz to namów mistrza swojego żeby się przeszedł i udowodnił skuteczność swojej sztuki.

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli juz damy sie zlapac za szyje tak jak na zdjeciu,
to o ile on bedzie stal w miare prosto, nie bedzie
za specjalnie chowal glowy ani nam tego karku zbyt
mocno skrecal w dol to mozliwe bywa zlapanie pod nos lub
za oczy ew. wlosy i odciagniecie jego glowy w tyl, co
umozliwia dalsza akcje. Przy niedopietym uchwycie - kiedy
jedna reka nie trzyma drugiej - moze tez udac sie
wyjscie glowa przez chwyt za trzymajaca reke i czesciowe
jej wykrecenie lub przeprostowanie. Przy dobrze zalozonym
uchwycie za szyje tego rodzaju jak na zdjeciu skrecenie i
sciagniecie w dol jest bardzo silne i szybkie, a chwytanie
za twarz nie jest mozliwe. Zostaje sie blyskawicznie sprowadzonym do trzymania na ziemi, ktore przy silnym
przeciwniku ktory ma pojecie jest tak bolesne, ze normalnie zatyka. Mozna probowac ratowac sie ktoryms z wyjsc z tego trzymania (o ile nie jest szczelne), albo w drodze na ziemie
poprzez obalenie - zaleznie od tego jak jestesmy sciagani -skretowe albo w tyl (oba nie do opisania) i pozniej na
ziemi znajdujesz sie na gorze i jest pare opcji na rozwiazanie tego chwytu za szyje. Byle sie nie dac przekrecic na dol to sie jakos wylizie. Natomiast
uderzenia w szyje tak jak na zdjeciu sobie naprawde w tej sytuacji kompletnie nie wyobrazam. Zwykle nie mam zwyczaju
krytykowac tego co kto robi, bo to nie moja sprawa, ale
na widok tego nie moglem sie powstrzymac.

To samo z przechwytem tej mawaszki. Jak juz sie udalo
mimo iscie kosmicznej pozycji wyjsciowej obroncy te noge
zlapac, to czemu nie zrobic jakiegos przyzwoitego wykonczenia akcji? Na przyklad porzadnego podciecia
przy ktorym gosciu wyfrunie na dwa metry w gore i padnie
prosto na czache? Jak ktos jest w miare rozciagniety, to podejrzewam, ze moglby sie po takim pchnieciu jak jest na
zdjeciu pokazane nawet w ogole nie przewrocic.

Pawel
http://www.karate.alpha.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bo te ich techniki są wogule wszystkie do dupy a jak stoją to jakby mieli jakiegoś platfusa ))))))) ale najlepsze z tego wszystkiego jest to co napisali na wsojej stronie że to najlepszy system, najbardziej zabujczy itp toć to ****a o pomste do nieba się prosi!!!!!!Powinni to jak najszybciej przeprawić że jest najbardziej zabujczy ze wszystkich ale dla tego kto go trenuje.



"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez ciebie"
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co to jest Shorinji Kempo?

Następny temat

Capoeira w Lublinie ? Co sądzice o niej ?

Wiecej