Po siłowni, o siłowni

Ilość wyświetleń tematu: 2188

...
Żródło: sport.wp.pl, 30-10-05, 13:21

Hokeiści Toronto Maple Leafs ponieśli szóstą porażkę w obecnym sezonie ligi NHL. W sobotę przegrali na własnym lodowisku z Ottawa Senators 0:8. W składzie gospodarzy zabrakło Mariusza Czerkawskiego.

Spotkanie w Air Canada Centre, które oglądało blisko 20 tysięcy widzów, miało dwóch bohaterów. Dany Heatley oddając siedem strzałów zdobył cztery gole dla "Senatorów", a bramkarz tej drużyny Dominik Haszek obronił wszystkie 27 uderzeń graczy Maple Leafs. Czech nie puścił gola w meczu NHL po raz 65. w karierze.

"Taki mecz to sama radość - powiedział po spotkaniu Heatley, który do zespołu z Kanady przeszedł przed tym sezonem z Atlanta Thrashers. - Na razie jestem bardzo zadowolony z pobytu w Ottawie. Miasto jest piękne, gram we wspaniałej drużynie, więc czego chcieć więcej...".

Heatley w dziewięciu dotychczasowych meczach w ekipie Senators uzyskał 16 punktów w punktacji kanadyjskiej.

Zespół z Ottawy z dorobkiem 16 punktów (osiem zwycięstw i jedna porażka) prowadzi w tabeli Northeast Division. "Klonowe Liście" z 12 punktami są na ostatnim miejscu w tej dywizji - w 11 meczach zespół Mariusza Czerkawskiego zanotował pięć wygranych i sześć porażek, z czego dwie po dogrywce i rzutach karnych.

Sobota na lodowiskach NHL należała do drużyn przyjezdnych, które wygrały 9 z 13 meczów.

11. zwycięstwo odniósł najlepszy do tej pory zespół rozgrywek - Detroit Red Wings, który pokonał w Chicago tamtejszych Blackhawks 4:2.

Po dwóch tercjach był remis 2:2, ale w ostatniej części gry rosyjskiego bramkarza gospodarzy Nikołaja Chabibulina pokonali Czech Robert Lang i Szwed Henrik Zetterberg.

Jeszcze 12 minut przed końcem meczu hokeiści New York Islanders prowadzili z Buffalo Sabres 4:3, by przegrać 4:6. Zespół "Szabli" trzykrotnie w końcówce meczu wykorzystał okresy gry w przewadze i po trafieniach Daniela Briere'a, Tima Connolly'ego i Czecha Alesa Kotalika odniósł siódme zwycięstwo w sezonie.

W bramce ekipy z Buffalo po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Martin Biron, który popisał się 33 udanymi interwencjami.

Po raz jedenasty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców Jaromir Jagr. Występujący w New York Rangers Czech poprowadził swoją drużynę do wyjazdowego zwycięstwa nad Montreal Canadiens 5:2. Dwa gole dla Rangers uzyskał Dominic Moore, a inny Czech Martin Rucinsky strzelił bramkę i zanotował jedną asystę.

Po pierwszej tercji goście prowadzili już 3:0, a bramkarz Canadiens Jose Theodore zanotował tylko siedem udanych interwencji i w dalszej części gry zastąpił go Yann Danis.

Pierwszej porażki w tym sezonie w regulaminowym czasie gry doznała drużyna Nashville Predators, która przed własną publicznością uległa Edmonton Oilers 1:5.

Na wyróżnienie w ekipie gości zasłużył występujący trzeci sezon w NHL Czech Ales Hemsky, który zdobył jednego gola i przy trzech asystował.

Hokeiści z Nashville, którzy rozpoczęli sezon od ośmiu kolejnych wygranych, po golu Martina Erata objęli prowadzenie w czwartej minucie gry, ale kolejne bramki były dziełem wyłącznie graczy "Nafciarzy".

...
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2102
O Oliwie i Wolskim też cicho
Coś mi się wydaje że polski hokej leży i kwiczy na całego.
...
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Po kontuzji wrócił Matt Sundin i Czerkawski out. Natomiast Oliwe wygryzł Patrick Eliasz. A Wolski mimio zdobycia bramki w ostatnim meczu, podobno słabo się sprzedaje medialnie i marketingowo, za niego powrucił Milan HaJDUK.A on ma szaleć na farmie.