SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Liczyć kalorie czy makro?

Wysłana -
Które źródła są wiarygodne i sprawdzone?
Wysłana -
oparte na badaniach naukowych,lub na ogarnietych dietetykach :) To nie jest łatwe,bo zdarza sie i tak ze jest artykul w sieci broniacy jakas teze, np low carb jako jedyna droge do spalania tluszczu, pod artykulem bardzo wiele bibliografii...ktora zupelnie zaprzecza argumentom w artykule :) tylko ze malo kto sprawdza bibliografie, trudno sie dziwic
Wysłana -
Dlatego myślę, że dobre źródła to też nie wszystko, bo jeszcze potrzeba kompetentnych ludzi do poprawnego interpretowania tych informacji. Teraz popularnym hasłem jest "myślcie samodzielnie", no i ot co z tego wynika.
Wysłana -
po czesci sie zgodze. Dochodzisz do ciekawych wnioskow,jednak w dzisiejszym czasie ludzie lubią byc lekarzami i dietetykami sami dla siebie. No moze z mala pomoca "doktora google" :) co jest podejsciem oczywiscie wysoce nie rozsadnym

Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2018-07-06 07:58:11
Wysłana -
Gdyby tłuszcz nie odkładał się w tkankę tłuszczową, to mielibyśmy cudowną dietę do budowania masy mięśniowej. Nikt by nie musiał redukować i budowałby same mięśnie.
Wysłana -
Tłuszcz nie ma mocy odkładania się w tkankę tłuszczową?
Przecież to nawet logicznie nie ma sensu. Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.

Węglowodany to preferowane źródło energii dla naszego organizmu, stanowią główne paliwo dla naszych mięśni - dla osób aktywnych fizycznie są niezbędne do poprawy zdolności wysiłkowych i utrzymania intensywności na wysokim poziomie w przeciwieństwie do tłuszczy które są wolno uwalniane.
Wysłana -
Dobrze, już zrozumiałem, liczą się tylko kalorie.

Zmieniony przez - venix94 w dniu 2018-07-07 05:51:21
Wysłana -
venix94
Dobrze, już zrozumiałem, liczą się tylko kalorie.

Zmieniony przez - venix94 w dniu 2018-07-07 05:51:21

Chyba nie. Licza sie kalorie i rozklad makro. Mysle, ze wyliczenia z kalkulatorow itp mozna potraktowac jedynie jako baze do ulozenia diety dla siebie. Mozna skorzystac z kalkulatora, ale potem obserwowac i ew korygowac i watpie, zeby zrobil to za nas dietetyk.
Wysłana -
jedno wychodzi z drugiego, z makro wychodzą kalorie i na odwrót.
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź