SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Liczyć kalorie czy makro?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11945

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1113
Cześć.

Na początku myślałem, że jeśli chcę schudnąć to muszę utrzymywać ujemny bilans kaloryczny i tyle, potem dowiedziałem się o makroskładnikach i o tym, że to węglowodany odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej, a tłuszcze nie. Nie wiem jak to jest z białkiem, czytałem, że może zostać wykorzystane jako energia, tyle, że to nieefektywny proces, ale czy można od niego tyć? To białko będzie spalane kiedy jest go nadmiar w organizmie, czy kiedy brakuje energii? Węglowodany odkładają się w tłuszcz kiedy jest ich za dużo, czy kiedy został przekroczony ogólny bilans kaloryczny ze wszystkich makroskładników?

Np. Potrzebuję 2300 kcal, aby utrzymywać wagę, zjadłem 2400 kcal białek i tłuszczy i 5 kcal węglowodanów. W tłuszcz zamieni się tylko 5 kcal, czy 105?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Niestety padłes ofiarą mitów. Twoj post jest pełen sprzecznosci. Jak mozna liczyc makro nie licząc kalorii ? :) jedno wynika z drugiego, podstawa dietetyki przeliczanie itd. Nieprawdą okrutną jest ze tyje się od węglowodanów a od tłuszczu nie. Tyje się od nadmiaru kalorii. A ostatniego zdania to wogole nie rozumiem :D "Np. Potrzebuję 2300 kcal, aby utrzymywać wagę, zjadłem 2400 kcal białek i tłuszczy i 5 kcal węglowodanów. W tłuszcz zamieni się tylko 5 kcal, czy 105?" rozjasnij
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33067 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Jak wyżej. Jedno bez drugiego nie działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Niektórzy mają "fazę" na zapełnienie tylko odpowiedniej puli białka w diecie...inni zapełniają i białka i węgle okołotreningowo...ale jak wyżej chłopacy napisali - jedno bez drugiego nie działa, zatem i makro, ale i kalorie dzienne/ tygodniowe są istotne :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1113
Chodziło mi o to, że w przypadku gdyby w tłuszcz odkładały się tylko węgle to pomimo przekroczenia kaloryczności o 105 kcal, odłożyło by się tylko te 5 kcal z węgli. Mam nadzieję, że jasne?

No nawet w galileo na TV4 widziałem odcinek o low carb, czy jakoś tak, gdzie mówili, że dieta pozbawiona węglowodanów nie skutkuje przyrostem tkanki tłuszczowej.


Zmieniony przez - venix94 w dniu 2018-07-05 08:49:57
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Eh no i to wlasnie media robią ze społeczenstwem. Teraz kogo nie spytam, gruby czy chudy ...obojetne każdy mowi ze aby chudnac trzeba zredukowac węgle.... bzdura.Rzetelne badania naukowe dowiodły że dieta low carb miała wyższośc nad dietą high carb tylko dlatego że W DIETACH LOW CARB BYŁO ISTOTNIE WIECEJ BIAŁKA , ktore poprawia termogeneze poposilkową (w uprocszczeniu spalanie tluszczu) ,poprawia kontrole łaknienia i przedluza uczucie sytości. W ekperymentach gdzie bialka była taka sama ilosc, a jedynie diety rozniły sie diametralnie iloscia weglowodanow , dieta high carb SKUTKOWAŁA WIEKSZA UTRATĄ TKANKI TLUSZCZOWEJ. Low carb to utrata głownie wody i LBM (suchej masy). Znasz angielski to poszukaj na pubmed badanie Kevina Halla o ludziach zamykanych w komorach metabolicznych-wiec metodyka badania na bardzo wysokim poziomie


Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2018-07-05 09:17:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1113
Czyli tak czysto teoretycznie to nie spożywając węgli w ogóle i tak przytyjemy od nadwyżki kalorii? Mógłbyś się jeszcze wypowiedzieć o produktach typu Light np. jogurt, czy odtłuszczony twaróg. Lepiej do surówki dodać łyżeczkę śmietany 18% czy jogurt light, który ma więcej węgli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Dokładnie tak - nadwyżka kalorii. Na tym bazują diety ketogeniczne. Gdy nie ma węgli organizm pozyskuje też cukry w procesie glukoneogenezy z niecukrowych substratów (tłuszcze,bialka,ciała ketonowe) Co do pytania o produkty light to ja tutaj się nie patyczkuje z takimi kosmetycznymi zmianami. Smietany 18% raczej nie daje ludziom. Zazwyczaj zwykly jogurt naturalny. Nie light. Ale nie jest to regula,jak bardzo tniesz kalorie,to wybierz jogurt light. Jak robisz masę to łyżka śmietany 18% Cie nie zabije
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1113
Ciekawe jest to jak skrajnie sprzeczne informacje można pozyskać z netu. Z tego co czytałem, byłem przekonany o tym, że tłuszcz nie odkłada się w tłuszcz, bo nie ma takiej mocy :). Nie byłem tylko pewny, czy węgle się odkładają po przekroczeniu kaloryczności innymi makrosami, ale jak się okazuje tylko bilans kaloryczny się liczy. Właściwie mi to na rękę, bo nie gustuję w mięsnych i tłustych potrawach, głównie jadam węgle. To chyba wszystko, dziękuję za szybką pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
oczywiscie ze sprzeczne. Wypowiadać w temacie dietetyki chce się każdy. rzecz w tym ze nie każdy potrafi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Teraz to kazdy chce zaistnieć , nowe teorie wymyślają i bzdury wypisują . Najlepiej wiedzę czerpać z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta

Następny temat

redukcja a wyjazd i praca fizyczna

WHEY premium