SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Licze na wasza Pomoc

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam panowie, pisze tutaj gdyz licze, ze pomozecie mi. Mam nadzieje, ze nie bedziecie miec do mnie pretensji, o to, ze poruszam tematy i pytania, ktore pewnie byly juz zadawane na forum. Jestem skazany na tp.sa, a przy moim bardzo slabym sprzecie internet, a to forum w szczegolnosci chodzi bardzo, bardzo wolno. Dlatego nie piszcze, ze odpowiedz jest kilka postow nizej, czy zebym poszukal - poprostu nie moge. Jezeli to mozliwe wklejajcie linki - bedzie latwiej, lub wklejajcie tekst. Bede bardzo wdzieczny.

Mam 17 lat, 181cm wzrostu i 72kg wagi. Do tej pory prowadzilem bardzo zly tryb zycia, malo ruchu, snu, duzo alkoholu, slodyczy itd, itp. Postanowilem to jednak zmienic i znalazlem to forum. Jestem bardzo niezadowolony ze swojej budowy ciala. Mam slabo rozwiniete miesnie, odlozona tkanke tluszczowa na brzuchu i nogach, slaba kondycje. Wplyw na to wszysto mial wypadek - 2 lata temu potracil mnie samochod. Do czasu wypadku nie bylo ze man tak zle, cale dnie na boisku, sporo sportow. Potem jednak dlugo lezalem w szpitalu, nastepnie bylem przykuty do lozka. I przez prawie 2 lata nic ze soba nie robilem. Zauwazylem jednak jak jest zle i postanowilem to zmienic.

Od 2 tygodni codziennie rano cwicze [przysiady, brzuszki, sklony...] przez 15-20min, nastepnie biegam ok. 25-35min. Pije duzo wody, zrezygnowalem ze slodyczy, staram sie jesc duzo owocow. Wiem, ze to za malo.

Chcialbym Was prosic jako expertow w tej tematyce o:

1) Dobra diete, po pierwsze chce spalic zbedny tluszcz, przybrac na wadze (przyrost miesni). Napiszcze prosze przykladowa diete, czego jesc wiecej, czego mniej, a czego w ogole nie ruszac. Chcialbym tez wiedziec jak rozkladac posilki, czy jesc 3 razy dziennie z przekaskami, czy 5. Kiedy jesc wecej, kiedy mniej. Wracajac do przekasek to co to moze byc? Jezeli owoce to jakie(slyszalem, ze sa owoce wysoko kaloryczne, ktorych nalezy sie wystrzegac), jakie warzywa sa najlepsze, co jeszcze moze sluzyc jako przekaska(jogurt, orzechy[jakie]...). Co jesc przed bieganiem, a co przed rozgrzewka i treningiem. Jezeli ktos ma liste produktow i ich wartosc energetyczna, jakas diete w formacie np. dokumentu Word'a lub cokolwiek przydatnego bylbym wdzieczny gdyby mi ja wyslal na adres: [email protected].

2) Jakie cwiczenia powinienem wykonywac. Ile razy w tygodniu i ile czasu na nie poswiecic. Czy trenowac tylko rano, czy np. 3 razy dziennie. Jezeli macie jakies ciekawe zestawy mozecie je wyslac na e-maila: [email protected]

3) Wiem, ze sa rozne produkty/tabletki/odzywki wspomagajace rozbudowe miesni, nie chodzi mi o zadne anaboliki. Co moglibyscie polecic na poczatek, ile tego uzywac i kiedy (rano, wieczorem, przed treningiem). Chcialbym takze wiedziec, gdzie mozna je dostac(mieszkam w w-wie) lub jezeli jest to mozliwe czy mozna je zamowic przez internet lub telefon. Przy podawaniu odzywek umieszczajcie ich orientacyjna cene, jezeli ja znacie.

4) Jako, ze na moim ciele odlozyla sie spora ilosc tluszczu chcialbym wiedziec, czy na rynku sa jakies kremy lub cokolwiek innego redukujace jego ilosc. Co chwile slyszy sie w telewizji, ze jakis tam krem redukuje ilosc tluszczu o np.25% Czy one dzialaja, jaki krem jest najlepszy?

5) W TV czesto tez leca reklamy z urzadzeniami stymulujacymi prace miesni - np. ta z mistrzem Polski w kulturystyce. Czy te urzadzenia naprawde dzialaja, czy sa jakies skutki uboczne? Jezeli sa skuteczne to jak dlugo mozna je stosowac(na dzien) i po jakim czasie spodziewac sie ewentualnych efektow.


To chyba wszystko o co chcialem Was prosic. Licze na odzew, a za kazda pomoc/rade bede bardzo wdzieczny i moze sam kiedys bede pomagal nowym, niedoswiadczonym uzytkownikom forum takim jak ja teraz.

Pozdrawiam
Tomek Borucki vel. Tommy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1) Czytalem na jednej ze stron, ze bardzo pomocna w spalaniu tluszczu jest kofeina. Czy to prawda? Jezeli tak to ile nalezy jej pic[2, 3, 6 razy dziennie?] i z ilu lyzeczek ma sie skladac kawa? Jezeli warto ja pic, to, ktora jest najlepsza?

TAK POMAGA W SPALANIU TLUSZCZU, ALE W POLACZENIU Z ASPIRYNA I EFYDRYNA (STANOWCZO ODRADZAM), SAMA W SOBIE MA NIEWIELKI EFEKT

2) Biniu pisales, ze jako przekaski jadasz np. nasiona czy orzechy. Gdzies wyczytalem, ze maxymalna ilosc tluszczu to 1g/kg wagi ciala(10-15% dziennej ilosci kalorii), czyli jezeli waze 70kg to moge zjesc 70g tluszczu na maxa. Ale w 100g orzechow laskowych(mala torebka) jest az 63g tluszczu. Czy to oznacza, ze moge jako przekaski jesc 5-10 orzeszkow?

NIE 10% TLUSZCZU W DIECIE RO ZDECYDOWANIE ZALECENIE DLA DIETY NISKOTLUSZCZOWEJ (CZYT. NIENAJLEPSZEJ DLA ZDROWIA CZLOWIEKA)

3) Trenowac moge tylko rano, czyli okolo 4.30-5... Ile nalezy odczekac po zjedzeniu sniadania(bogatego w bialko), aby moc przystapic do treningu? Mozna od razu po jedzeniu? Licze, ze tak, gdyz o 7 musze wyjsc z domu do szkoly, a chcialbym trenowac przynajmniej 1-1.5h

SAM TRENUJE RANO (OKOLO 5-30)
PRZED TRENINGIEM (JAKIES 15MIN) PIJE ODZYWKE BIAKOWA (OK 30G)
PO TRENINGU 30-50G BIALKO PLUS 10-20G OLIWY

4) Jakie mleko jest najlepsze, chodzi ilosc tluszczu 0,5% czy np. 3,2%? Czy lepiej pic mleko gotowane, czy prosto z lodowki?

PELNE NAJLEPIEJ (CZT. SZYBCIEJ) UHT

5) Czy moglby mi ktos polecic jakies odzywki, czyli jaka jest najlepsza na po treningu, co pomaga w spalaniu tluszczu, a co mozna jesc w miejsce posilkow(jezeli takie cos istnieje), w szkole spedzam wieksza czesc dnia i nie moge jesc 5 posilkow dziennie, gdyz w domu jestem dopiero o 17:00. Co moglbym jesc w szkole?

JAK PISALEM
OSTATNIO SUSZE SOHIE SZYNKE DROBIOWA Z PRZYPAWAMI
JESLI MOZESZ PIJ ODZYWKE BIALKOWA Z TLUSZCZEM

6) Czemu wszystko co dobre, albo jest bogate w tluszcz, albo jest niezdrowe albo nie wiadomo co jeszcze;PPP

PRODUCENCI TWORZA PRODUKTY TAK, ABY JE SPRZEDAC, CZYLI MUSZA BYC JAK NAJBARDZIEJ SMAKOWITE , A ABY TO UCZYNIC LADUJA TO CUKRAMI (SUBSTANCJA UZALEZNIAJACA)

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 268 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6836
1)Dieta to połowa sukcesu. Powiedzenie to odnosi się do wszystkich, zwłaszcza do tych których ambicje sięgają mistrzowskiego podium. Każdy z ćwiczących chce być wielki, silny i proporcjonalnie umięśniony. Artystycznego wyrzeźbienia swego ciała można dokonać tylko przez systematyczny trening i właściwe odżywianie. Mistrzowie kulturystyki twierdzą, że 50 % swoich sukcesów zawdzięczają odpowiedniej diecie. Nawet najlepszy i najcięższy trening niewiele da, jeżeli nie będzie poparty odpowiednio dobrym pożywieniem. Dieta decyduje o kształcie i jakości mięśnia. Zdobycie około 9 kg "czystej " masy mięśni wymaga systematycznego treningu i diety w okresie od 16 - 24 miesięcy. Podstawowe wskazówki dotyczące diety można ująć w następujący sposób:
- Powinno się spożywać 5 - 6 posiłków dziennie co 2,5 - 3 godziny. Każdy posiłek powinien być zaplanowany i zawierać taką liczbę kalorii aby zaspokoić wydatek energii.
Klasyczna dieta kulturystyczna powinna być oparta na węglowodanach (3 części pożywienia), proteinach (2 części) i tłuszczach (1 część). Praktycznie dzienna dieta powinna zawierać 60 % węglowodanów, 30 % protein, 10 % tłuszczu.

7.30 Pierwszy posiłek
- 100 g -150 g płatków owsianych
- 30g rodzynek
- mleko odtłuszczone lub woda
- 4 - 6 białek z jaj

9.00 Trening

10.30 po treningu
- 70g - 80g odżywki węglowodanowej

11.30 Drugi posiłek
- 150g - 200g piersi z kurczaka
- 80g - 100g ryżu
- porcja warzyw

15.00 Trzeci posiłek
- 200g piersi z kurczaka, indyka, cielęciny lub
- 200g - 300 g ryby ( dorsz, mintaj, morszczuk, tuńczyk )
- 100 g ryżu lub kaszy albo 300 g ziemniaków
- porcja warzyw

18.00 Czwarty posiłek
- tak jak posiłek trzeci

21.00 Piąty posiłek
- 30 g ryżu lub 2 kromki chleba razowego
- 4 - 6 białek z jaj
- owoce

Godzina przed snem
- odżywka wysokobiałkowa

UWAGA !!!!!
Rezygnujesz całkowicie z cukru i soli. Dziennie wypijasz 2-3 litry wody. Mięso i ryby gotowane lub smażone na teflonie bez tłuszczu. Jaja gotowane.
Wszystkie produkty ważymy przed ugotowaniem !!!
Napisałem tu o odżywkach jeśli ktoś zaeansowany chciałby spróbować tą dietę.

2) O jakie ćwiczenia ci chodzi siłowe czy aerobowe?
3)Zajrzyj na tą stronkę www.rsport.pl. Jest tam wiele odżywek do wyboru.Ja nie wiem co chcesz ze sobą zrobić,jeśli chcesz spalsć tłuszcz myślę że dobra będzie l-karnityna,którą znajdziesz na tamtej stronie.Co do tego jak używać-tam masz opis.
4)Mówiłem l-karnityna 60 tabletek 47zł firmy Olimp
5)Czy działają to na pewno.Jeśli coś takiego się nosi to mięśnie wykonują ćwiczenia izometryczne.Stałe skurcze i rozkurcze.To może być nawet dobre.




songo145
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1) Dobra diete, po pierwsze chce spalic zbedny tluszcz, przybrac na wadze (przyrost miesni). Napiszcze prosze przykladowa diete, czego jesc wiecej, czego mniej, a czego w ogole nie ruszac. Chcialbym tez wiedziec jak rozkladac posilki, czy jesc 3 razy dziennie z przekaskami, czy 5. Kiedy jesc wecej, kiedy mniej. Wracajac do przekasek to co to moze byc? Jezeli owoce to jakie(slyszalem, ze sa owoce wysoko kaloryczne, ktorych nalezy sie wystrzegac), jakie warzywa sa najlepsze, co jeszcze moze sluzyc jako przekaska(jogurt, orzechy[jakie]...). Co jesc przed bieganiem, a co przed rozgrzewka i treningiem. Jezeli ktos ma liste produktow i ich wartosc energetyczna, jakas diete w formacie np. dokumentu Word'a lub cokolwiek przydatnego bylbym wdzieczny gdyby mi ja wyslal na adres: [email protected].

JEST BARDZO TRUDNO BUDOWAC MASE MIESNIOWAI JEDNOCZESNIE TRACIC TLUSZCZ
Z OPISU WNIOSKUJE, ZE JESTES POCZATKUJACY, WIEC JESTES W LEPSZEJ SYTUACJI, GDZY MOZE UDA CI SIE TO OSIAGNAC, MADRA DIETA I TRENINGIEM (PATRZ PONIZEJ)
DIETA:
POLECAM DIETE OPARTA O PRODUKTY NATURALNE (JAK NAJMNIEJ PRZETWORZONE)
OPARTA NA MIESIE, ZDROWYCH TLUSZCZACH (NP. RYBY, OLIWA Z OLIWEK), RYBACH, WARZYWACH (DOWOLNYCH, IM BARDZIEJ ZROZNICOWANE KOLORYSTYCZNIE TYM LEPIEJ), OWOCACH (Z UMIAREM), ORZECHACH, NASIONACH, ORAZ EW. PRZETWORACH MLECZNYCH (JESLI TWOJ ORGANIZM RADZI SOBIE Z NIMI)
CO ILE JESC JESLI MOZESZ I JESTES GLODNY TO CO 3 H, JESLI NIE TO JASNE JEST ZE W INNYCH ODSTEPACH CZASOWYCH (I NIE JEST ZBYTNIO WAZNE CO ILE JESZC, ALE CO JESZ, I ILE)
GLOWNA ROLE PELNIA KALORIE ORAZ ILOSC BIALKA (1,5 DO 2,2G NA KG CIALA)
JA JAKO PRZEKASKI UZYWAM MIESO (CZASAMI SUSZONE), WEDLINY, ORZECHY, NASIONA)
CO PRZED TRENINGIEM (DOWOLNYM):POLECAM BIALKO OKOLO 20-30G
PO TRENINGU: BIALKO PLUS ZDROWY TLUSZCZ

2) Jakie cwiczenia powinienem wykonywac. Ile razy w tygodniu i ile czasu na nie poswiecic. Czy trenowac tylko rano, czy np. 3 razy dziennie. Jezeli macie jakies ciekawe zestawy mozecie je wyslac na e-maila: [email protected]

BRON BOZE 3 RAZY DZIENNIE

polecam nastepujacy link ze stron kulturystyki
www.kulturystyka.pl/art/hst.htm

3) Wiem, ze sa rozne produkty/tabletki/odzywki wspomagajace rozbudowe miesni, nie chodzi mi o zadne anaboliki. Co moglibyscie polecic na poczatek, ile tego uzywac i kiedy (rano, wieczorem, przed treningiem). Chcialbym takze wiedziec, gdzie mozna je dostac(mieszkam w w-wie) lub jezeli jest to mozliwe czy mozna je zamowic przez internet lub telefon. Przy podawaniu odzywek umieszczajcie ich orientacyjna cene, jezeli ja znacie.

PRZY DOBRZE SKONSTRUWANEJ DIECIE NIE POTRZEBUJESZ WIELE ODYWEK (WBREW TEMU CO MOWIA INNI POLECAM JEDYNIE MULIWITAMINE ORAZ MINERALY, PLUS EW. ODZYWKE BIALKOWA
CO I JAK SPOZYWAC NAPISALEM PRZY OKAZJI DIETY
SKLEP INTERNETOWY ZNAJDZIESZ NA TYCH STRONACH

4) Jako, ze na moim ciele odlozyla sie spora ilosc tluszczu chcialbym wiedziec, czy na rynku sa jakies kremy lub cokolwiek innego redukujace jego ilosc. Co chwile slyszy sie w telewizji, ze jakis tam krem redukuje ilosc tluszczu o np.25% Czy one dzialaja, jaki krem jest najlepszy?

NIE ICH DIZALANIE (JESLI JAKIEKOLWIEK) JEST MINIMALNE ORAZ KROTKOTRWALE

5) W TV czesto tez leca reklamy z urzadzeniami stymulujacymi prace miesni - np. ta z mistrzem Polski w kulturystyce. Czy te urzadzenia naprawde dzialaja, czy sa jakies skutki uboczne? Jezeli sa skuteczne to jak dlugo mozna je stosowac(na dzien) i po jakim czasie spodziewac sie ewentualnych efektow.

TE URZADZENIA SA PRZEZNACZONE DLA PACJENTOW SZ[PITALI ORAZ OSOB NIE MOGACYCH CWICZYC I JAKO TAKIE DZIALAJA
DLA POZOSTALYCH OSOB NIE POLECAM ICH

W PRZYPADKU DALSZYCH PYTAN - ZADAJ JE

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na poczatek dziekuje za odpowiedz, szczegolnie za diete, to co napisales razem z radami Binia napewno bardzo mi pomoglo.

2) O jakie ćwiczenia ci chodzi siłowe czy aerobowe?

Interesuja mnie zarowno cwiczenia aerobowe jak i silowe, jezeli bedziesz polecal jakies cwiczenia to kieruj sie faktem, ze jestem poczatkujacy i nie chcialbym na poczatek dostac czegos czemu nie podalam.

Pozdrawiam
Tomek Borucki vel. Tommy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W PRZYPADKU DALSZYCH PYTAN - ZADAJ JE

Chetnie skorzystam z tej mozliwosci ;)

JEST BARDZO TRUDNO BUDOWAC MASE MIESNIOWAI JEDNOCZESNIE TRACIC TLUSZCZ
Z OPISU WNIOSKUJE, ZE JESTES POCZATKUJACY, WIEC JESTES W LEPSZEJ SYTUACJI, GDZY MOZE UDA CI SIE TO OSIAGNAC, MADRA DIETA I TRENINGIEM (PATRZ PONIZEJ)
DIETA:
POLECAM DIETE OPARTA O PRODUKTY NATURALNE (JAK NAJMNIEJ PRZETWORZONE)
OPARTA NA MIESIE, ZDROWYCH TLUSZCZACH (NP. RYBY, OLIWA Z OLIWEK), RYBACH, WARZYWACH (DOWOLNYCH, IM BARDZIEJ ZROZNICOWANE KOLORYSTYCZNIE TYM LEPIEJ), OWOCACH (Z UMIAREM), ORZECHACH, NASIONACH, ORAZ EW. PRZETWORACH MLECZNYCH (JESLI TWOJ ORGANIZM RADZI SOBIE Z NIMI)
CO ILE JESC JESLI MOZESZ I JESTES GLODNY TO CO 3 H, JESLI NIE TO JASNE JEST ZE W INNYCH ODSTEPACH CZASOWYCH (I NIE JEST ZBYTNIO WAZNE CO ILE JESZC, ALE CO JESZ, I ILE)
GLOWNA ROLE PELNIA KALORIE ORAZ ILOSC BIALKA (1,5 DO 2,2G NA KG CIALA)
JA JAKO PRZEKASKI UZYWAM MIESO (CZASAMI SUSZONE), WEDLINY, ORZECHY, NASIONA)
CO PRZED TRENINGIEM (DOWOLNYM):POLECAM BIALKO OKOLO 20-30G
PO TRENINGU: BIALKO PLUS ZDROWY TLUSZCZ

Owszem jestem poczatkujacy, wlasciwie dopiero zaczynam ;) Piszesz, ze warto jesc orzechy, czy maja to byc jakies konkretne, czy jest to zupelnie obojetne? To samo tyczy sie nasion, jakie polecasz? Moglbys wymienic wiecej produktow, w ktorych wystepuje zdrowy tluszcz? Jaka jest odpowiednia ilosc kalori na dzien dla 17 letniego chlopaka o wadze 72kg, mozesz podac wzor matematyczny, zebym mogl sobie to policzyc. W jednym z tematow przeczytalem, ze mozna jescy platki sniadaniowe, najlepiej owsiane, czy mozna jesc np. platki pszenne w miodzie? Czy w ogole polecasz platki jezeli tak to jakie? Piszesz, ze jako przekasek uzywasz np. wedlin. Czy jest to sama wedlina, czy np. wedlina z chlebem(kanapka), jezeli z chelbem to wydaje mi sie, ze najlepiej jesc chleb razowy, a czy mozna jesc 'zwykly' chleb? Wiesz gdzie moglbym znalezc wykaz produktow wraz z iloscia kalori jakie zawieraja, moze masz takie cos i moglbys mi podeslac[e-mail: [email protected]]? I chyba ostatnie jak narazie pytanie odnosnie diety czy mozna jesc dzemy, jesli tak to jakie?

Mam tez pytanie odnosnie cwiczen, do tej pory nie interesowalem sie kulturystyka, ani niczym z nia zwiazanym i po odwiedzeniu kilku stron na forum spotkalem sie z wieloma nazwami cwiczen, ktorych nie moge zrozumiec, np. martwy ciag. Na czym polega to cwiczenie?

Dziekuje za odpowiedz, bardzo mi pomogles ;) Postaram sie zastosowac do Twoich rad i licze, ze osiagne to do czego daze, czyli piekne zdrowe cialo i ani grama tluszczu(no moze troszeczke).

Pozdrawiam
Tomek Borucki vel. Tommy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
>Jezeli ktos ma liste produktow i ich wartosc energetyczna

http://republika.pl/ikoiko/tabele.html

Co do ćwiczeń poszukaj w dziale trening lub pod tymi adresami:

http://priv.ciechnet.pl/dso/trening.htm
http://www.kulturystyka.pl/

Pozdrawiam,
Witold

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Owszem jestem poczatkujacy, wlasciwie dopiero zaczynam ;) Piszesz, ze warto jesc orzechy, czy maja to byc jakies konkretne, czy jest to zupelnie obojetne?

NIEIELKA ROZNICA JEST MIEDZY NIMI, BYLE ZEBY TO BYLKU ORZECHY (NP TZW ORZESZKI ZIEMNE NIE SA ORZECHAMI!!)

To samo tyczy sie nasion, jakie polecasz? Moglbys wymienic wiecej produktow, w ktorych wystepuje zdrowy tluszcz?

POSTARAM SIE GLOWNE ZRODLA PODAC:
RYBY, ORZECHY, NASIONA, OLIWKI, NASIONA (NIE ZBOZA), TLUSZCZE ZWIERZECE (NP. SMALEC !!, MASLO !!) (CHOC NIE JAKO GLOWNE ZRODLO)

Jaka jest odpowiednia ilosc kalori na dzien dla 17 letniego chlopaka o wadze 72kg, mozesz podac wzor matematyczny, zebym mogl sobie to policzyc.

w tej chwili po angielsku (gdzies jest to przetlumaczoone w tym Dziale, ale nie moge tego znalezc, jesli nie zrozumiesz, musze znalezc czas i to przetlumaczyc

For Men: Weight in kilograms x 24 = BMR BMR x activity factor* = daily caloric needs
*Activity factor: Very active = 1.4 - 1.5 (Daily Intense exercise + construction work most of day) Active = 1.3 – 1.4 (Daily exercise + work on feet most of day) Light active = 1.1 - 1.2 (Regular Exercise 3 times/week + desk job or at home most of day) Sedintary = 1 (No exercise + desk job or at home most of day)
Chose your activity factor based on your goals. For putting on any weight you will need to use 1.5-1.6.

W jednym z tematow przeczytalem, ze mozna jescy platki sniadaniowe, najlepiej owsiane, czy mozna jesc np. platki pszenne w miodzie? Czy w ogole polecasz platki jezeli tak to jakie?

NIE ZDECYDOWNAIE ODRADZAM !! (WSZYSTKIE)
PRZECZYTAJ PROSZE MOJE ZALECANE POKARMY

Piszesz, ze jako przekasek uzywasz np. wedlin. Czy jest to sama wedlina, czy np. wedlina z chlebem(kanapka), jezeli z chelbem to wydaje mi sie, ze najlepiej jesc chleb razowy, a czy mozna jesc 'zwykly' chleb?

ZDECYDOWANIE ORADZAM WSZYSTKIE PRODUKTY ZBOZOWE!!

Wiesz gdzie moglbym znalezc wykaz produktow wraz z iloscia kalori jakie zawieraja, moze masz takie cos i moglbys mi podeslac[e-mail: [email protected]]?

OT TAKI JEDEN ADRES
http://ikoiko.republika.pl/tabele.html

I chyba ostatnie jak narazie pytanie odnosnie diety czy mozna jesc dzemy, jesli tak to jakie?

DZEMY SA WYSOKOCUKROWYMI PRODUKTAMI I JAKO TAKIE ODRADZAM

Mam tez pytanie odnosnie cwiczen, do tej pory nie interesowalem sie kulturystyka, ani niczym z nia zwiazanym i po odwiedzeniu kilku stron na forum spotkalem sie z wieloma nazwami cwiczen, ktorych nie moge zrozumiec, np. martwy ciag. Na czym polega to cwiczenie?

http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBDeadlift.html

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 268 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6836
Wiesz, ćwiczenia areobowe sa zwykle na spalenie tłuszczu i poprawienie kondycji,a siłowe na rozwój mięśni.

Pozdrowienia.
Elo.

songo145
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1496 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5693
ja bym ci tak nodrdził : nie męcz sie w szukanie ćwiczeń
tylko znajdz sobie jakąś dobrą pakernie zapisz się tam
a na pierwszym treningu poproś kogoś aby ci wytłumaczył co i jak tzn: w jakich odstępach ćwiczyć , jakie partie , jakimi ćwiczeniami etc....etc....

są rzeczy kturych nie da się napisać to trzeba poprostu zobaczyć!!!

powodzenia ci rzycze

carpe diem

Jezeli chcesz kąkretniejszą porade pisz do mnie na maila a ci pomoge :]

eXpert przemówił !!
@@ ego sum via et veritas et vita @@

główny zgredzik-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a tak wcale nie musi byc, malo kto wykonuje cwiczenia w sposob poprawny, wiec warto poszukac jak powinno sie cwiczenia wykonywac. podobnie co do rodzaju treningu !!

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzieki za wszelkie rady i informacje, bardzo mi pomogly. Mam jednak kolejne pytania.

1) Czytalem na jednej ze stron, ze bardzo pomocna w spalaniu tluszczu jest kofeina. Czy to prawda? Jezeli tak to ile nalezy jej pic[2, 3, 6 razy dziennie?] i z ilu lyzeczek ma sie skladac kawa? Jezeli warto ja pic, to, ktora jest najlepsza?

2) Biniu pisales, ze jako przekaski jadasz np. nasiona czy orzechy. Gdzies wyczytalem, ze maxymalna ilosc tluszczu to 1g/kg wagi ciala(10-15% dziennej ilosci kalorii), czyli jezeli waze 70kg to moge zjesc 70g tluszczu na maxa. Ale w 100g orzechow laskowych(mala torebka) jest az 63g tluszczu. Czy to oznacza, ze moge jako przekaski jesc 5-10 orzeszkow?

3) Trenowac moge tylko rano, czyli okolo 4.30-5... Ile nalezy odczekac po zjedzeniu sniadania(bogatego w bialko), aby moc przystapic do treningu? Mozna od razu po jedzeniu? Licze, ze tak, gdyz o 7 musze wyjsc z domu do szkoly, a chcialbym trenowac przynajmniej 1-1.5h

4) Jakie mleko jest najlepsze, chodzi ilosc tluszczu 0,5% czy np. 3,2%? Czy lepiej pic mleko gotowane, czy prosto z lodowki?

5) Czy moglby mi ktos polecic jakies odzywki, czyli jaka jest najlepsza na po treningu, co pomaga w spalaniu tluszczu, a co mozna jesc w miejsce posilkow(jezeli takie cos istnieje), w szkole spedzam wieksza czesc dnia i nie moge jesc 5 posilkow dziennie, gdyz w domu jestem dopiero o 17:00. Co moglbym jesc w szkole?

6) Czemu wszystko co dobre, albo jest bogate w tluszcz, albo jest niezdrowe albo nie wiadomo co jeszcze;PPP
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak wyszczuplić talię

Następny temat

Proporcje - tłuszcz a mięśnie

Wiecej