SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Liczba treningów w tygodniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2286

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60
Witam.Chcialbym sie dowiedziec czy trening ktory obejmowal 2-3razy partie w tygodniu zamieniony na trening partia1x w tygodniu bedzie przynosil efekty.
Zalezy mi bardzo na tym gdzyz cwicze juz pare miesiecy(okolo6) i efekty byly dobre ale nie mam teraz mozliwosci zeby cwiczyc tak czesto.Prosze o odpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Częstotliwość treningów nie jest parametrem stałym bo podlega w trakcie planowania mikrocyli treningowych modyfikacjom. I to jest jeden z podstawowych parametrów treningowych, które powinniśmy zmieniać co jakiś czas.

Generalnie im nasze zaawansowanie jest wyższe tym też powinna się zwiększać ilość treningów w tygodniu i częstotliwość trenowania poszczególnych partii mięśniowych. To sprzyja po pierwsze eksperymentom treningowym, a po drugie możemy skupić się na swoich partiach mocniej, atakując je w poszczególnych treningach innym ćwiczeniami, zakresami powtórzeń, metodami treningowymi. A to wszystko daje nowe bodźce do wzrostu.

Jednak nie można traktować treningu w oderwaniu od codziennego życia i jeśli do tej pory trenowaliśmy 5 razy w tygodniu, a nagle codzienność nam nie pozwala na więcej niż 3 treningi w tygodniu to nie ma co się zastanawiać tylko dostosować swój trening di bieżących możliwości czasowych i wykonać 3 treningi siłowe z należytą starannością.
Przy czym jeśli pojawi się możliwość powrotu do większej ilości treningów to warto z tego skorzystać.

Polecamy również: Jaka często trenować? Jaka częstotliwość treningu jest najlepsza?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-07-14 14:45:21

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Tak treningi które obejmują trening danej partii raz w tygodniu też się nadają, sporo osob trenuje splitami i robią postępy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ile razy w tygodniu możesz ćwiczyć ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53180 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400644
By tak na prawdę móc odpowiedzieć na Twoje pytanie, trzeba by wiedzieć coś więcej o Tobie i jak ma konkretnie ten trening wyglądać To trochę tak jak by pytać co będzie lepsze. Rower klasyczny czy trójkołowy? A to będzie zależeć od tego dla kogo ten rower ma być
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
zazwyczaj ogolna teoria glosi, aby osoby trenujace naturalnie, partie miensiowe trenowaly czesciej niz raz na tydzien
jednak praktycznie wygklada to roznie i nalezy na sobie sprawdzic podejscie tego typu
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60
ronie220
Ile razy w tygodniu możesz ćwiczyć ?
4/5.Cwicze bez zadnych suplementow ani nic takiego i przez 6miesiecy roznica byla naprawde spora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60
TomQ-MAG
zazwyczaj ogolna teoria glosi, aby osoby trenujace naturalnie, partie miensiowe trenowaly czesciej niz raz na tydzien
jednak praktycznie wygklada to roznie i nalezy na sobie sprawdzic podejscie tego typu
Wlasnie na kazdego co innego moze dzialac,ale nie mam na tyle wiedzy by wiedziec co bedzie lepsze,cwicze bo lubie i chce poprawic wyglad sylwetki.Dziekuje za opinie! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60
georgu
By tak na prawdę móc odpowiedzieć na Twoje pytanie, trzeba by wiedzieć coś więcej o Tobie i jak ma konkretnie ten trening wyglądać To trochę tak jak by pytać co będzie lepsze. Rower klasyczny czy trójkołowy? A to będzie zależeć od tego dla kogo ten rower ma być
Moge powiedziec tyle ze moja silownia jest uboga ale wystarczajaca zdecydowanie na to zeby sobie pocwiczyc(w kazdych warunkach da sie cwiczyc tylko potrzeba checi).Robie mase dalej chociaz zbliza sie juz okres redukcji ale nie jestem jakis tlusty ni nic,jedynie to na brzuszku troszeczke ;) mam 171cm wzrostu i ważę jakies 75kg :) chcialbym jeszcze troszke urosnac gdyz nie podoba mi sie wymiar mojego bicepsa(35cm) i troszeczke klatke nabic :) Co do barkow i plecow nie mam zadnych pytan,idą jak złe,moje atuty :)
Wymiary:
Obw klatki: 102/przy napietych motylach 106
Udo:58
Łydka:38
Biceps
:35
Barki:114
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60
anubis84
Tak treningi które obejmują trening danej partii raz w tygodniu też się nadają, sporo osob trenuje splitami i robią postępy
Nawet przy wiekszej czestotliwosci ktora byla wczesniej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
solenizant
anubis84
Tak treningi które obejmują trening danej partii raz w tygodniu też się nadają, sporo osob trenuje splitami i robią postępy
Nawet przy wiekszej czestotliwosci ktora byla wczesniej?


tzn co dokladnie masz na mysli?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60
TomQ-MAG
solenizant
anubis84
Tak treningi które obejmują trening danej partii raz w tygodniu też się nadają, sporo osob trenuje splitami i robią postępy
Nawet przy wiekszej czestotliwosci ktora byla wczesniej?


tzn co dokladnie masz na mysli?
Chodzi mi ze miesien ktory wczesniej byl poddany na wiekszy wysilek i trenowany czesciej ograniczony teraz do 1xpartia w tygodniu dalej bedzie tak efektywnie sie rozwijal jak dotad ;) Wczesniej cwiczylem barki,biceps,triceps 3x w tydogniu a plecy i klata2x.Efekty byly naprawde dobre ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciąg co robię źle?

Następny temat

Ocena treningu bieganie, siłowy, basen

WHEY premium