SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lewy prosty na tułów z wykrokiem i co dalej?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5074

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dość ładnie wychodzi mi lewy prosty w splot, z wypadem. Potem cofam się odruchowo, bo przy szybkim przeciwniku ta obniżona pozycja jest ryzykowna. Macie jakieś pomysły na kontynuowanie takiej akcji? Trener proponuje prawy prosty z tej samej pozycji, ale ciągle jestem w wykroku i nie czuję się pewnie. Trenuję boks, ale jestem też zainteresowany rozwiązaniami z innych stylów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Jade na trening i mi sie jeszcze przypomnialo. Mozesz uderzac prostymi na Korpus przy kontrataku. Jak przeciwnik bije duzo prostych, znajdziesz wzor np. Banale ale czesto spotykane, gdy zaczyna kazda kombinacje lewym prostym. Kontra idzie rownoczesnie troche loteria, ale jak trafisz nagroda wysoka. Gdy przeciwnik uderze jest podatny na ciosy ;) po takim prostym mialem kila razy wolna runde. Gdy zly oddech to potrafi zabrac oddech na dlugo. Mozesz tez kontroeac prawym, albo na lewo od solaroleksusa, Twoje prawo. Tam tez jest bolesnie.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Prawy prosty na górę jeśli przeciwnik się minimalnie cofnie (rada trenera).
Prawy sierp na górę.
Prawy hak na górę.
...
Prawy low/middle/high kick jeśli przeciwnik znacznie się cofnie a można używać nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba za duży wypad robię, bo potem ciężko mi wejść w takie akcje z dużą dynamiką. Teraz przynajmniej wiem, że muszę nad tym pracować, bo to wykonalne.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-09-13 11:47:13
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 28 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 258
Z bani XD w klate xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 28 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 258
Lub ewentualnie ucho odgryść/krtań przegryść. XDDDDDDD HUEHUEHUE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
HwarangTKD
Z bani XD w klate xD


Boks to nie TKD My się kulturalnie obijamy po twarzach, a głowy nie używamy jako broni, ale jako powierzchni do przyjmowania ciosów



Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-09-13 18:23:20
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Ale Ty rozważasz starcie typowo bokserskie, czy jak? A co do uczucia niepewności, to w przypadku każdej nowej zagrywki tak będzie na początku...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297
Generalnie mnie uczono żeby kombinacji nie rozpoczynać od ciosu na korpus bo za bardzo się odsłaniasz (K1). Ja po lewym na korpus biję lewy sierp na głowę, po pierwszym przeciwnik opuszcza ręce instynktownie to drugi sierp wchodzi prosto w garnek ^^

Never Give up!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marcinpruszcz
Ale Ty rozważasz starcie typowo bokserskie, czy jak? A co do uczucia niepewności, to w przypadku każdej nowej zagrywki tak będzie na początku...


Raczej bokserskie, ale interesują mnie inne style.

CyrilA
Generalnie mnie uczono żeby kombinacji nie rozpoczynać od ciosu na korpus bo za bardzo się odsłaniasz (K1). Ja po lewym na korpus biję lewy sierp na głowę, po pierwszym przeciwnik opuszcza ręce instynktownie to drugi sierp wchodzi prosto w garnek ^^


Właśnie mi ten cios na korpus jako pierwszy wychodzi i jakoś udaje mi się uniknąć kontry, bo szybko wracam. Nie chodzi mi zwykły o lewy prosty w tułów, ale o taki z bardzo głębokiego wypadu do przodu ze skróceniem dystansu. Potem zostaję w dużym wykroku i kolejne przejścia do przodu wychodzą zbyt anemicznie, bo przeciwnik ma mnie na widelcu i ciężko go zaskoczyć. Bezpieczniej jest uciec, ale chciałbym to jakoś pociągnąć.

Pierwsza walka z brzegu. Sekunda 0:22 i 0:27. Głowacki robi taki właśnie wykrok i wraca. Można to dalej pociągnąć z tego wykroku? Głowacki walczy z odwrotnej, ale na to samo wychodzi.






Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-09-13 20:31:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
No to może rozważmy możliwości. Rozważmy to jako starcie "free for all"... Adept czegoś chwytanego (np. BJJ) najprawdopodobniej prawą ręką łapał by nogę wykroczną, a lewą popychał przeciwnika, aż by go wywrócił. No i potem by się nieco poprzytulali... W karate takie uderzenia idą na przemian z kopnięciami. W Kapap najprawdopodobniej podbródkowy, może jakiś łokieć, no a potem oczywiście klincz i seria kolan na korpus... Ale we wszystkich wymienionych kroki nie są bokserskie...


Zmieniony przez - marcinpruszcz w dniu 2017-09-13 20:45:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marcinpruszcz
No to może rozważmy możliwości. Rozważmy to jako starcie "free for all"... Adept czegoś chwytanego (np. BJJ) najprawdopodobniej prawą ręką łapał by nogę wykroczną, a lewą popychał przeciwnika, aż by go wywrócił. No i potem by się nieco poprzytulali... W karate takie uderzenia idą na przemian z kopnięciami. W Kapap najprawdopodobniej podbródkowy, może jakiś łokieć, no a potem oczywiście klincz i seria kolan na korpus... Ale we wszystkich wymienionych kroki nie są bokserskie...


Teraz sobie trochę potestowałem. Ten hak ładnie pasuje, bo wychodzimy z obniżonej pozycji z ciosem i siła robi się potężna. Sierp już gorzej, bo jest za szeroki i bystry przeciwnik ostudzi nas lewym prostym bez większego wysiłku. Łapanie nogi wykrocznej trenowałem przed chwilą na żonie i da się, ale raczej prawym barkiem mogę popychać i chyba lepiej obalić chwytając drugą nogę? Ogólnie to łapanie nogi ładnie wchodzi i bardzo naturalnie. Karate też może być przydatne, bo często bazuje na niskiej pozycji. Jak dla mnie to kop w dzwonki najlepiej wychodzi przyjmując, że mamy kopnąć.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-09-13 21:07:49
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ochraniacz piersi dla kobiet

Następny temat

Dyskryminacja na treningach sportów walki ?

WHEY premium