SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lepsze studia sportowe czy kursy ?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Witam

Ostatnimi czasy zaczynam się zastanawiać czy studia na które uczęszczam są coś warte bo coraz częściej uświadamiam sobie że to samo a nawet więcej zrobie w domu. Większość czasu to strata niepotrzebnego czasu, bo tyle samo w domu a nawet więcej jestem sam w stanie zrobić.
A studia też niczego sobie, uczelnia prywatna bo tylko taką mam najbliżej.

Więc mam pytanie. Czy taki absolwent studiów z papierem licencjackim i paroma papierkami instruktora się czymś różni od gościa który coś trenuje i jest tylko po kursach ?? Czy tacy potencjalni pracodawny lub klienci na to też patrzą ? Czy ma to wogóle jakiekolwiek znaczenie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Na dzien dzisiejszy interesowal by mnie trener personalny plywanie i cos od walk nwm samoobrona kickboxing itp.

Szczerze to już sam nie wiem co robić. Dla mnie liczy się wiedza i nie interesuje mnie czy to będzie przez studia czy przez kursy. Jak mówiem jestem po 1 roku i jakoś nie czuje się nauczony nie licząc tego co przerobiłem sobie w domu sam. Tracę niepotrzebnie czas.

Patrzyłęm się na kurs pływania i jest kurs dla początkujących. Brat chodzi do instruktora i co nieco ,, podpatruje ,, metody. Przedmioty są te same jak na studiach.

Tylko ja naprawdę wolę w domu na spokojnie sobie poczytać i się nauczyć niż siedzieć bezczynnie i słuchając babki która w 6 godzin zrobi cały układ kostny z anatomi ze szczegółami. I tak nic nie zapamiętałem jak wszyscy bo się po prostu nie da. A zamiast siedzieć te 6 godzin to codziennie po godzince sam bym się tego w domu nauczył. Większość czasu to ja się tam po prostu nudzę. Nie ukrywam to studia prywatne i widać że tylko kasa ich interesuje a poziom to chyba głębszy niż dno

Pytałem się już chyba wszystkich co by było lepsze, jedni twierdzą że kursy lepsze bo wiedza itp i jest konkretnie. A po studiach nie ma nic. Niby prawda ale to zależy jakie studia czy faktycznie się uczyłeś czy sobie żarty robiłeś itp

I dalej sam nie wiem co robić. Czytam co innego na każdej stronie, słucham też co innego.

Na trenera personalnego jeszcze nie patrzyłem. Ale jak rozumiem najpierw kurs kulturysty a potem trenera jako rozszerzenie ?

I tak samemu czytam wiec to mi chyba wszystko jedno czy te studia skoncze czy kursy. Ehh, sam już nie wiem co robić



Zmieniony przez - Johny2309 w dniu 2017-10-13 06:29:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14655 Napisanych postów 53127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400412
Witaj,
Przede wszystkim tui lic się wiedzą i skuteczność. Klienci raczej papierów nie sprawdzają. A jeśli chodzi o zatrudnienie w klubie to umiejętności sprzedażowe i podstawowy papier

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Wiedza i skuteczność na pewno. Ale od czegoś trzeba zacząć. Pytanie zadałem bardziej z perspektywy takiego Świeżaka zaraz po studiach bądź po kursach.

Co do klientów nie mam pojęcia. Ale z tego co słyszę to instruktorzy są ,, polecani ,,. Klient będzie zadowolony, czy tam po dziecku będzie widać efekty no to zaraz do znajomych czy kogoś że ten i ten jest dobry itp itp. Ale to już po jakimś czasie a mi bardziej chodziło jak napisałem z perspektywy gościa który dopiero zaczyna i jest zaraz po studiach bądź kursach


Zmieniony przez - Johny2309 w dniu 2017-10-09 10:12:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Klienci nie patrzą ( a jak juz to rzadko wg mnie) spora część osób jest z polecenia i efektow jakie uzyskali z innymi podopiecznymi.

Ale coraz gorzej o dobrych trenerów czy dietetyków, koleżanka zaczęła studia dietetyki właśnie i część osób ma sporą nadwagę, wcinają cały czas batony, na zajeciach padło pytanie o bmi to nikt nie wiedział co to jest, wiedzę przekazują stara np dlaczego margaryna jest lepsza od masła, to co kiedyś przekazywali to nadal tego uczą, beż żadnych nowinek co roku te same slajdy itp.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
To chyba w takim razie kwestia studiów czy kursu. Zależy jak na tym wykładają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14655 Napisanych postów 53127 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400412
Też rozważ tę kwestię, że trenerów jest aktualnie więcej niż trenujących. Także popyt nie jest wcale dużo większy niż podaż. Trener/instruktor stoi na każdym kroku. Zanim się wyszkolisz, będzie ich więcej. Czy za ten czas nadal będzie moda na bycie fit? Kto wie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Studia zawsze warto mieć, w placówkach państwowych to podstawa.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Wydaje mi się że będzie. Ja widzę że ludzie zaczynają o siebie dbać. W mojej grupie są ludzie nawet 30-40-50 a nawet dalej. Wiadomo że takich wyników pewnie nie osiągnął ale chcą się poruszać zadbać o siebie. Też to gdzieś słyszałem że trenerów jest dużo. To też pewnie od rejonu, od dyscypliny zależy. Cóż pożyjemy zobaczymy. Studia nie są na jakimś bardzo rewelacyjnym poziomie i szczerze to dla mnie strata czasu bo więcej zrobie w domu z ksiażek. Zobacze jak to się potoczy a jak coś nie wyjdzie nie wypali to najwyżej od kursów zacznę+ samodokształcanie czytanie oglądanie a pozniej znowu bym spróbował na studiach

Tak jeszcze dodam. W moim mieście za jakiś czas zbudują basen. Tak się składa że mam na uwadzę uprawnienia instruktora pływania, a wydaje mi się że to dobra okazja do zrobienia papierka


Zmieniony przez - Johny2309 w dniu 2017-10-10 06:24:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
To, że robisz studia nie oznacza, że "zwalnia" Cię to z kursów/szkoleń.
Jak masz możliwość, to zrób studia, finalnie bardziej będzie liczył się papier, a nie uczelnia i kursy/szkolenia na bieżąco cały czas.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2017-10-10 11:44:54

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
A to wiem oczywiście. Tylko miałem taki dylemat czy warto robić te studia czy od razu kursy. Ale chyba zostane przy tym że jak już zacząłem to spróbuje skończyć. Jeśli się nie uda to zrobie kursy i spróbuje ponownie za jakiś czas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Tzn powiem jeszcze tak. Zaczynam 2 rok WF. Studia prywatne. Zjazdy srednio co 2 tyg. Szczerze to po roku czasu nie czuje się jakoś wybitnie nauczony. Wręcz przeciwnie. Nie licząc tego czego się w domu sam uczyłem. Bo gdybym nie czytał nic to po prostu rok poszedłby na marne. Ogólnie czuje że zamiast czegoś się dowiadywać to ja tam tracę niepotrzebnie czas. Bo to samo a nawet więcej mogę sobie w domu poszukać, poczytać. Nie interesuje mnie wybitnie praca nauczyciela WF i nawet nie wiem czy dostałbym taką robotę w obecnej sytuacji w szkołach. Interesują mnie najbardziej papiery. I dlatego się zastanawiam czy może robić kursy. Potrafię pływać i na siłownie kiedyś chodziłem, więc myślę że wziąłbym parę lekcji w ramach takiego ,, przypomnienia ,, sobie co nieco.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koktajl z awokado cz.2

Wiecej