SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lena - moj powrot do zdrowia i formy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9425

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297
czesc dziewczyny,

moze mozecie mi pomoc? poszukuje pierwszego postu Patki_00, na pewno ja pamietacie, kiedys czytalam jej historie, wlasnie od jej pierwszego postu, zalozonego chyba w Nutrifarmie albo w ALternatywnej drodze, byla tam kierowana przez Binia, Kanarka a potem dolaczyl sie BodyLine, ktory dal jej garsc cennych porad. Potem Patka sie rozwinela pod wzgledem treningow itp. Ale wlasnie tego jej pierwszego posta z radami chlopakow chyba z 2007r. nie potrafie znalezc. Moze ktos pamieta? Przez wyszukiwarke nic z tego Co robic? Moze panie moderatorki?
dzieki i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

Tematy (blogi) użytkowniczki Patka_00 zostały usunięte przez moderatorów. O ile dobrze pamiętam na jej prośbę

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297
kurcze szkoda,

a mam pytanie, czy tu sie tez przyjumuje starsze panie? mam 32 lata a tu widze blogi samych mlodych pieknych dziewczat.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
starsze?
32 to starsze?!

przyjmuje sie kazdy wiek! :)

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No oczywiście, że się przyjmuje panie w każdym wieku, przecież to dział dla pań! Jeśli potrzebujesz pomocy, śmiało zakładaj temat

Ja mam >30 i za starą się nie uważam

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-02-27 11:09:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 50 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13767
_lenaa mnie już bliżej do 40< niż >30 więc nic się nie martw i zakładaj

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Patke osobiście na jej prośbę usuwałam.

Statystycznie rzec biorac to teraz srednia wieku w tym dziale jest powyzej 30lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297
Patke osobiście na jej prośbę usuwałam.

ciekawe czemu tak Patka zdecydowala?

dziekuje za mile przyjecie. w takim razie wieczorem zakladam swoj topic i poprosze wtedy o zmiane tematu, ktory wymysle.

na poczatek powiem, ze tygodnia codziennie wieczorami czytalam wszystkie tematy, ktore moga mi pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Patka przeszla na profesjonalny trening pod fitness sylwetkowe uznała ze jej początki sa malo ciekawe i nieprofesjonalne
Co cie tak interesuje w jej starych blogach, byly bardzo oszczędne w informacjach.

Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-02-27 15:00:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 297
W takim razie poprosze o zmiane mojego tematu na Lena - moj powrot do zdrowia i formy.

Posty Patki mnie zainteresowaly, bo kilka lat temu systematycznie chodzilam na silownie i szukalam inspiracji, pamietam, ze jej posty zwrocily moja uwage, bo z poczatku wystartowala z jakas beznadziejna dieta bulkowo-jogurtowa, z czasem dostawala dobre rady od Binia, Kanarka a jak dolaczyl sie BL to szybko sie odbila. No i wlasnie to bylo w pierwszym temacie zalozonym przez nia, kurcze, szkoda, bo chcialam sobie to przypomniec.

teraz o mnie: 2 miesiace temu urodzilam swoje pierwsze dziecko. Mam zespol policystycznych jajnikow, 4 lata temu po slubie lekarz powiedzial mi, ze raczej nie bede miec dzieci dawal niewielkie szanse, co mnie zalamalo. Przeszlam kilka bolesnych i trudnych dla mnie i otoczenia kuracji hormonalnych, ktore mnie zniszczyly fizycznie, ale pozwolily urodzic zdrowe dziecko. Teraz uwaga: w dniu porodu wazylam ponad 100kg brzmi strasznie zwlaszcza, ze normalnamoja waga to ok 60kg . Cala ciaze przelezalam na patologii tzn troche w drugim trymestrze bylamw domu, bo ublagalam lekarza, ze nie bede sie ruszac, ale wiecej bylam w szpitalu.
Uwazam, ze juz czas sie wziac za siebie. Wydobrzalam i mam dosc swojego galaretowatego tlustego cielska.
W ciazy jakby malo bylo tych wszystkich lekarstw na podtzrymanie doszly problemy z glikemia i watroba sie popsula.
Podaje swoje wyniki, ktore odebralam w piatek:
krzywa cukrowa:
na czczo 120 (n. 70-99)
po godz. 120 (n. 75-160)
po 2 godz. 200 (n. 75-140)

watroba:
na usg wyszlo, ze jest lekko otluszczona
AIAT 74 (n. 0-34)
ASPAT 45 (n. 0-31)

lipidogram:
cholesterol calk. 230
hdl 49
ldl 156
tgi 140

reszta wynikow ogolnych w normie

od lekarza dostala dietetyczne zalecenia, zeby schudnac, wiecej sie ruszac jak sie wygoje i poskladam, co do diety to dostalam rozpiske ze szpitala, moge wkleic, generalnie mam wstawac od stolu glodna i nie jesc po 19.

Wiek : 32
Waga : 94
Wzrost : 165
Obwód w biuście : 115
Obwód pod biustem : 106
Obwód talii w najwęższym miejscu : 109
Obwód na wysokości pępka : 116
Obwód bioder : 122
Obwód uda 67
Obwód łydki 42
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : twarz, cycki
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) kiedys systematycznie silownia i basen, rower, joging
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka, odzywke zmiksowana z mlekiem i miodem, domowy twarozek z warzywami
Co lubisz jeść na obiad : mieso lub ryba, warzywa, kasza i makaron
Co jako przekąskę : owoc
Co jako deser : jogurt
Ograniczenia żywieniowe : nie ma, nie karmie juz piersia, karmilam 3 tygodnie po czym przezylam osobista tragedie i stracilam pokarm
Stan zdrowia : ogolnie ok, juz nie krwawie, ginekolog powiedzial, ze jest ok, martwie sie tylko zlymi wynikami cholesterolu, cukru i watroby. Lekarz powiedzial, ze to jest do naprawienia dieta, ale konkretnej nie dal tylko mniej jesc.
Preferowane formy aktywności fizycznej: od jutra mam kupiony karnet do silowni, jednak nie mam duzego doswiadczenia, bo wczesniej cwiczylam tylko na maszynach i chodzilam na aerobik. Intensywnie popylajac na steperze uszkodzilam sobie kolana, strzelaja mi rzepki jak wchodze po schodach. W domu mam hantle regulowane do 15kg i pilke.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nic
Stosowane wcześniej diety : nigdy nie mialam klopotow z waga, jadlam raczej zdrowo, oprocz typowo imprezowych zygzakow.

Prosze o pomoc, sama sobie nie poradze, a nie chce zaszkodzic glupimi dietami, nie mam doswiadczenia. Lekarz powiedzial tylko ze mam ograniczyc ww ze wzgledu na jajniki. Troche szperalam i poczytalam tu co ciekawsze teamty, przeczyatalm Zycie bez pieczywa Lutza i Paleodiet.
Nie wiem jak operowac proporcjami bialka ze wzgle na watrobe i cholesterol, zeby jak najszybciej dojas do ladu, wymyslilam tak:

B 80-100g dziennie
ww do 100g dziennie
t ok 70 ale tu licze i ten strukturalny i ten dodatkowy.

jesli moze byc to uloze pod to jadlospis i bede dawad co dzien rozpiske, jesli cos zle to prosze o wsakzowki.

co do tej silowni to komletna mietka jestem, jutro ide na rekonesans. Zwykle cwiczylam ACT. Tu poprsze o rady co mam robic, jak zaczac z ta waga.
Zapomnialam dodac, ze od tygodnia zaczelam co rano skakac na skakance.

Mam motywacje i to silna, bo przed ukonczeniem 35 r. zycia chce miec jeszcze drugie dziecko, tylko jest warunek, musze sie doprowadzic do formy sprzed ciazy, poprawic wyniki i na tym mi zalezy najbardziej. Poza tym chcialabym wazyc 30kg mniej, zeby zejsc do kategorii normalsow. Potem dam sobie czas na zgubienie reszty. Powinno ladnie spadac, bo juz widze efekty jak odstawilam leki. Jesli jeszcze o czyms zapomnialam to chetnie powiem. Zdjec wolalabym na razie nie dawac, po obwodach latwo uruchomic wyobraznie zrobilam wczoraj i obiecuje pokazac obok pierwszych spadkow jako porownanie.
dzieki i prosze o uwagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No to akurat rady dla Patki jako osoby zaangazowanej profesjonalnie w fitness byly by malo przydatne

B- 130dzinnie
T 90dziennie
reszta ww do 1800kcal

Masz problem ze wzgledu na cholesterol, dieta ktora wybierasz jest niezgodna z obowiazujaco ogolnie doktryna w tym temacie.
Wiec albo bedziesz sama przekonana ze jest dobra albo kazdy lekarz zalamie rece to widzac.
Paleo ma pare niedociagniec praktycznych.

Nie cholesterol wbrew temu c sadzisz jest dla ciebei klopotem ale twoja niewrazliwosc insulinowa do tego dochodza problemy z watroba.

bedzie ciezko czytaj, bo kierunek obralas sluszny ale rady ktore mozemy dac sa, jak powiedzilam niezgodne z piramida jedzeniowa i zasadami postepowania w tych schorzeniach wiec musisz sama byc przekonana do tego co robisz, my nie jestesmy lekarzami ani naukowacami nie mozemy radzic w przypadku chorob.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

gruszka85/reaktywacja

Następny temat

kamelowa - powrót do formy/ trudna redukcja

WHEY premium